Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №540 від 24.02.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Квітень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Новини Рівне
QRcode

#Скандал

“Безземельний” Льонокомбінат

“Безземельний” Льонокомбінат

Останнім часом наше суспільство все більше розуміє, що в нас немає майбутнього без вітчизняної промисловості. Саме тому все більшу увагу громадськості та ЗМІ викликають процеси у місцевому виробництві.

Чергова зустріч рівненських журналістів із власником Льонокомбінату Олегом Червонюком несподіванок не обіцяла. Олег Казимирович розповів про нові успіхи підприємства.

Про те, що обладнання вже працює у три зміни, підписані контракти на закупівлю додаткового устаткування, яке дозволить значно збільшити обсяги випуску тканин. Рівненські тканини охоче купують вітчизняні швейні фабрики і підприємство активно конкурує з імпортною продукцією. А нещодавно вдалося вийти на російський ринок. У найближчих планах - започаткування власного швейного виробництва на території Льонокомбінату, що дасть ще кілька сотень нових робочих місць, відкриття магазину із продажу власної продукції за цінами набагато нижчими, ніж є в магазинах та на базарах Рівного. Планів у Олега Червонюка, як завжди, дуже багато, і треба віддати йому належне - вміє він їх перетворювати на реальність.

Як грім серед ясного неба після такого вступу пролунала наступна інформація. “У нас хочуть забрати землю, на якій знаходиться виробництво”, - тихо і якось буденно сказав Олег Червонюк, і розповів сенсаційну історію.

Три роки поспіль він оформляв документи на земельну ділянку, на якій і розташований вже більше сорока років Льонокомбінат. Цікаво, що в радянські часи підприємство було побудовано за два роки, а сьогодні знадобилося на третину більше часу, аби отримати документи на землю, де розвалювалися залишки Льонокомбінату. Нарешті, сплативши в міський бюджет сім мільйонів гривень, Олег Червонюк отримав державний акт на 25 гектарів землі (територію Льонокомбінату). Відмітимо, що в радянські часи Льонокомбінат займав тридцять п’ять гектарів, і які виробництва сьогодні працюють на десяти гектарах міської території, наразі невідомо. За словами пана Червонюка, для виробництва отриманих двадцяти п’яти гектарів вистачає.

Все було б добре, аби одного “чудового” дня адміністрація Льонокомбінату не отримала судовий позов про вимогу передачі земельної ділянки на вулиці Фабрична,12 (місце розташування Льонокомбінату) в розмірі 1276 метрів квадратних. Цікаво, що у другому пункті позову значиться: “Визнати недійсним державний акт на право власності на земельну ділянку на вулиці Фабрична,12 - в повному обсязі 25 га”.

Автор не має наміру коментувати сам позов і перебіг судового процесу, який ще триває у Рівненському міському суді, це не справа засобів масової інформації. Цікаво інше, у Справі №2а -9513, копію якої надав журналістам Олег Червонюк, читаємо: “По ходу розгляду справи:

1. Рівненська міська рада позов визнала!

2. Управління Держкомзему позов визнало!”

Що ж виходить? У нас за останні роки ліквідовано більшість підприємств, і не тільки велетнів таких, як Льонокомбінат, а й підприємств поменше - згадаємо хоча б долю М’ясокомбінату та Молокозаводу (перелік можна продовжувати) і всім було байдуже. Підприємства гинули, десятки тисяч людей опинялися на вулиці, бюджет не отримував від них взагалі ніяких коштів, і владу особливо це не хвилювало. На словах, усі виступають за виробництво, бо тільки воно може дати робочі місця, доходи до бюджету та покращити соціальну ситуацію в місті. Однак, все впирається у відсутність можливості впливу. Так принаймні говорили чиновники. Сьогодні ситуація змінилася.

Олег Червонюк показав на своєму прикладі, що можна з розваленого, розкраденого підприємства зробити ефективне виробництво. Зміг! Що далі? У будь-якій іншій країні подібний приклад був би підтриманий владою усіх рівнів, всіма можливими способами. Чому? Бо єдиним виходом для держави в нинішніх умовах є розвиток власного виробництва. Цьому немає альтернативи. Люди, які вміють з нуля організувати ефективне виробництво - це золотий фонд держави. Їх досвід вивчають та популяризують. Так відбувається в усіх країнах, або майже в усіх. У нашій, бізнес відучили займатися виробництвом. Набагато простіше перепродувати, “дерибанити”, “освоювати”, або просто представляти чиїсь інтереси - тільки не виробляти в Україні. Цікаво, чому?

Зрозуміло, що нинішні земельні труднощі Льонокомбінату не підуть на користь підприємству. Подумаємо, хто буде укладати довготривалі контракти на купівлю тієї ж самої тканини з підприємством, яке завтра може бути ліквідоване через відсутність документів на землю? Як розвиватися Льонокомбінату, якщо невідомо, чим закінчиться судова тяганина? Це не об’єктивні труднощі і не дорогий газ (останнє Льонокомбінат не лякає) - це те, що не дає Україні стати нормальною країною з пристойним рівнем життя. Необхідно усім нам усвідомити, що захисту суспільства вимагають не тільки соціально незахищені верстви населення. Ще більшої підтримки і тиску на владу потребує реальний сектор економіки, бо саме він є тим рятувальним кругом, який ще тримає на плаву нашу державу. А взагалі-то, права народна мудрість: “чому ми бідні - бо дурні. А чому дурні - бо бідні”.

Коли вже верстався номер, відбулася зустріч представників місцевої влади з журналістами, викликана вищезгаданими подіями на Льонокомбінаті.

За словами позивачки та її адвоката, під час оформлення землі у спільне користування, землевпорядна фірма встановила розбіжності у межах. Мова йде про 10-12 метрів квадратних. У досудовому порядку домовитися з власником підприємства не вдалося, тож жінка подала до суду. У позовній заяві мови про скасування державного акту і близько не було, лише про скасування рішення міської ради і визнання технічної помилки у документі.

Начальник Держкомзему в місті Рівне Роман ГРЕСЬКО зазначив, що на 99,9% впевнений, що порушень немає, тобто межі і площа встановлені правильно, але якщо суд прийме інше рішення і сторона позивача доведе, що у державному акті була допущена технічна помилка, він обіцяє скасувати його і відразу видати новий. Права власності пана Червонюка на землю позбавляти ніхто не збирається.

Генеральний директор компанії “Рівне-Експерт” Валентина ТУРОВСЬКА, яка готувала документи для видачі державного акту для Олега Червонюка, зазначила, що в даному випадку іде мова про колізію між землевпорядними фірмами. Коли суд призначить державну експертизу, то стане очевидним з боку кого закралася помилка. Тим більше, якщо технічна помилка таки мала місце, то результатом цього спору стане обмін бланків державних актів, і аж ніяк не скасування права на землю.

24.02.2012Володимир КОНЄВ


Переглядів: 1565

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1165 від 17.04.2024p.
¤ 
Побив в парку чоловіка телескопічною палицею

Побив в парку чоловіка телескопічною палицею

П’ятого квітня близько 18 год до поліції повідомив 34-річний житель села Зірне, що в дендрологічному парку міста Березне, невідомий чоловік раптово почав нецензурно висловлюватися в його адресу, а потім – побив металевою палицею та втік....

¤ 
Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід

Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід

КП «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» РОР та релокований ДЗ «Луганський державний медичний університет» уклали тристоронній договір про співпрацю із Литовським університетом медичних наук....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21175)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17327)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14556)
• Допомога під час карантину [967] (14479)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14314)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14129)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14003)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13975)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13964)
• Живи до ста! [965] (13950)
• Бюджет і ми… [965] (13886)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13880)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13753)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13661)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13657)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13603)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13214)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13186)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному вперше люди з інвалідністю отримають безкоштовне оздоровлення (420)
• Які шкідливі речовини можуть містити вологі серветки? (66)
• Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід (66)
• Тонкощі заварювання кави (63)
• Побив в парку чоловіка телескопічною палицею (62)
• Небезпека вологих серветок (59)
• Пиріг «Чорний ліс» (58)
• Рідні брат та сестра з бабусею загинули у ДТП (58)
• Особливості вживання видів води (56)
• Часникові стрілки корисніші за часник (55)
• Чому варто їсти кабачки, особливо жінкам? (54)
• А ваш шампунь безпечний? (52)
• Про стан печінки «розповість» ваш вказівний палець (51)
• Нецукровий діабет (48)
• Водій напідпитку пропонував хабар поліцейським (39)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"