Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №769 від 28.07.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Квітень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс порад

Розвінчуємо міфи про шкідливість сала

Розвінчуємо міфи про шкідливість сала

Протягом століть свиняче сало було одним із головних продуктів харчування жителів багатьох країн. Його їли з хлібом, ним закушували спиртне, на ньому смажили і тушкували. Побачити сон про сало вважалося доброю прикметою: до багатства і здоров’я.

Загалом, не прижилося сало лише в спекотних південних країнах, та й то лише з причини швидкого псування. Однак, сучасна мода на худорлявих панночок завела культ низькокалорійних дієт, і будь-який жир, а тим паче тваринний, відправила в «заборонений» список. Сало зникло з наших столів і почало обростати жахливими легендами. Ми розвінчаємо міфи про нібито шкідливі властивості сала і з’ясуємо, наскільки вони правдиві.

Міф 1: «Від сала гладшають»

Товстішають не від сала, а від його кількості (можна погладшати і від звичайної вівсянки, якщо їсти її кілограмами)! Якщо ви мало рухаєтеся, вам належить з’їсти 10-30 г сала на день. Якщо вже страждаєте ожирінням і вам запропонована низькокалорійна дієта — не більше 10 г в день.

Відрізняйте «справжнє» сало — підшкірний жир, прямо зі шкіркою — від схожих продуктів. Бекон, шийка і т. п. — це вже не підшкірний, а внутрішньом’язовий жир. До того ж разом з білком, тобто м’ясом, така суміш вже не дуже корисна. Найкраще сало — просто солоне, з часником чи перцем. Добре і копчене, але тільки «домашнім способом», з димком. На м’ясокомбінатах сало, грудинку та інші свинячі принади коптять у спеціальній рідині — «рідкому димі», тоді властивості продукту змінюються не в кращий бік.

Міф 2: «Сало — важка їжа»

Не зовсім так. У здорової людини з нормальним шлунком свиняче сало дуже добре засвоюється і не перевантажує печінку. Взагалі найцінніші для нас жири — це ті, що топляться при температурі нашого тіла, тобто близько 37 градусів. Вони повніше і швидше перетравлюються і всмоктуються. Їх список якраз і очолює свиняче сало.

Але, звичайно, сало, як і будь-який жир, вимагає для свого перетравлення жовчі і ліпази (спеціальних речовин у шлунку і кишечнику). Тому при порушеннях вироблення жовчі лікарі не рекомендують його їсти.

Міф 3: «У салі суцільний жир»

І прекрасно! Бо це чудова структура — підшкірний жир, у якому збереглися клітини і біологічно активні речовини. Наприклад, найцінніша з жирних кислот — поліненасичена арахідонова кислота. Вона зустрічається дуже рідко, в рослинних оліях її взагалі немає. Прожити ж без неї ніяк не можна. Арахідонова кислота входить до складу всіх клітинних мембран і потрібна серцевому м’язу. До того ж без неї не обходяться гормони, імунні реакції та холестериновий обмін.

Є тут і інші незамінні жирні кислоти (їх називають вітаміном F) — лінолева, ліноленова, пальмітинова, олеїнова. За їх змістом, до речі, сало наближається до рослинних масел. Не забудьте про жиророзчинні вітаміни А (його тут до 1,5 мг на 100 г), Д, Е, а також каротин. У результаті біологічна активність сала в 5 разів вища, ніж у масла. Так що взимку «свинячий продукт» — саме те, що треба для підтримки життєвого тонусу і імунітету.

Міф 4: «Цей страшний холестерин»

Так, він тут присутній, але навіть менше, ніж у коров’ячому маслі. І нічого страшного в ньому немає. Думаєте, негайно почне відкладатися на стінках артерій і почнеться атеросклероз? Нічого подібного! Лікарі давно встановили, що кількість холестерину в крові і тканинах мало залежить від того, скільки ви його з’їли. Ця речовина чудово синтезується, навіть якщо ви взагалі його не їсте. Тому куди важливіший холестериновий обмін: що організм отримає, скільки зробить і як використовує.

Між іншим, арахідонова, лінолева і ліноленова жирні кислоти якраз і «чистять» судини від відкладень. Так що невеликий шматочок сала з вітаміном F — тільки на користь у справі профілактики атеросклерозу. А холестерин у ньому піде, наприклад, на створення імунних клітин (лімфоцитів і макрофагів), що рятують організм від вірусів та інших ворогів-патогенів. Навіть людському інтелекту без холестерину нікуди — у головному мозку його більше 2%.

Міф 5: «Смажене сало — шкідливе»

Так, при смаженні сало втрачає частину своїх корисних властивостей і перетворюється на токсини і канцерогени. Але й рослинна олія поводиться не краще. Варто їх ненадовго нагріти, як вони різко перестають засвоюватися. А ось підігріте сало, навпаки, засвоюється краще, ніж у холодному або гарячому-смаженому вигляді. Тому сало треба не смажити «на шкварку», а гріти на слабкому вогні.

Міф № 6: «У салі немає вітамінів»

Неправда! Цей продукт містить багато різних вітамінів, ми уже розповідали про рідкісний вітамін F, який зміцнює судини і позбавляє від атеросклерозу. А ще в салі чимало й такого сильного антиоксиданту, як селен, що запобігає утворенню ракових клітин і підвищує потенцію. Недарма цей смачний продукт називають «українською віагрою».

Калорійність сала становить 720-902 кілокалорій на 100 г. Вуглеводів – нуль грамів. Така калорійність робить сало хорошим продуктом для людей, які живуть у суворих умовах півночі або займаються важкою фізичною працею. Та й просто всім, кому за 40, слід їсти більше сала.

Міф 7: «З хлібом? У жодному разі! »

Парадокс: сало з хлібом — як раз те, що лікар прописав! Дивовижне поєднання, при якому обидва продукти прекрасно засвоюються. Зрозуміло, маються на увазі не булочки-пампушки, а зерновий хліб, з борошна грубого помелу або з додаванням висівок. Звичайно, це для здорових людей, не страждаючих ожирінням і проблемами з травленням.

При схудненні про сало теж не забувайте: це прекрасне джерело енергії. Дієтичний варіант — сало з овочами, наприклад, з капустою. Можна вприкуску, а можна зробити з ним солянку.

А ось гастрономічні радості такі, як бекон класти на хліб справді не варто. Вони взагалі при схудненні дозволені в мікроскопічних кількостях — близько 5 г.

Міф 8: «Краще під горілку»

Ось це чиста правда — сало прекрасний супутник алкоголю. Головним чином тому, що воно не дозволяє швидко сп’яніти. Жирненьке сало огортає шлунок і не дає напою з градусами моментально там всмоктатися. Звичайно, алкоголь все одно вбереться, але вже пізніше, в кишечнику, і поступово.

Спиртне ж, зі свого боку, допомагає швидше перетравити жир і розкласти його на частини. До речі, зовсім не обов’язково вживати сало саме з горілкою. Зі склянкою червоного сухого вина воно навіть смачніше.

Міфи надзвичайно цікаві, але якщо ми говоримо про здоров’я, то в цьому випадку краще керуватися науковими знаннями. Ми розвінчали кілька міфів і дали вам можливість «на благо» використовувати цей чудовий продукт харчування! Тому, якщо вам хочеться посмакувати сальцем з часничком – не відмовляйте собі у цьому задоволенні. Тільки пам’ятайте: у всьому має бути відчуття міри!

28.07.2016


Переглядів: 1020

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1165 від 17.04.2024p.
¤ 
Побив в парку чоловіка телескопічною палицею

Побив в парку чоловіка телескопічною палицею

П’ятого квітня близько 18 год до поліції повідомив 34-річний житель села Зірне, що в дендрологічному парку міста Березне, невідомий чоловік раптово почав нецензурно висловлюватися в його адресу, а потім – побив металевою палицею та втік....

¤ 
Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід

Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід

КП «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» РОР та релокований ДЗ «Луганський державний медичний університет» уклали тристоронній договір про співпрацю із Литовським університетом медичних наук....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21172)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17326)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14555)
• Допомога під час карантину [967] (14479)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14313)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14127)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14001)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13974)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13963)
• Живи до ста! [965] (13948)
• Бюджет і ми… [965] (13884)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13878)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13751)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13660)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13655)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13601)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13213)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13185)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному вперше люди з інвалідністю отримають безкоштовне оздоровлення (371)
• Які шкідливі речовини можуть містити вологі серветки? (66)
• Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід (64)
• Тонкощі заварювання кави (61)
• Побив в парку чоловіка телескопічною палицею (60)
• Небезпека вологих серветок (58)
• Пиріг «Чорний ліс» (58)
• Рідні брат та сестра з бабусею загинули у ДТП (57)
• Часникові стрілки корисніші за часник (53)
• Особливості вживання видів води (53)
• Чому варто їсти кабачки, особливо жінкам? (51)
• А ваш шампунь безпечний? (49)
• Про стан печінки «розповість» ваш вказівний палець (47)
• Нецукровий діабет (45)
• Водій напідпитку пропонував хабар поліцейським (37)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"