Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1021 від 01.07.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Квітень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс добрих порад

Чим корисний мідний купорос

Чим корисний мідний купорос

Стародавнім засобом з назвою мідний купорос, садівники найчастіше користуються на самому початку весни.

Для яких же цілей його купують? Для чого на дачі він може придатися, яким чином його використовувати? А, може, можна замінити його більш сучасними засобами?

Відкривши упакування, ми побачимо кристалики гарного блакитно-синього кольору, що не мають запаху. Інші назви – сірчанокисла мідь, сульфат міді, тому що містять 24?% міді. Саме блакитнуватим розчином сульфату міді всі ми колись користувалися на уроках хімії, виконуючи лабораторні досліди. Порошок цей гігроскопічний, добре розчиняється у воді, розведеному спирті, концентрованій соляній кислоті. Суха речовина негорюча, вона пожежо- і вибухобезпечна. На повітрі порошок поступово вивітрюється.

Мідний купорос застосовується в металургійній промисловості, у будівництві та ремонтних роботах (для ліквідації цвілі, плям іржі, для нейтралізації наслідків різних протікань). Якщо просочити деревину цим розчином, то можна запобігти гниттю й додати вогнетривкі властивості дереву.

У харчовій промисловості – як консервант, що йде за назвою «E519». У медицині були виявлені антисептичні, припікальні, в’яжучі властивості; 0,1?% розчин рекомендований для промивання шлунка при отруєнні білим фосфором.

Застосування в садівництві

Мідний купорос здавна застосовується як фунгіцид, тобто засіб, що має протигрибкову дію. Він призначений для обробки декоративних рослин (наприклад, троянд), а також чагарників, плодово-ягідних культур (винограду, аґрусу, смородини, яблуні) від різних шкідників і захворювань (парші, плямистостей, моніліоза, антракноза, гнилі та інших). Ним знезаражують місця ушкоджень у кущів і дерев. На торф’яних ґрунтах, де мідь у дефіциті, цей блакитний порошок використовують як мікродобриво.

Правила застосування

Щоб мідний купорос не нашкодив здоров’ю, навколишньому середовищу, а приніс тільки користь, перед тим, як його використовувати, неодмінно уважно прочитайте інструкцію, прикладену до упаковки. У ній міститься багато нюансів, які дуже важливо знати, використовуючи цю хімічну сполуку. Наприклад, у таблиці ви знайдете інформацію про те, скільки потрібно взяти препарату в тих або інших випадках для готування розчину, а також кількість розчину, що знадобиться вам для профілактики або лікування своїх садових культур. У чайну ложку вміщається 6 грамів мідного купоросу. Ми вкажемо лише деякі випадки, коли виробник рекомендує використовувати для обробки розчин мідного купоросу.

Айва, груша, яблуня – парша, філостикоз, різні плямистості, усихання, моніліоз. Береться 100 грамів порошку на 10 літрів води, після розчинення на кожне дерево йде для обприскування 2-3 літри такого розчину. Причому, обприскування необхідно провести дуже рано, коли ще бруньки не розпустилися.

Вишня, черешня, абрикос, слива, персик – кокомікоз, клястероспороз, курчавість, моніліоз.

Смородина, аґрус – септоріоз, антракноз, інші плямистості. На обприскування одного куща йде близько 1,5 літри розчину.

Троянди – чорна плямистість листяних пластин, борошниста роса.

Для дезінфекції в розчин на 3 хвилини дозволяється опускати корені і саджанці смородини, аґрусу, паростки малини, вуси суничні, полуничні проти борошнистої роси, антракноза, гнилі. Після цього дуже ретельно потрібно прополоскати ці частини рослин, що були занурені в розчин. До речі, для готування розчину для таких цілей потрібно взяти 10 грамів мідного купоросу на літр води.

Якщо у троянд з’явився кореневий бактеріальний рак (або у плодових культур), то після видалення наростів коренева система занурюється в 1?% розчин на 3 хвилинки. Потім ці частини рослин піддаються ретельному промиванню водою.

Як добриво дозволяється використовувати тільки мікродози мідного купоросу – 1 грам на 1 метр квадратний ґрунтового шару. У торфовища воно вноситься пізньою осінню або ранньою весною. Таке внесення робиться 1 раз на 5 років. Ще один момент: перед тим, як вносити таке добриво, порошок ретельно подрібнюється та змішується із землею.

Як відомо, мідний купорос ефективно бореться з багатьма шкідниками і напастями садових культур. Але розчин цей дуже кислий, тому він при неправильному застосуванні може спровокувати опік рослин. Тому обов’язково дотримуйтеся всіх доз і приписання інструкції. Щоб пом’якшити вплив сильної сполуки, французькі винороби багато століть назад запропонували додавати до розчину свіжогашене вапно, здатне нейтралізувати кислоту. Лікувальні властивості мідного купоросу при цьому не зменшуються. Дана суміш отримала назву бордоської рідини, тому що французи, які придумали рецепт, жили в провінції Бордоіль.

Для готування такої суміші потрібно запастися 100 грамами вапна (негашеного) і такою же кількістю мідного купоросу. Тільки не треба відразу все змішувати! Спочатку гасимо в невеликій кількості води вапно (100 грамів), доводимо обсяг до п’яти літрів, так у нас вийшло «вапняне молоко». В іншій ємкості в гарячій воді розчиняємо при помішуванні мідний купорос (теж 100 грамів), знову доводимо обсяг розчину до п’яти літрів. Увага! Розчин мідного купоросу вливаємо поступово в «вапняне молоко», а не навпаки. Потрібне постійне помішування. Розчин придатний 5 годин, потім часточки вапна починають злипатися, що веде до забивання отворів обприскувача.

Особливі вказівки

Щоб приготувати розчин використовуйте спеціальну тару (тільки не металеву). Розчиняйте порошок безпосередньо перед тим, як він вам необхідний, тобто взапас засіб не робіть. Витратити його потрібно повністю за 10 годин.

Готувати розчин не можна біля водопроводу, колодязя, поблизу з будівлями для утримання тварин, при скупченні людей.

Роботи переважно виконувати рано вранці або пізно ввечері. Погода має бути безвітряною і сухою, коли не очікується опадів протягом найближчих чотирьох годин. Якщо температура повітря вище 30 градусів, то обробка не проводиться.

Не забувайте про особисту гігієну та правила безпеки з хімікатами. Надягайте гумові рукавички, спеціально виділений для таких процедур одяг, косинку на голову і взуття. Виробник рекомендує використовувати захисні окуляри та респіратор, щоб краплі розчину не потрапили в очі, на слизові оболонки. Після завершення всіх намічених робіт зніміть спецодяг, ретельно з милом вимийте руки, умийтеся, обполощіть рот теплою водою.

01.07.2021


Переглядів: 460

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1165 від 11.04.2024p.
¤ 
Побив в парку чоловіка телескопічною палицею

Побив в парку чоловіка телескопічною палицею

П’ятого квітня близько 18 год до поліції повідомив 34-річний житель села Зірне, що в дендрологічному парку міста Березне, невідомий чоловік раптово почав нецензурно висловлюватися в його адресу, а потім – побив металевою палицею та втік....

¤ 
Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід

Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід

КП «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» РОР та релокований ДЗ «Луганський державний медичний університет» уклали тристоронній договір про співпрацю із Литовським університетом медичних наук....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21164)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17320)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14549)
• Допомога під час карантину [967] (14470)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14308)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14119)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (13993)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13968)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13955)
• Живи до ста! [965] (13943)
• Бюджет і ми… [965] (13879)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13872)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13744)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13652)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13651)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13597)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13208)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13178)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному вперше люди з інвалідністю отримають безкоштовне оздоровлення (179)
• Які шкідливі речовини можуть містити вологі серветки? (60)
• Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід (54)
• Побив в парку чоловіка телескопічною палицею (52)
• Тонкощі заварювання кави (51)
• Небезпека вологих серветок (50)
• Пиріг «Чорний ліс» (50)
• А ваш шампунь безпечний? (37)
• Рідні брат та сестра з бабусею загинули у ДТП (37)
• Чому варто їсти кабачки, особливо жінкам? (35)
• Особливості вживання видів води (34)
• Про стан печінки «розповість» ваш вказівний палець (33)
• Часникові стрілки корисніші за часник (32)
• Нецукровий діабет (31)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"