Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №586 від 17.01.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Після свят

Вмикаємо режим “навчання”

Вмикаємо режим “навчання”

Новорічні вихідні (хоча й коротші на один день, ніж зазвичай) завжди змушують нас розслабитися та поринути в атмосферу свята. Проте, не встигли ми й озирнутися, як прийшов час повертатися до навчання чи роботи, що зазвичай, зробити буває не так легко. Причини труднощів з поверненням у звичний ритм в кожного різні, а наслідки однакові - небажання щось робити.

Незважаючи на новорічні свята, сесію ніхто не скасовував, більше того, вона у самому розпалі. Особливу “шану” треба віддати “героям”, яким довелося вже 2 січня складати іспити, що тут скажеш - “пощастило”.

Чому ж так важко повертатися у стрій?

Основна причина зазвичай - втома. Ми вчимося майже увесь рік і такий інтенсивний ритм досить швидко втомлює. У процесі постійних занять, семінарів, домашніх завдань ми інколи навіть не помічаємо наскільки втомлюємося, а відчуваємо це лише на свята, коли зупиняємося, щоб перепочити.

Але й тут не усе так легко. Новорічні свята для українців - це особливе дійство, яке, зазвичай, веде за собою безсонні або недоспані ночі, переїдання, а для декого навіть і похмілля. І в усьому цьому калейдоскопі “побічних ефектів” новорічних свят потрібно встигнути відпочити та відновитися перед сесією.

То як же змусити себе навчатися після свят?

Насамперед, потрібно прокинутися, причому в повному сенсі. По-перше, варто схаменутися, хоча б за декілька днів до повернення на навчання і спробувати лягати раніше і раніше прокидатися, а також потроху братися до навчання, щоб не залишати усе на останній день. У кожного є свої способи, аби прокинутися: хтось вмикає музику, хтось п’є каву, а хтось лише у транспорті прокидається, головне, аби мети досягнути.

По-друге, треба припинити наїдатися від пуза, звісно, не варто зовсім відмовляти собі у маленьких радощах, проте варто стежити, щоб не переїсти, бо коли відчувається важкість у шлунку, то вона переходить у важкість загальну, хочеться спати, і ми знову там, звідки починали (див. по-перше).

По-третє, потрібна мотивація. Мотивація - це взагалі відповідь на усі питання. Щоб ви не робили, як би не опиралися, вихідні однаково закінчаться і навчатися таки доведеться. Тому краще поставити собі за мету підготуватися до іспиту чи сходити на консультацію, або все ж таки скласти ті іспити і пізніше видихнути з полегшенням, ніж усіляко цьому опиратися.

Мотивація може бути різною, як позитивною (наприклад: складу сесію і тоді відісплюся, нагуляюся тощо), так і негативною (наприклад: якщо не складу сесію - не бачити мені нового телефону, поїздки на відпочинок чи повноцінних канікул, адже доведеться бігати на перездачі). Оберіть для себе, що для вас більш дієво і мотивуйте себе.

По-четверте, можна скласти план роботи (на день, тиждень тощо) та дотримуватися його. В основному студенти здають свої “хвости” безпосередньо перед сесією. Тому потрібно пригадати усе, що потрібно скласти, продумати, коли і як це можна зробити, та спробувати розпланувати усе так, аби не було надто важко. Хоча зазвичай, поглянемо правді у вічі, навалюється усе й одразу, тому тут головне - усе встигнути й нічого не забути.

Не забувайте хвалити себе за досягнуті успіхи та вдало складені іспити чи підігнані “хвости”, проте не давайте собі надто розслабитися.

І головне, підбийте підсумки, проаналізуйте помилки та зробіть висновки. Озираючись на свої успіхи і вдало складені іспити, ви, напевно, зрозумієте, що не так усе було й складно, як здавалося на перший погляд. А після сесії, вже й до весняних свят не так далеко!

17.01.2013Наталія ШИРОКОВА



Рівне-Ракурс №10 від 17.01.2013p. 
На головну сторінку