Новини Рівне
QRcode

#Аматорська баскетбольна ліга

Інтрига до фінального свистка

Фінали. 24 квітня. Матч за 7 місце. “Фенікс” - “РЗВА” - 72:65 (15:11; 21:16; 22:18; 14:20).

Матч за 5 місце. “F.L.A.S.H.” - “Волиньбаскет-2” (Луцьк) - 72:67 (23:18; 26:12; 10:24; 13:13).

27 квітня. Матч за 3 місце. “Водник-НУВГП” - “Магнат” - 80:83 (28:25; 17:19; 13:18; 22:21).

Матч за 1 місце. “ЛАВІСС” - “Будсервіс” (Сарни) - 82:83 (17:15; 17:25; 26:20; 22:23).

Завершився десятий ювілейний сезон аматорської баскетбольної ліги Рівненщини. Несамовиті емоції подарував фінальний тур, де абсолютно в усіх матчах інтрига була присутня до останньої секунди. Запекла боротьба, зміна лідера протягом матчу і непередбачуваний підсумковий результат.

Так, у матчі за 7 місце зійшлися баскетболісти “РЗВА” та “Фенікса”. Незважаючи на те, що обидва суперники ледь-ледь назбирали по 5 гравців, команди продемонстрували досить пристойний баскетбол. Сильнішими в цьому протистоянні виявилися підопічні Володимира Муріна, а найрезультативнішим у матчі був лідер “Фенікса” Максим Стасюк - 21 очко, натомість, у переможених на висоті був пульсарівець Іван Семенюк-Кондратюк - 25 очок.

У двобої за 5 місце зустрілися багаторічний володар цієї позиції - “Флеш” і молоді та амбітні волиняни з “Волиньбаскету”. Флешівцям теж непросто було зібрати повний склад, але навіть маючи в активі лише п’ять гравців, вони, завдячуючи майстерності й досвіду Андрія Бугаєвського (17 очок) та суперактивності одного з найшвидших гравців ліги Олексія Юхимчука (24), зуміли таки вистояти і втримати перевагу, яку команда ледве не втратила в третій чверті. Проте нічийний рахунок заключної десятихвилинки приніс флешівцям загальну перемогу - 72:67 і чергову 5 позицію в підсумковій таблиці чемпіонату.

А головне дійство, конкурси та фінальні матчі за медалі, відбулося в спорткомплексі університету НУВГП. Першими боротьбу розпочали претенденти на бронзу - “Водник” та “Магнат”. Студенти НУВГП вкотре отримали шанс поборотися за бронзові нагороди і палали бажанням в повній мірі скористатися нагодою. Завдяки вдалій грі снайперів Гороха, Тищенка і Пантюха, в першій половині їм навіть вдається відірватися від суперника на 10 очок. Але впевнена гра “Магнату” під щитами наприкінці першої половини призвела до втрати переваги і на велику перерву команди пішли за рахунку 45:44 на користь “Водника”. На жаль, третя чверть проходить за повної переваги “Магнату”, і підопічні Олега Сотника втрачають лідерські позиції. Навіть перемога в заключній десятихвилинці не дозволяє студентам здобути загальну перемогу. “Магнату”, хоча і не без проблем, вдається втримати мінімальну перевагу і здобути заслужену перемогу з рахунком 83:80. Найрезультативнішим у цьому матчі в магнатівців був Рудик - 21 очко, у водників чудово відіграла трійка лідерів - Роман (24), Прокопчук (21) та Горох (19).

У перерві між фінальними матчами відбулися баскетбольні конкурси, які визначили найкращого розігруючого та снайпера. У боротьбі плеймейкерів до фіналу пробилися, відповідно, представники “Флешу” та “ОШВСМ” - Олексій Юхимчук та Євген Безпалько. Школяру забракло досвіду та впевненості, щоб виграти у моторного гравця “Флешу”, який у підсумку і здобув приз у цьому конкурсі. Доволі цікаво проходив конкурс снайперів, в якому, щоб визначити останнього фіналіста, який би склав компанію Івану Семенюку-Кондратюку у фінальному протистоянні, довелося проводити додатковий 30-секундний овертайм. Адже одразу три баскетболісти набрали по 16 очок у першому раунді - Юхимчук “Флеш”, Тлуховський “Фенікс” і Шанюк “Будсервіс”. Вони і виконали максимальну кількість кидків протягом 30 секунд та знову до фіналу, набравши 11 очок, потрапив Олексій Юхимчук. Продемонструвавши неймовірний відсоток влучань і таким чином виборовши звання найкращого снайпера ліги, Олексій став переможцем обох конкурсів. На жаль, не знайшлося бажаючих створити конкуренцію Сергію Роману в конкурсах кидків згори, тому нагорода після кількох слем-данків автоматично дісталася студенту НУВГП.

Одним з кращих фіналів за всю історію ліги виявився матч між претендентами на золото “ЛАВІССом” та “Будсервісом”. Сарненчани, приїхавши послабленим складом, без кількох гравців стартового складу та травмованим Барташом, зуміли продемонструвати справжній бійцівський характер і показати, що бажання перемагати відіграє величезну роль у баскетболі. У першій чверті Сачук, Захожий і Дубнюк диктували умови супернику і невелика різниця у рахунку демонструвала лише те, що “ЛАВІСС” розігрівається. Проте в другій чверті несамовитий баскетбол високого рівня почав показувати багаторазовий МВП ліги Сергій Марков, який цього дня був справжнім героєм зустрічі. Незважаючи на подвійний захист проти себе, він виконував неймовірно складні кидки і заробляв очки для своєї команди практично в кожній атаці, вивівши наприкінці першої половини “Будсервіс” вперед - 40:34. Такий перебіг подій явно не припав до душі гравцям “ЛАВІССу”, і завдяки вдалим діям Захожого й Сачука в третій чверті, вони зрівнюють рахунок і на останню чверть команди виходять за нічийного рахунку - 60:60. У заключній десятихвилинці команди продемонстрували баскетбол високого ґатунку, чудово захищаючись і цікаво організовуючи свої атаки, показавши баскетбол, вартий фінального поєдинку. За хвилину до фінальної сирени, “Будсервіс” попереду - 83:77, проте влучний кидок із-за дуги Василя Кравченка і в наступній атаці бездоганно виконані штрафні Олександра Захожого роблять шанси рівнян на перемогу реальними - 82:83 за 9 секунд до кінця. В останній атаці сарненчани заробляють право на штрафні кидки, які не вдається реалізувати, проте часу на відповідь у “ЛАВІССа” не залишається, і сенсаційну перемогу з мінімальною перевагою здобувають баскетболісти “Будсервісу”.

Після закінчення матчу відбулося нагородження чемпіонів та призерів чемпіонату, а також кращих гравців. Найкращим центровим традиційно було визнано Віктора Сачука (“ЛАВІСС”), якому на даний момент не має рівних у лізі. Кращим захисником і МВП чемпіонату - Сергія Маркова (“Будсервіс”), кращим нападником - Миколу Прокопчука (“Водник-НУВГП”). У номінації “Кращий тренер” переміг Олег Сотник, який зі своєю командою цього року зумів добитися високих результатів, здобувши протягом сезону перемоги практично над всіма призерами. Наостанок у номінації “Кращий арбітр” переміг Дмитро Михайлов. Десятий чемпіонат аматорської баскетбольної ліги Рівненщини перегорнув чергову сторінку в історії баскетболу краю, залишивши незабутні враження після фіналу, запам’ятавшись неочікуваними результатами і подарувавши величезну кількість позитивних емоцій як учасникам, так і вболівальникам.