Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №501 від 19.05.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ювілей

10 років суцільної гармонії

10 років суцільної гармонії

24 травня - напередодні всеукраїнського Дня останнього дзвоника, коли тисячі учнів дякуватимуть своїм педагогам за плідно проведений навчальний рік і йтимуть, хто одразу, а хто після іспитів, на літні канікули, Рівненська гімназія “Гармонія” святкуватиме свій 10-річний ювілей. Квіти, привітання, теплі посмішки, щирі слова та вир емоцій - це лише маленька частинка того, на що заслуговує чудовий фаховий колектив цього навчального закладу.

А починалося все так…

Кінець 90-х - початок 2000-го років спонукав міську владу Рівного дещо по-іншому поглянути на розвиток обласного центру, а відтак, вимагав негайної модернізації різних сфер життя. Соціальна сфера, попри тотальну нестачу фінансів, завжди була на першому плані. Потроху в місті почали з’являтися навчальні заклади нового типу, з інноваційним, як на той час, підходом до розвитку дитини. Відкривалися гімназії, ліцеї, почала свою діяльність школа розвитку I ступеню №29, зараз гімназія “Престиж”. Попри це, район Льонокомбінату залишався ніби осторонь від міської освітньої реформи. Саме тоді Світлані Кирилівні БОГАТИРЧУК-КРИВКО, на той час начальнику міського управління освіти, прийшла на думку чудова ідея: чому б саме там не відкрити заклад нового типу, який створив би, якщо не конкуренцію, то альтернативу міським навчальним закладам - точно. Тим більше, що через низьку народжуваність потрібно було негайно рятувати приміщення дитячих садочків, які просто простоювали. Між іншим, рішення тодішньої міської влади щодо адаптації садків під приміщення для учнів початкових класів, або закладів нового типу і досі вважається найкращим з-поміж усіх обласних центрів.

- Після відкриття “Престижу”ми побачили, що запропоновані там освітянські послуги є нереалізованими серед зайнятих батьків, - пригадує Світлана Кирилівна, нині начальник ГУ Держкомзему в Рівненській області. - Адже окрім навчання, дитина має отримувати всебічний розвиток - музичну, художню освіту тощо. Та часто перепоною для цього стає банальний брак часу в батьків. Погодьтеся, не у кожній родині є бабусі, які і зі школи заберуть, і на гурток відведуть. Саме тому ми почали готувати колишній школі №29, альтернативу. Я і досі вважаю, що у будь-якій справі невеличкий дух суперництва завжди породжує розвиток вперед.

Незмінного директора Рівненської гімназії “Гармонія” Галину Тадеївну Пучко, яка тоді вчителювала у ЗОШ №22, я запримітила давно, ще коли працювала інспектором, а потім начальником міського управління освіти. Бачила її творчий підхід до справи, спостерігала, як вона спілкується з дітьми та батьками, як цікаво і щоразу по-іншому проводить уроки. І тому сама запропонувала їй взяти участь у створенні навчального закладу нового типу.

Сьогодні “Гармонію” можна сміливо назвати авторською школою Галини Пучко. З отриманих від десятків практик, курсів, ознайомчих поїздок знань; свого педагогічного досвіду, вона сформувала власне бачення цього закладу. І у 2001 році Рівне святкувало відкриття державного загальноосвітнього навчального закладу №30 “Гармонія” з поглибленим вивченням іноземної мови. Нова школа тоді налічувала 6 класів на 149 учнів та 18 педагогічних працівників.

Власне ідея назвати цей освітній заклад “Гармонія” також належить Галині Тадеївні. “Я бачу, що в цій школі відбуватиметься гармонійний розвиток кожної дитини, яка для нас буде індивідуальною творчою особистістю”, - пригадує її слова Світлана Богатирчук-Кривко. І з цими словами важко не погодитися, адже одна дитина добре знає фізику, друга - математику, третя - танцює, інша - малює.

До речі, у підборі колективу Галина Тадеївна також отримала повну самостійність. Світлана Кирилівна завжди вважала, що коли директор створює авторську школу і бере на себе за це відповідальність, то він має і повне право підбирати персонал. І не помилилася.

За 10 років своєї діяльності колектив Рівненської гімназії “Гармонія” став єдиним цілим. І мова не просто про директора та 63-х педагогів, 11 з яких працюють там від початку, але й про батьківський колектив і вихованців. Батьки у “Гармонії” не сторонні спостерігачі, вони повноправні члени усього навчально-виховного процесу. Ніщо не відбувається без їхньої участі, кожний знає, як дитина розвивається, у чому має успіхи та досягнення. У кожному заході, яким би за масштабом він не був, батьки відіграють важливу невід’ємну роль.

- За такими школами, як “Гармонія” - маленькими, мобільними, оптимальними, де директор знає кожного учня і батька особисто - майбутнє, - підсумовує Світлана Богатирчук-Кривко. - Це звичайний державний заклад освіти, де за бажанням, батьки можуть урізноманітни життя своїх дітей і на платній основі обрати додаткові напрямки розвитку - спів, спорт, танці, малювання тощо. Це школи, які надають вищі компоненти державної місії, і добре, аби їх у Рівному було більше.

Перетинаючи свій ювілейний 10-річний рубіж, колектив “Гармонії” з впевненістю та оптимізмом дивиться у майбутнє. 17 класів та 425 учнів, 63 педагогічних працівники, більшість з яких має почесні звання та нагороди, зокрема, Заслужений вчитель України, є лауреатами Всеукраїнських конкурсів “Вчитель року”, Відмінниками освіти України тощо. Не можна промовчати і про те, що “Гармонія” стала переможцем обласного конкурсу “Загальноосвітній навчальний заклад 2003 року”, перемогла у Відкритому рейтингу популярності “Гордість міста” (2005р.), у регіональному етапі Всеукраїнського конкурсу якості продукції (2008 р.) тощо. Її ж учні є неодноразовими переможцями міських та обласних конкурсів, олімпіад та турнірів. Вам варто лише відчинити двері гімназії, і стіна пошани з численними завойованими кубками, грамотами та медалями, говоритиме красномовніше про школу, де кожний є частиною великої сім’ї, яка щороку примножується, а відтак стає лише щасливішою.

“Хто сказав, що ми не можемо змінити світ?”

Девіз гімназії “Гармонія”

“Освіта - скарб; праця - ключ до нього”

Кредо гімназії “Гармонія”

19.05.2011Любов РОМАНЮК



Рівне-Ракурс №10 від 19.05.2011p. 
На головну сторінку