Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №690 від 19.01.2015p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Квітень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Новини Рівне
QRcode

#На сцені...

Оперна діва

Оперна діва

12 січня в Німеччині померла оперна співачка Олена Образцова.Пропонуємо вашій увазі інтерв’ю із співачкою, яке вона далп за півтора роки до смерті, під час ІХ Міжнародного конкурсу молодих оперних співаків у Петербурзі.

- Конкурс, який носить ваше ім’я, допомагає реалізуватися молодим співакам. Як вам здається, що сьогодні може стати каменем спотикання на шляху оперної молоді?

- Якщо людина володіє даром згори, якщо Боженька при народженні поцілував його, то ніяких перешкод немає. Звичайно, важливо, щоб співак не тільки володів голосом, але і вмів вчитися, цікавився історією, літературою, музикою, живописом. Зараз молодь майже не читає. Я, наприклад, коли на п’ятому курсі консерваторії співала Кармен, сумнівалася: “Як же про кохання співати? Я ж у цьому нічого не розумію”, - і читала книги. За ним і дорослішала, долучаючись до почуттів, які є у Меріме та інших авторів.

Те, що моє покоління пережило блокаду, вигідно відрізняє його від нинішньої молоді. Ми рано подорослішали, дізнавшись, що таке життя і що таке спрага до життя. Зрозуміли багато речей, яких ви, молоді, не розумієте. Артистів мого віку вже на початку шляху відрізняв життєвий досвід, який робив їх цікавими для публіки. У цьому сенсі питання “Про що я співаю?” для кожного з нас був ясний: ми відчували це “про що”, а сьогоднішні виконавці рідко відчувають. Часто на сцену виходять молоді співаки з дуже хорошими даними - і повної порожнечею всередині. Слухати нецікаво.

- Що в плані кар’єрних можливостей відрізняє сьогоднішній день від часу, коли почався ваш сценічний шлях?

- Зараз зробити кар’єру, звичайно, набагато легше. Ми в свій час думали не про неї, а про те, як висловити свою душу, як віддати публіці все, що нас переповнює. Це зараз можна запитати у молодих: “А в якому театрі ви хочете виступати?”. І хлопці можуть сказати: “Я буду співати в Метрополітен” або: “Я поїду в Ковент-Гарден”. А третій відповість: “А я буду співати і там, і там”. Ми про такі театри і не знали. У нас взагалі був інший менталітет. Нинішні випускники - вільні художники, вони можуть розпоряджатися своїм часом. Ми ж повинні були зробити кар’єру всупереч. За кордоном нас - представників Радянського Союзу - ненавиділи. Це дуже відчувалося на гастролях.

- У чому відображалася ненависть?

- Скажімо, я співаю у Філадельфії і бачу: з глибини залу щось котиться до сцени, і така хвиля напруги йде. Думаю: “Чи це бомба, глядачі розбіглися б, а так тільки ноги підтискають”, - і продовжую співати. І тут на сцену вибігають 40 або 50 штук білих мишей. Я співаю: “Я щаслива!”, а у самої серце розривається від страху. Виявилося, що це справа рук ку-клукс-клановців, налаштованих проти радянської влади, але я-то тут при чому?!

Ще пам’ятаю, як у Володю Співакова кинули червоною фарбою, я тоді сиділа в залі. Вся його манишка була ніби в крові. Він сказав потім: “Лєна, я ж не знав, що у мене кинули банку з фарбою. Думав, що вбили, але вирішив дограти до кінця”. На наступний день там же, в Карнегі-холі, концерт був у мене. Я одягла розкішну сукню. Невже, думаю, у когось підніметься рука кинути щось в це плаття? Але цього разу по краях залу сиділи поліцейські, і мій концерт в цьому сенсі пройшов спокійно.

Зараз подібних ексцесів, слава богу, немає. Може, якщо тільки наш співак співає технічно погано. Або на поганій іноземній, з чим в нашій системі освіти принципові проблеми і на цю тему треба думати. Але все ж таких голосів, як у Росії, немає ніде в світі. Правда, в Кореї ще дуже гарні голоси.

- Які ще аспекти сучасної опери вас турбують?

- Нинішня режисура, наприклад, яка ніби навмисне руйнує оперу. Це - якщо взяти старовинний портрет, домалювати вуса, зняти, вибачте, труси - і сказати, що так писав Рафаель.

- Яким ви бачите гарного оперного режисера?

- Мені б хотілося, щоб вистави ставили так, як це було 50 років тому. Коли люди ломилися в театри. Коли режисер і артисти, репетируючи спектакль, прагнули зрозуміти епоху, в якій відбувається дія: як жили, в чому ходили, про що думали. Історична основа дуже важлива, і артисти, готуючись до тієї чи іншої ролі, вивчали історію. А зараз - як у кіно: розділи - бабахнули - кинули - вбили. Не можна так, набридло.

Якось я приїхала до Німеччини, щоб співати Кармен замість однієї артистки. Виявилося, що в цьому трактуванні Кармен - повія, а тут і Ескамільо вийшов у червоних порточках і з червоними боксерськими рукавичками. І я сказала: “Ні, дякую”. Посварилась з режисером і кілька років не співала в Німеччині, тому що він був сердитий на мене. Але я вважаю, що вчинила правильно. Співаки повинні з повагою ставитися до себе і до музики, розуміти, що багато чого в житті залежить від їх вибору. А вони часто погоджуються співати в ідіотських постановках. От і журналісти, що пишуть про опері, повинні мати критерії оцінки, а не захоплюватися всім підряд.

- А як ви ставитеся до журналістів в цілому?

- Я люблю людей, що пишуть, розумію, що від них багато залежить. Вони можуть допомогти або перешкодити співакові. Я хочу, щоб молоді журналісти усвідомлювали, що треба не просто писати писульки, а прокладати шлях мистецтву. Вчити людей розуміти, що таке добре і що таке погано. Це головне в журналістиці, я так думаю.

Гендиректор Великого театру Володимир Урін:

“Я щаслива людина, бо мені життя дало можливість спілкуватися з Оленою Василівною, і останнім часом досить часто. Святкуючи її ювілей, ми прекрасно розуміли, що святкуємо ювілей великої співачки. Ми говорили це зі сцени абсолютно спокійно, тому що ні для кого це не було перебільшенням. Всі усвідомлювали, що ми маємо справу із зіркою не тільки російського, але й світового масштабу. Вона виступала на кращих сценах світу, із найкращими співаками, брала участь у виставах кращих режисерів. Вона була приголомшливою жінкою, людиною неймовірною індивідуальності. Ми дуже сподівалися, що вона подолає свою хворобу, але життя, на жаль, розпорядилася інакше. Це не тільки втрата для Великого театру і для російської культури - я впевнений, що для дуже багатьох людей у світі, які люблять оперне мистецтво, ця звістка відгукнеться великим болем. Я сподіваюся, що панахида пройде в будівлі Великого. Природно, рішення буде за родичами, але я сподіваюся, що ми зможемо попрощатися з Оленою Василівною в театрі.”

Народна артистка СРСР Тамара Синявська:

“Мені дуже важко повірити в цю жахливу втрату. Оленка давно хворіла, але ж вона була такою сильною. Як шкода, що ніхто з нас не зміг нічим їй допомогти.”

Співак Микола Басков:

“Ми з Оленою Образцовою були близькі, я бував у неї вдома, приїжджав на дачу. Запам’ятався всім і її несподіваний для багатьох візит на “Нову хвилю”. Ми зустрілися, і вона каже: “Ось бачиш, і я виходжу на естрадну сцену!”. А я її “втішив”: “Ну ви ж ніколи не заперечували проти мого виходу, і взагалі, як каже Монтсеррат Кабальє, у житті все треба спробувати!”.

Великою втратою назвав смерть Олени Образцової оперний співак Василь Герелло:

“Смерть Образцової - це велика втрата. Шкода втрачати будь-яку людину, а коли з життя йде велика артистка, співачка, світла людина з великим почуттям гумору... "

19.01.2015


Переглядів: 896

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1165 від 11.04.2024p.
¤ 
Побив в парку чоловіка телескопічною палицею

Побив в парку чоловіка телескопічною палицею

П’ятого квітня близько 18 год до поліції повідомив 34-річний житель села Зірне, що в дендрологічному парку міста Березне, невідомий чоловік раптово почав нецензурно висловлюватися в його адресу, а потім – побив металевою палицею та втік....

¤ 
Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід

Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід

КП «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» РОР та релокований ДЗ «Луганський державний медичний університет» уклали тристоронній договір про співпрацю із Литовським університетом медичних наук....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21160)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17318)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14549)
• Допомога під час карантину [967] (14470)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14308)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14119)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (13993)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13965)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13953)
• Живи до ста! [965] (13943)
• Бюджет і ми… [965] (13878)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13872)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13742)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13651)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13649)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13597)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13206)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13177)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному вперше люди з інвалідністю отримають безкоштовне оздоровлення (128)
• Які шкідливі речовини можуть містити вологі серветки? (52)
• Побив в парку чоловіка телескопічною палицею (48)
• Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід (48)
• Небезпека вологих серветок (47)
• Тонкощі заварювання кави (46)
• Пиріг «Чорний ліс» (45)
• Особливості вживання видів води (20)
• Рідні брат та сестра з бабусею загинули у ДТП (19)
• А ваш шампунь безпечний? (18)
• Про стан печінки «розповість» ваш вказівний палець (18)
• Чому варто їсти кабачки, особливо жінкам? (18)
• Часникові стрілки корисніші за часник (17)
• Нецукровий діабет (16)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"