Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №906 від 28.03.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Квітень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Новини Рівне
QRcode

#Звіт ювіляра

Віталій СОБУЦЬКИЙ: «Об’єктам нерухомості – високу експлуатаційну надійність і довголіття»

Віталій СОБУЦЬКИЙ: «Об’єктам нерухомості – високу експлуатаційну надійність і довголіття»

Технічне обстеження будівель і споруд допомагає своєчасно виявити серйозні недоліки та пошкодження й зекономити кошти на їх капітальному ремонті

Мабуть, кожен власник зацікавлений в тому, аби його нерухомість знаходилася в належному стані, служила тривалий час, була безпечна для працівників або мешканців. Саме для цього будівлі та споруди піддають періодичним перевіркам – обстеженню технічного стану. Ця обов’язкова за законом процедура дозволяє визначити, в якому стані знаходиться майно, та своєчасно вжити заходів щодо усунення проблем.

Загалом близько 7500 підприємств України є техногенно небезпечними. Звісно, кошти на ліквідацію наслідків аварій на них будуть значно більшими, ніж витрати на відновлення їх експлуатаційної надійності, вважає Віталій СОБУЦЬКИЙ (на фото) – один із засновників та науковий керівник Науково-дослідної лабораторії експлуатаційної надійності будівель і споруд НУВГП.

Віталій Олександрович – не тільки щасливий ювіляр (27 березня йому виповнилося 60 років), а ще й талановитий вчений-дослідник проблем теорії відновлення експлуатаційної надійності міських будівель і споруд, відомий будівельний експерт із багаторічним досвідом проведення унікальних будекспертиз, автор численних проектів реконструкції та капітального ремонту найскладніших виробничих і соціальних об’єктів в Україні та за кордоном.

«Переконатися в тому, що об’єкт не знаходиться в аварійному стані…»

– Віталію Олександровичу, безсумнівним позитивом є те, що тема захищеної Вами дисертації кандидата технічних наук – «Робота конструкцій будівель і споруд на нерівномірно деформованих основах» – здобула логічне продовження у Вашій науковій діяльності, тематиці науково-дослідних робіт і впроваджених інженерно-технічних та проектних розробках, які продовжили життя багатьох об’єктів як виробничої, так і соціальної сфери, а також пам’яток культури. Адже саме цим уже більше півтора десятка років займається очолювана Вами Науково-дослідна лабораторія експлуатаційної надійності будівель і споруд НУВГП.

- Ця проблема важлива, складна та багатогранна. Термінового і ґрунтовного вирішення вимагають питання інженерної діагностики, нормативного забезпечення експлуатаційної надійності елементів міської інфраструктури, перегляду і ревізії проектного потенціалу країни, спеціального моніторингу стану будівель, споруд, інженерних мереж, впровадження принципово нових підходів до проектування, геотехнічного супроводу складних і відповідальних споруд, тощо.

У контексті останніх рішень керівництва нашого університету вагомим внеском у розв’язання окресленої проб­леми є, на нашу думку, підготовка висококваліфікованих інженерних кадрів, які могли б на високому технічному рівні експлуатувати й утримувати об’єкти нерухомості, проводити обстеження конструкцій, вміти визначати причини деформацій і пошкоджень будівель, споруд, інших елементів міської інфраструктури. Причому підготовку спеціалістів будівельних спеціальностей необхідно і доцільно проводити на базі науково-дослідних, проектно-конструкторських лабораторій і центрів університету. Тим більше, що promotion (просування) в Європу вимагає готувати їх із залученням до виконання реальних дослідних, проектних та конструкторських робіт для конкретних замовників.

Завдання технічного обстеження аналогічні огляду техніки – переконатися в тому, що об’єкт не знаходиться в аварійному стані і не наражає на небезпеку користувачів і оточуючих, виявити дефекти, визначити необхідність ремонту або заміни частини конструкцій. У Науково-дослідній лабораторії експлуатаційної надійності будівель і споруд НУВГП нагромаджений значний досвід, напрацьовані відповідні методики і методи відновлення експлуатаційної надійності міських будівель і споруд. Кількість і обсяг науково-дослідних і проектних робіт давно переросли у відповідну якість. Впродовж більше 15 років наша лабораторія успішно працює в напрямку удосконалення та впровадження своїх розробок.

«Висока ефективність наших розробок доведена на багатьох об’єктах»

– Наскільки адекватна ефективність розробок очолюваної Вами лабораторії викликам часу?

– Висока ефективність наших розробок доведена на багатьох об’єктах. Зокрема:

У Києві: торговий комплекс з підвальним приміщенням на пл. Львівській, 8Б (літера «А») у Шевченківському районі – розробка технічного рішення по закріпленню високих (7,70 м) ґрунтових схилів котловану під будівництво торгового комплексу, закріплення методом ін’єктування цементно-силікатно-полімерними сумішами ґрунтового масиву схилів котловану під будівництво торгового комплексу.

У Київській області: незавершене будівництво на пр. Т.Шевченка, 6-Б у м. Вишгород – розробка робочого проекту «Реконструкція під житловий будинок з вбудованими торговими приміщеннями, дослідження напружено-деформованого стану конструктивної системи реконструйованого будинку».

У Житомирі: податкова інспекція Житомирської області на пл. Перемоги, 2 – обстеження, дослідження напружено-деформованого стану конструкцій, визначення причин пошкоджень і деформацій, відновлення експлуатаційної надійності будівлі закріпленням ґрунтової основи методом ін’єктування ґрунту гелевими композитами (патент UA № 8054.А кл. Е 02 D3/12).

У Львові: будівля банку «Промінвестбанк» на вул. Гнатюка, 2 – комплексне обстеження конструкцій, визначення технічного стану будівлі в цілому, розробка технічного рішення з відновлення експлуатаційної надійності; будівля природознавчого музею на вул. Театральній, 18 – виведення з аварійного стану та відновлення експлуатаційної надійності; кінотеатр «Клекіт» на пр. В. Чорновола – обстеження, визначення причин деформацій та пошкоджень, розробка технічного рішення з відновлення експлуатаційної надійності при реконструкції будівлі кінотеатру з перепрофілюванням його в осередок відпочинку і дозвілля молоді «Millennium».

У Закарпатській області: міжнародний термінал КПП «Ужгород» – дослідження напружено-деформованого стану конструкцій, експертиза та розробка висновків про причини аварії і втрати експлуатаційної надійності.

У Волинській області: розробка робочих проектів реконструкції з розширенням проїжджої частини, оптимізацією розв’язок, регулювання руху вулиць Набережної, Конякіна, Гордіюк, Коперника, Леонтовича, Суворова, Огієнка, Героїв УПА, Гетьмана Мазепи, 8 Березня, Московської, Клима Савура у м. Луцьк.

«Значним здобутком вважаю замовлення польських партнерів»

– Звісно, – продовжує Віталій Собуцький, – цей перелік був би неповним, якщо не згадати про об’єкти у Рівному, на яких працювали наші фахівці: Це передусім:

Свято-Покровський собор на вул. Соборній, 6 – проект реконструкції з підсиленням збірного залізобетонного міжповерхового перекриття; розробка орнаменту підлоги.

Чотириповерховий житловий будинок з мансардою для учасників АТО по вул. Шевченка, 67А (впроваджена розробка) – інженерно-геологічні та гідрологічні дослідження ділянки забудови, обстеження, дослідження напружено-деформованого стану конструкцій, визначення технічного стану існуючої будівлі; розробка робочого проекту реконструкції існуючої недобудови під житловий будинок.

Друга черга торгового комплексу «Юність» на вул. Базарній, 9 –

інженерно-геологічні та гідрологічні дослідження ділянки забудови; розробка проекту закріплення ґрунтової основи проектованої будівлі; закріплення методом ін’єктування полімерно-гелевими композитами ґрунтової основи, складеної замуленими ґрунтами, для зведення в умовах щільної міської забудови будівлі торгового комплексу.

Одним із значних професійних здобутків колективу лабораторії вважаю замовлення польських партнерів: це і дослідження експлуатаційної надійності великомірних металевих конструкцій у процесі монтажу Виставково-Конференційного центру (Centrum Wystawtniczo-Kongresowe – CWK) у місті Жешув, і участь у впровадженні, і розробка рекомендацій з безпечного утримання і використання.

28.03.2019Спілкувався Олесь ДУБОВИК

Науково-дослідна лабораторія експлуатаційної надійності будівель і споруд Національного університету водного господарства та природокористування 33028, м. Рівне, вул. Соборна, 11; тел. моб. (099) 23-95-777; е-mail: VA_Sobutskij@ukr.net Свідоцтво про атестацію лабораторії № РТ-002/2017
Переглядів: 1948

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1166 від 24.04.2024p.
¤ 
Лабораторія стовбурових клітин працюватиме на базі госпіталю у Клевані

Лабораторія стовбурових клітин працюватиме на базі госпіталю у Клевані

Цей первинний матеріал використовуватимуть для лікування травм спинного мозку. Про це на своєму Telegram повідомив голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш....

¤ 
У п’яти громадах Рівненщини стартує проєкт для збільшення патронатних сімей

У п’яти громадах Рівненщини стартує проєкт для збільшення патронатних сімей

П’ять громад Рівненської області візьмуть участь у загальнонаціональному проєкті ЮНІСЕФ «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату». Це Гощанська, Рівненська, Костопільська, Радивилівська та Вараська....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21217)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17351)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14578)
• Допомога під час карантину [967] (14500)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14336)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14151)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14026)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13997)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13990)
• Живи до ста! [965] (13970)
• Бюджет і ми… [965] (13909)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13903)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13773)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13680)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13677)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13624)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13236)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13210)

ТОП-15 свіжого номера:

• Збільшено грант для Рівного від корпорації НЕФКО (300)
• Три простих напої для профілактики тромбозу (55)
• Як шкіра може розповісти вам про здоров’я серця? (54)
• Лабораторія стовбурових клітин працюватиме на базі госпіталю у Клевані (54)
• У п’яти громадах Рівненщини стартує проєкт для збільшення патронатних сімей (54)
• Чому темніє в очах, коли ви встаєте з ліжка? (51)
• Прості способи знизити кров’яний тиск (51)
• Зіткнення автомобіля з велосипедом (51)
• Переходив дорогу і потрапив під авто (42)
• У Березному в ДТП постраждав неповнолітній пішохід (41)
• П’яний водій збив пішохода (40)
• Переправляв за кордон чоловіків з «інвалідністю» (40)
• У трьох закладах Рівненщини можна отримати безоплатну медичну допомогу при інфаркті (39)
• Постачали наркотики до колонії (39)
• У Вараському районі загинув мотоцикліст (37)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"