Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №745 від 15.02.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Квітень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс подій

Будні “бурштинового фронту”

Будні “бурштинового фронту”

В останні пару років новини про боротьбу із незаконним видобутком бурштину стали буденністю нашого місцевого інформаційного простору. Тільки в нинішньому році ми дізналися:

21 січня:

- працівники Дубровицького відділення поліції спільно із представниками місцевої прокуратури та місцевого лісгоспу поблизу села Осова виявили трьох старателів за незаконним видобутком бурштину. Із місця події поліцейські вилучили дві мотопомпи заводського виробництва, обладнання для видобутку бурштину-сирцю і автомобіль марки “УАЗ”.

25 січня:

- працівники Рокитнівського відділу Сарненської місцевої прокуратури припинили незаконну діяльність з видобування бурштинового каміння. Правоохоронці виявили в урочищі “Кременне” поблизу села Єльно місце, де за допомогою спеціальної техніки було знято верхній шар ґрунту та викопано котлован для видобування сонячного каміння. На місці події вилучено екскаватор марки “HITACHI”, власником якого є житель Сарненського району.

27 січня:

- в тому ж Рокитнівському районі, проте в урочищі “Кобильне”, що поблизу с.Єльно, було припинено видобуток бурштину та вилучено 2 автомобілі: марки “ГАЗ-66” та “Рено”, а також мотопомпу кустарного виробництва з приладдям для видобування бурштину, які доставлено в Рокитнівське відділення поліції. А також на місці затримано 7 осіб причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення.

27 січня:

- правоохоронці спільно з працівниками державної лісової охорони ДП “Дубровицький лісгосп” виявили та припинили факт незаконного видобутку бурштину-сирцю в лісовому масиві між с.Грицьки та с.Осова Дубровицького району. З місця події вилучено автомобіль марки “УАЗ”, мотопомпу кустарного виробництва з приладдям для видобування сонячного каміння (пожежні рукави, забірні шланги, підхватки, шрайбер, тички).

28 січня:

- в урочищі “Пандус” поблизу села Кривиця на Дубровиччині поліцейські виявили трьох чоловіків, які за допомогою мотопомпи незаконно видобували “сонячне каміння”. Троє місцевих жителів 46-ти, 45-ти та 29-ти років використовували у незаконному промислі мотопомпу заводського виробництва з приладдям для видобутку бурштину. Поліцейські все обладнання вилучили.

30 січня:

- вранці працівники відділення поліції Дубровицького району спільно із працівниками Служби безпеки України та лісгоспу поблизу села Ясинець встановили факт незаконного видобутку бурштину-сирцю. Як з’ясували правоохоронці, незаконною діяльністю займалися четверо чоловіків, двоє із яких — жителі Дубровиці, 20-ти та 24-х років, 23-річний житель села Ясинець і 22-річний мешканець села Селець. Все їх знаряддя вкотре було вилученим.

2 лютого:

- правоохоронці провели десять санкціонованих обшуків у жителів Березнівського району та вилучили понад 10 кілограмів бурштину, чотири мотопомпи і п’ять тисяч 400 доларів США. У господарстві 46-річного мешканця села Тишиця вилучили понад 10 кілограмів бурштину. У жителя села Лінчин правоохоронці виявили чотири мотопомпи кустарного виробництва, електронну вагу, пожежні рукави, сачки та п’ять тисяч 400 доларів США.

4 лютого:

- поблизу села Борове правоохоронці Зарічненського відділення поліції затримали 26-ти та 30-ти річних місцевих жителів, які за допомогою мотопомпи кустарного виробництва, водозбирача, шлангів та тичок незаконно видобували бурштин-сирець. Правоохоронці вилучили мотопомпу та все обладнання, а бурштин-сирець відправили на експертизу.

Однак на тлі боротьби на “бурштиновому фронті” остання інформація не могла не вразити: “9 лютого, в результаті проведення спільної операції, працівники прокуратури Рівненської області, Служби Безпеки та поліції, о першій годині ночі виявили на одній із вулиць міста Рівне двох місцевих жителів та вилучили у них понад 95 кг сонячного каміння, яке було поміщено у 5-ти пакетах. Наразі правоохоронці проводять детальний огляд вилученого каміння, зразки якого буде відправлено на експертизу. Орієнтовна вартість бурштину – 300 тис грн.” Можна собі уявити картину –порожніми нічними вулицям обласного центру із мішками прокрадаються невідомі. Тихо навкруги, місто спить, на вулиці холодно, але пара хлопців згинаючись під вагою “сонячного каменю” прямують кудись. Тут з темряви з’являються наші правоохоронці і все – черговий вантаж бурштину перехоплено.

Важко без гумору сприймати всі ці новини “бурштинової війни”. Ні, якраз до наших правоохоронців особливих претензій бути не може, вони роблять те, що можуть. Однак, зрозуміло, що попри всі зусилля нашої правоохоронної системи незаконний видобуток бурштину нікуди не зникає. Можна сказати більше – навряд чи його обсяги суттєво зменшуються. Тобто система кримінального бізнесу, як працювала так і працює. Звісно перемоги в боротьбі є, однак їх явно недостатньо для того, аби принаймні кардинально зменшити нелегальний бізнес на бурштині. Чому? Все досить просто, як тільки в нас почалась масштабна кампанія проти копачів, один з колишніх високопоставлених працівників МВС автору буквально за п’ять хвилин “вирахував” чим вона завершиться. Річ у тім, аби надійно проконтролювати українське Полісся (це територія Житомирської, Рівненської, Волинської областей) потрібно вивести в “поле” не менше півмільйона правоохоронців. Зрозуміло, що це неможливо навіть в теорії. Таким чином боротьба проти незаконного видобутку бурштину все одно не зможе досягти свої мети – повного припинення цього “бізнесу”. Тобто, буде боротьба, будуть успіхи, але буде і “бізнес”. Мало того, через зубожіння населення кількість копачів буде лише зростати, бо попри ризик, перспектива швидко отримати дуже великі, як України гроші, є вкрай привабливою. Є й інший шлях – легалізація самого процесу видобутку “сонячного каміння”. Скажу більше у чотирнадцятому році депутати різних рівнів розробили кілька законодавчих ініціатив, які при їх прийнятті могли б вивести “з тіні” видобуток бурштину. І що? Де ці всі законопроекти? Про них дуже швидко забули, і все йде як йшло рік, два, п’ять та п’ятнадцять років тому. Правоохоронці ловлять, копачі копають, кур’єри везуть, а бюджет як не отримував грошей від масштабного видобутку бурштину, так і не отримує. Хоча боротьба триває…

15.02.2016Володимир Конєв

P. S. “Бурштинові пристрасті” … в музеї Минулої суботи Рівненський Музей бурштину, що розташований на вулиці Симона Петлюри в Рівному гостинно відкрив свої вікна. Ні це не була акція з серії “ніч у музеях”. Просто невідомі в закладі культури вибили вікно. Правоохоронці приїхали швидко, але зловмисник (чи зловмисники) зуміли вчасно втекти. Звичайно, злочинці залишили відбитки пальців, а музей знаходиться навпроти “Ощадбанку”, де ведеться відеоспостереження, яке могло б зафіксувати злочинців. Але чи це допоможе пошуку зловмисників? Дивно й те, що з музею нічого не вкрали – можливо, просто не встигли. А може, так і було задумано. Деталі злочину з’ясовує поліція. Виникають питання: чому ще до цього часу не встановлене відеоспостереження? Чому на вікнах немає грат? Чому експонати рівненських виробників ще й досі не належать фонду Рівненського обласного краєзнавчого музею? І чи потрібен саме такий музей, де можна чекати нападу кожної хвилини, рівнянам? Нагадаємо, що наприкінці 2015 року там викрали найбільший бурштиновий камінь. За попередньою оцінкою вартості на чорному ринку, за такий камінь можна отримати більш ніж 10 тис. доларів.


Переглядів: 1120

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1165 від 11.04.2024p.
¤ 
Побив в парку чоловіка телескопічною палицею

Побив в парку чоловіка телескопічною палицею

П’ятого квітня близько 18 год до поліції повідомив 34-річний житель села Зірне, що в дендрологічному парку міста Березне, невідомий чоловік раптово почав нецензурно висловлюватися в його адресу, а потім – побив металевою палицею та втік....

¤ 
Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід

Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід

КП «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» РОР та релокований ДЗ «Луганський державний медичний університет» уклали тристоронній договір про співпрацю із Литовським університетом медичних наук....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21162)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17319)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14549)
• Допомога під час карантину [967] (14470)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14308)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14119)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (13993)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13966)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13953)
• Живи до ста! [965] (13943)
• Бюджет і ми… [965] (13878)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13872)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13742)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13651)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13650)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13597)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13207)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13178)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному вперше люди з інвалідністю отримають безкоштовне оздоровлення (144)
• Які шкідливі речовини можуть містити вологі серветки? (54)
• Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід (51)
• Небезпека вологих серветок (48)
• Тонкощі заварювання кави (48)
• Побив в парку чоловіка телескопічною палицею (48)
• Пиріг «Чорний ліс» (45)
• Рідні брат та сестра з бабусею загинули у ДТП (33)
• Чому варто їсти кабачки, особливо жінкам? (31)
• А ваш шампунь безпечний? (30)
• Про стан печінки «розповість» ваш вказівний палець (30)
• Часникові стрілки корисніші за часник (29)
• Нецукровий діабет (28)
• Особливості вживання видів води (28)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"