Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №817 від 06.07.2017p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Квітень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс здоров'я

Лікування малиною і смородиною

Лікування малиною і смородиною

Малину здавна називають «домашнім лікарем». Ніщо так не допомагало від застуди, як гарячий чай із сушеної малини чи її гілочок. Лікувальну дію малини як жарознижувального та потогінного засобу визнано й сучасною офіційною медициною.

Ягоди малини містять цукри,  кислоти - лимонну, яблучну, саліцилову. Наявність останньої й визначає протизапальну, жарознижувальну та потогінну дію. Багатющий склад корисних речовин піднімає малину до ряду найбільш цінних ягід.

Однією з основних властивостей малини є здатність позитивно впливати на захворювання серцево-судинної системи. Для тих, хто переніс інфаркт чи інсульт, народна медицина настійно радить використовувати сезон дозрівання ягід малини. У плодах малини виявлено речовину, яка запобігає відкладенню холестерину на стінках судин і виникненню склерозу.

До того ж малину можна сміливо назвати жіночою ягодою. Вітаміни-антиоксиданти, що містяться в ній, поліпшують колір обличчя й допомагають зберегти молодість і пружність шкіри. Крім того, ягоди малини багаті на  фолієву кислоту, яка сприяє нормальному розвитку плода, полегшує перебіг вагітності й допомагає відновитися після пологів. Чай із малини нормалізує менструальний цикл, знімає спазми й зменшує біль під час місячних.

Чай із сушених плодів малини - альтернатива таблетці аспірину: 2-3 кухлики смачного настою знизять температуру тіла, усунуть ломоту в тілі й очистять організм від токсинів.

Коліт. Заварити 4 ч. л. ягід малини (чи листя) 2 склянками окропу, настоювати 30 хв. Пити по 0,5 склянки 4 рази на день до їди.

Кір. Залити 2 ст. л. плодів малини 1 склянкою окропу. Настояти закутавши 1 годину. Пити як чай кілька разів на день.

Застуда. Залити 2 ст. л. сушених чи 100 г свіжих ягід малини 1 склянкою окропу, настоювати 15-20 хв, перецідити, додати 1 ст. л. меду. Приймати теплий напій перед сном як потогінний засіб.

У разі колітів та застуди корисно пити й свіжий сік малини: по 50-100 мл тричі на день до їди.

Ларингіт. Залити 4 ст. л. сухих ягід малини 0,5 л окропу, настоювати 1-1,5 години, додати 2 ст. л. меду. Приймати в теплому вигляді по 0,5 склянки 4 рази на день.

Ангіна, тонзиліт та інші запалення горла. 4 ч. л. ягід малини залити 2 склянками окропу, настояти закутавши 2-3 години. Цим настоєм полоскати горло. 

Увага! Ягоди малини можуть зумовити алергійну реакцію (висипання на шкірі, свербіж), а також набряки. У разі подагри, нефриту, оксалатних каменів у нирках, загострення гастриту, виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, амілоїдозу (ураження печінки, нирок, селезінки та інших органів, що спричинені крохмалоподібною речовиною – амілоїдом) малину ліпше взагалі не вживати. Не рекомендується малина й за подагри, поліартриту та остеохондрозу. 

Як заготувати

Засушити. Ягоди малини дуже ніжні, тому, щоб отримати якісну сировину після сушіння, слід відбирати тільки свіжі, зрілі й абсолютно цілі плоди, до того ж зібрані в суху погоду. Недостиглі, перезрілі, пом’яті - для  сушіння не годяться.

Аби засушити малину природним способом, потрібно розсипати ягоди тонким шаром на чистому щільному папері чи світлій тканині й залишити в сонячному місці, яке має бути захищеним від протягів. Ягоди слід періодично перевертати, щоб вони рівномірно просушилися. Аби на плоди не потрапляла ранкова роса, на ніч їх слід заносити в сухе приміщення, а наступного дня знову виставляти на сонце. Зазвичай процес сушіння триває близько тижня. Крім того, ягоди малини можна нанизати на грубу білу нитку, як намиста, й повісити на сонці – так вони сохнуть набагато швидше.

Малину можна висушити й штучним шляхом: у негарячій духовці за температури не вище 45-50 градусів. У процесі сушіння ягоди слід перевертати, щоб вони підсушувалися рівномірно.

Можна об’єднати обидва способи: спочатку малину пров’ялити на сонці 1-2 дні, а потім досушувати в духовці.

Заморозити. Заморожена малина так само зберігає безліч корисних властивостей. В ідеалі ягоду потрібно збирати відразу в той контейнер, у якому вона буде заморожуватися. Плоди мають бути сухі та цілі, м’яті й перезрілі – ліпше не брати. Якщо ви захочете  промити заморожену малину перед використанням, ліпше облити ягоди окропом, помістивши їх перед цим у друшляк.

Смородина – ягода, без якої не можна обійтися

У народній медицині смородину використовують як полівітамінний, потогінний, сечогінний, тонізувальний, протизапальний засіб. Корисна вона в разі хвороб серцево-судинної системи, кашлю, як засіб, що сприяє підвищенню опірності організму. Крім того, чорна смородина - чудовий профілактичний засіб за променевої хвороби, виводить з організму радіонукліди.

Ягоди та сік смородини рекомендують у разі підвищеної ламкості капілярів, геморагічного діатезу, для усунення гнильних процесів та бродіння в кишечнику. На день дорослій людині достатньо з’їдати 2 ст. л. свіжих плодів, щоб забезпечити свій організм добовою кількістю вітаміну С. У ягодах чорної смородини відсутні ферменти, які руйнують аскорбінову кислоту під час зберігання, тому їх можна заморожувати, варити з них варення, сушити й вживати цілий рік, як незамінне джерело вітаміну С.

Ягоди чорної смородини виводять токсини й солі важких металів, знижують рівень холестерину в крові.

Сік зі смородини корисний ослабленим людям та тим, які перенесли складні операції. Вважається, що він дуже потрібний тим, хто постійно напружує свої голосові зв’язки: вчителям, лекторам, акторам та співакам.

У разі сечокам’яної хвороби з лікувальною і профілактичною метою в передопераційному періоді та коли невідомий тип каменів, корисно вживати в їжу свіжі й сухі плоди чорної смородини.

За болю в кишечнику й шлунку, дисбактеріозу, блювоти, ентероколіту, також у разі закрепів, геморою та як сечогінний засіб: 20 г сухих ягід залити 1 склянкою окропу, настояти 15 хв, перецідити. Приймати по 0,5-1 склянці 4-5 разів на день.

Для усунення кашлю корисно їсти ягоди чорної смородини в необмеженій кількості. Крім того, можна пити настій плодів (приготований, як у попередньому рецепті) по 0,5-1 склянці кілька разів на день.

Для виведення з організму ртуті, свинцю, кобальту, олова, радіоактивних елементів рекомендується відвар сушених плодів чорної смородини: 20 г сировини залити 1 склянкою гарячої води, кип’ятити 15 хв, перецідити, відтиснути, довести перевареною водою до початкового об’єму. Приймати по 0,5 склянки на день.

У разі гастриту зі зниженою кислотністю, ентероколіту, бронхіту пити свіжий сік смородини  по 2-3 чарки тричі на день.

Сік чорної смородини, розведений навпіл  перевареною водою, використовують для полоскання горла в разі хронічного тонзиліту, ангіни, ларингіту, фарингіту.

Одночасно можна вживати настій: 1 ст. л. свіжих чи заморожених ягід смородини розтовкти, залити 1 склянкою перевареної води, перецідити, приймати по 0,5 склянки 3-4 рази на день.

Для запобігання гіповітамінозу і як загальнозміцнювальний засіб узимку та особливо ранньої весни дуже корисно пити смородиновий чай: 2 ч. л. подрібнених сухих ягід смородини залити 1 склянкою окропу й настоювати протягом години. Вживати по 0,5 склянки 3-4 рази на день.

Як жарознижувальний та потогінний засіб: 20 сухих ягід залити склянкою окропу, варити на слабкому вогні 30 хв, охолодити, приймати по 1 ст. л. тричі на день.

За диспепсії та здуття приймати по 1 ст. л. смородинового соку 4-7 разів на день між прийомами їжі.

У разі загальної втоми та слабкого імунітету засипати в термос жменю ягід чорної смородини, залити 1 л окропу, настояти 2 години. Увесь настій випити протягом дня за кілька прийомів.

За кашлю, грипу, ангіни свіжовичавлений сік ягід чорної смородини змішати з медом у пропорції 1:10. Пити по 0,25 склянки 3-4 рази на день між прийомами їжі.

Плоди смородини, змішані з цукром у співвідношенні 1:2, корисні для профілактики атеросклерозу й зниження артеріального тиску. Їх слід приймати з водою (1 ст. л. смородини з цукром і 3 ст. л. води) по 1-3 ст. л. на день, не більше!

Як заготувати

Засушити. Можна сушити ягоди чорної смородини в духовці. Спочатку слід ретельно їх перебрати й усі розчавлені та ушкоджені плоди вилучити, потім добре помити. Розкласти на рушнику, аби він увібрав вологу. На деко застелити папір для випікання й викласти ягоди в 1 шар не дуже тісно. Спочатку температура в духовці має становити близько 40-45 градусів, після того, як ягоди ледь прив’яляться, температуру потрібно збільшити до 60-70 градусів. Дверцята духовки під час сушіння мають бути трохи прочинені. Як правило, сушіння триває 2-3 години. Аби визначити готовність, кілька ягід слід стиснути в руці: добре просушені не виділяють соку.

Можна сушити чорну смородину, розклавши на підносі, покритому папером для випікання, й виставивши на балкон чи будь-яке інше затінене й добре провітрюване місце, при цьому ягоди слід регулярно перемішувати. Процес сушіння триватиме дещо довше.

Заморозити. Перед заморожуванням ягідки смородини не треба мити, їх слід лише перебрати. Потім викласти в простору форму й поставити в морозильну камеру на добу. Опісля дістати й порціями розфасувати в пакети чи іншу тару, при цьому з тари потрібно випустити все повітря, щоб ягоди були як у вакуумі, й щільно закрити.

06.07.2017


Переглядів: 1154

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1165 від 17.04.2024p.
¤ 
Побив в парку чоловіка телескопічною палицею

Побив в парку чоловіка телескопічною палицею

П’ятого квітня близько 18 год до поліції повідомив 34-річний житель села Зірне, що в дендрологічному парку міста Березне, невідомий чоловік раптово почав нецензурно висловлюватися в його адресу, а потім – побив металевою палицею та втік....

¤ 
Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід

Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід

КП «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» РОР та релокований ДЗ «Луганський державний медичний університет» уклали тристоронній договір про співпрацю із Литовським університетом медичних наук....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21169)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17326)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14555)
• Допомога під час карантину [967] (14478)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14313)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14126)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (13999)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13974)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13962)
• Живи до ста! [965] (13948)
• Бюджет і ми… [965] (13884)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13878)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13751)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13660)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13655)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13600)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13213)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13185)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному вперше люди з інвалідністю отримають безкоштовне оздоровлення (337)
• Які шкідливі речовини можуть містити вологі серветки? (66)
• Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід (64)
• Тонкощі заварювання кави (61)
• Побив в парку чоловіка телескопічною палицею (60)
• Небезпека вологих серветок (58)
• Пиріг «Чорний ліс» (57)
• Рідні брат та сестра з бабусею загинули у ДТП (55)
• Часникові стрілки корисніші за часник (51)
• Особливості вживання видів води (49)
• Чому варто їсти кабачки, особливо жінкам? (49)
• А ваш шампунь безпечний? (48)
• Про стан печінки «розповість» ваш вказівний палець (44)
• Нецукровий діабет (43)
• Водій напідпитку пропонував хабар поліцейським (36)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"