Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №491 від 10.03.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Варто знати

Нарешті чиновники відкриють консервацію

Нарешті чиновники відкриють консервацію

Квартирні проблеми краян стали на третину державними. 30 відсотків за довгоочікувані метри квадратні готова заплатити держава для учасників програми придбання доступного житла. Тим самим владці запланували поцілити одразу двох зайців - здешевити квартири та завершити законсервовані багатоповерхівки. На Рівненщині торік таким чином почали добудовувати одну висотку, а цьогоріч знайшли ще три. Підбір претендентів на завершення триває і нині, адже з держбюджету під цю програму обіцяють виділити кругленьку суму. Наразі дискутують про необхідність виділення від 300 мільйонів до двох мільярдів гривень.

Часи, коли квартири роздавали безкоштовно поступово відходять у минуле. Щоправда, цьогоріч 67 військовослужбовців Рівненського гарнізону отримали ордери на службове житло. Перед цим відомчі квартири роздавали у 2006 році. Тоді ощасливили 25 військових. Не швидше рухаються черги й з іншими службовцями та пільговиками. Адже в області більшість новобудов, які здавали за останнє десятиріччя - інвестиційні проекти, а відтак ціни на квартири не соціальні, а ринкові.

Здешевленою альтернативою може стати програма придбання доступного житла. Вона стартувала торік. Для трьох десятків жителів краю держава компенсувала 30 відсотків вартості квартир в незавершеній висотці, що на вулиці С.Дем’янчука в Рівному. Рівненщина отримала на це 2 мільйони 261 тисячу гривень. За цією ж програмою цьогоріч добудовуватимуть і другу чергу багатоповерхівки. Зараз підбирають родини, які готові інвестувати гроші в не здане житло. Претенденти на новосілля мають сплатити 70 відсотків вартості квартири та чекати на її завершення.

Нині на столичному рівні розглядають питання пільгового кредитування учасників програми. Домовленості про дешевшу іпотеку задля доступного житла ведуть із державними банками. Оскільки лояльних ставок і підходів до позичальників від комерційних фінустанов дочекатися значно важче. Окрім платоспроможності, є ще одна умова - стати учасником регіональної програми придбання доступного житла можуть сім’ї чи одинаки, які перебувають на квартирному обліку. Нині на Рівненщині їх понад 28,5 тисяч.

Зменшити квартирну чергу на Рівненщині планують впродовж наступних семи років, адже саме на стільки розрахована програма. Її реалізовуватимуть у три етапи. Торік почали з об’єктів із 70-відсотковим ступенем готовності. Другий етап передбачає завершення житла, яке збудоване на 50 відсотків. На третьому - соціальне житло будуватимуть з нуля. Для цього підбирають земельні ділянки, що невдовзі можуть стати будівельними майданчиками. Їх пропонуватимуть інвесторам, які зводитимуть соціальне житло. Причому вартість метра квадратного має відповідати державним будівельним нормам - 4290 гривень. Тож ціна соціальних квартир буде дешевша за ринкову. Щоб така вартість влаштовувала забудовників, їх не обтяжуватимуть додатковими витратами на підвід інфраструктурних і комунікаційних мереж. А ще звільнятимуть від усіх відрахувань на користь органів місцевого самоврядування. Крім того, інвестори, які працюватимуть із державними грішми в рамках соціальної програми, матимуть податкові преференції - звільнення від оподаткування операцій з постачання будівельно-монтажних робіт і пільги при сплаті податку з доходів фізичних осіб для громадян, які будуватимуть доступне житло.

Цими аргументами, а також гарантованими покупцями, а відтак і коштами на завершення будинків, уже переконали чотирьох забудовників. З дольовою участю держави планують цьогоріч здати в експлуатацію майже сотню соціальних квартир. Половина з них в обласному центрі, у висотках на вулиці Гагаріна та Дем’янчука. Ще по 20 у селі Зоря Рівненського району та у Дубровиці. Втім чиновники планують доповнити цей перелік. Нині в області налічується два десятки будов із 70-відсотковим ступенем готовності. Всім інвесторам запропонували виставити вільні від продажу квартири для участі в регіональній програмі придбання доступного житла. Потенційними для добудови за цією програмою є висотки в обласному центрі, а також три будинки в Костополі, два - в Здолбунові, 12-квартирний житловий будинок у Млинові та 50-квартирний у Клевані.

Тим же, хто проживає в селі - знадобиться наступна інформація. В області й надалі діятиме програма індивідуального житлового будівництва у сільській місцевості “Власний дім”. Нею передбачені пільгові кредити для газифікації, а також на завершення будівництва чи придбання житла. Її фінансують із державного, обласного та районних бюджетів. Для селян кошти видають під 3 відсотки річних на 20 років. Однак багатодітні родини, а також молоді сім’ї мають пільги. Подружжя, у якому чоловік та дружина - віком до 35 років, отримують кредит на 30 років, а сім’ї, у яких троє і більше дітей до 18 років, не сплачують відсотків. Для завершення будівництва чи придбання житла селяни можуть взяти кредит у сумі 50 тисяч гривень, а на газифікацію - 2 тисячі гривень. Крім того, цьогоріч планують кредитувати ще й підведення електрики та водопостачання.

10.03.2011Яна КАЛИНЕЦЬ


Рівне-Ракурс №10 від 10.03.2011p. 
На головну сторінку