Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №508 від 07.07.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Квітень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Новини Рівне
QRcode

#Консультація

Наркотики: бути мертвими з ними чи живими без них

Наркотики: бути мертвими з ними чи живими без них

Офіційна статистика стверджує, що у Рівненській області 1370 осіб є наркозалежними. Звісно, що споживачами наркотиків аж ніяк є не пенсіонери. Переважна більшість наркозалежних - молодь. Яка до похилих літ не доживе…

Та хоч би скільки підліткам не втовкмачували про згубний вплив наркотиків, деградованих наркоманів, однаково для них приєднання до “наркокорпусу” є модним і дорослим. За результатами соціологічних досліджень, підліток наважується вперше вжити наркотик у 14-16 років.

- В Україні підліткова наркоманія характерна для великих міст, проте років до сімнадцяти частина “освічених” стрімко зростає. Спробували наркотик 29% юнаків і 12% дівчат. Як правило, це марихуана чи гашиш, - коментує ситуацію Іван ЗАЛОЗНЄВ, лікар Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім. В. Поліщука.

Кількість споживачів наркотиків щороку зростає. При цьому, як кажуть фахівці, реальна їх кількість достеменно невідома, адже число наркозалежних, зареєстрованих на обліку в лікарів, треба множити чи не вдесятеро. Отож наркоманія в нас давно набула ознак епідемії.

Утім, це страшна хвороба сучасного світу, від якої суспільство ще не винайшло ліків. Особливе занепокоєння вчених і лікарів викликає те, що чимало людей, і насамперед молоді, ще донині недостатньо усвідомлюють її згубність. Вживання наркотиків - не безгрішне заняття, яке без зусиль можна кинути. Наркоманія - це дійсно “чума”, тяжке захворювання, яке завдає серйозної шкоди здоров’ю, призводить до деградації особистості, інвалідності та смерті в молодому віці.

- Як стають наркоманами?

- Найчастіше наркотик пробують з цікавості, через легковажність, наслідування когось, а іноді до вживання наркотиків привчають більш “досвідчені” друзі. Поширенню наркоманії сприяє неналежна санітарно-освітня робота, адже більшість (90%) наркоманів навіть не здогадувалися, які наслідки їх чекають. Через неуцтво і наркотичну безграмотність багато з них вважали, що небезпека їм не загрожує, оскільки вони, наприклад, тільки курять гашиш, а наркоманія, за їхнім поняттям - це коли “колються”. Так і виникає повна безстрашність прийому наркотичної речовини, яка призводить згодом до повної залежності.

Хоча сьогодні існують й інші причини збільшення кількості наркоманів, а саме: економічна криза, безробіття, проблеми в особистому житті. Все це змушує людину за допомогою наркотиків шукати “кращого життя”, втім, життя - без майбутнього. Наркоманія поширюється за законами епідемії: хворий на цю недугу втягує в її тенета все нові й нові жертви.

Ті, хто вживають наркотики, вже не можуть без них обійтись, причому з кожним днем змушені збільшувати дози, стаючи рабом цієї згубної звички.

- Вилікувати наркомана практично неможливо?

- Можна на пальцях перерахувати людей, які вилікувалися від цієї хвороби. Зазвичай наркоман “зривається” мало не в перший день після виписки з лікарні і повертається у наркотичний полон...

Прикро усвідомлювати, але наркоманія - це насамперед проблема молоді. Дослідження показали, що середній вік початку прийому наркотиків - 13-15 років, а в деяких містах нашої країни ще менший - 9-13 років. Середня тривалість життя людини після початку регулярного прийому наркотиків становить сім років. Відтак наркомани рідко доживають до 30-річного віку.

Процес звикання до наркотику розвивається поступово, і життя наркомана зазнає кардинальних змін. Усі його дії спрямовуються тільки на те, щоб дістати дозу. Сім’я, друзі, робота, навчання, їжа, секс, здоров’я - все це відходить на другий план. І в цьому плані всі наркомани живуть однаково. Перша думка, яка виникає в них одразу після пробудження, - де і як дістати наркотик? Причому жертви, якої б не можна було принести заради наркотику, для них немає. У такі періоди наркоман здатний на вбивство, крадіжку, зраду заради мінімальної дози наркотику.

- Як відомо, майже 45% злочинів вчиняються у стані наркотичного сп’яніння.

- Немає нічого більш жахливого, аніж мати члена сім’ї - наркомана, який змушує страждати не тільки себе, а й своїх рідних. У людини, що вподобала наркотики, вражаються практично всі системи життєдіяльності організму. Вона прирікає себе на повільне самогубство - втрачає фізичне здоров’я та працездатність, у неї спотворюється сприйняття світу, деформується психіка. Понад те, наркомани є найбільш небезпечною групою ризику захворювання на СНІД: серед хворих із цією недугою 70% становлять саме споживачі ін’єкційних наркотиків. Відтак, втративши своє здоров’я, вони загрожують здоров’ю власних дітей і всьому суспільству.

Кінець наркоманії завжди драматичний - це життєва катастрофа. Це - плата за відступництво від нормального способу життя, етичних і моральних правил і норм, усталених людством.

Як показав час, наркоманія - складна медико-соціальна проблема, яка вимагає комплексного підходу як у клінічному, так і в соціальному плані. Для її подолання необхідна здорова соціальна обстановка, оздоровлення загальноекономічної та духовно-етичної атмосфери у нашому суспільстві.

Профілактика наркоманії повинна починатися з сім’ї. Найважливішим тут є приклад батьків і особливо щодо здорового способу життя, налагодження відкритого спілкування і довірливих стосунків у родині. Батьки формують погляди, схильності і особистість дитини. Отож вони не повинні займати пасивну позицію - необхідно вчасно пояснити підростаючому поколінню, що пристрасть до наркотиків позбавляє людину здатності нормально мислити, руйнує сім’ю і взагалі загрожує самому існуванню нації. Слід постійно проводити з дітьми виховну роботу, бесіди, обговорення, прищеплювати їм інтерес до мистецтва (поезії, літератури, музики, живопису та ін.) та будь-якої сфери знань. Це - один з дієвих шляхів нормального психофізичного розвитку, що віддаляє юнаків і дівчат від наркотичних засобів. При цьому профілактика наркоманії повинна мати систематичний і масовий характер, щоб сформувати у молоді однозначну позицію відмови від наркотиків. Питанню наркоманії необхідно приділяти більше уваги у кожній сім’ї, школі, у навчальних закладах, на підприємствах, популяризувати знання про шкоду наркотиків серед молоді, передусім у періодичній пресі, в радіо- і телепередачах, науково-популярній літературі.

Проблеми можуть бути вирішені лише тоді, коли суспільство поставиться до них з належною увагою, докладатиме всіх зусиль до їх викорінення.

07.07.2011Ольга ЯРОШ


Переглядів: 938

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1165 від 17.04.2024p.
¤ 
Побив в парку чоловіка телескопічною палицею

Побив в парку чоловіка телескопічною палицею

П’ятого квітня близько 18 год до поліції повідомив 34-річний житель села Зірне, що в дендрологічному парку міста Березне, невідомий чоловік раптово почав нецензурно висловлюватися в його адресу, а потім – побив металевою палицею та втік....

¤ 
Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід

Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід

КП «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» РОР та релокований ДЗ «Луганський державний медичний університет» уклали тристоронній договір про співпрацю із Литовським університетом медичних наук....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21174)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17326)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14555)
• Допомога під час карантину [967] (14479)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14314)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14127)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14002)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13974)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13964)
• Живи до ста! [965] (13949)
• Бюджет і ми… [965] (13885)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13879)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13752)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13660)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13656)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13602)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13213)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13186)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному вперше люди з інвалідністю отримають безкоштовне оздоровлення (386)
• Які шкідливі речовини можуть містити вологі серветки? (66)
• Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід (65)
• Тонкощі заварювання кави (61)
• Побив в парку чоловіка телескопічною палицею (61)
• Небезпека вологих серветок (58)
• Пиріг «Чорний ліс» (58)
• Рідні брат та сестра з бабусею загинули у ДТП (58)
• Особливості вживання видів води (55)
• Часникові стрілки корисніші за часник (54)
• Чому варто їсти кабачки, особливо жінкам? (52)
• А ваш шампунь безпечний? (51)
• Про стан печінки «розповість» ваш вказівний палець (51)
• Нецукровий діабет (47)
• Водій напідпитку пропонував хабар поліцейським (37)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"