Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №649 від 27.03.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Засідання

Ділити землю поки рано?!

Ділити землю поки рано?!

Продовжує роботу комісія, яка займається розподілом земель під індивідуальну забудову, садівництво і городництво в мікрорайоні Тинне. Однією із важливих задач, які стоять перед комісією, є створення прозорого положення з розподілу землі не тільки в Тинному, але й в інших районах міста, де передбачені землі під забудову.

Голова комісії Марія Конощук говорить, що черга на отримання земельної ділянки налічує кілька тисяч людей, а сама черга практично не рухається. Саме тому комісія прагне створити регуляторний акт, який би забезпечив чітку процедуру надання земельних ділянок згідно черги. На її переконання, управління містобудування та архітектури, управління земельних ресурсів, держкомзем міста Рівне мали б щорічно надавати комісії матеріали щодо інвентаризації земельних ділянок в місті, які мають часткові інженерні мережі.

Інформацію щодо можливостей забудови в мікрорайоні Тинне надав директор, головний архітектор творчо­виробничої фірми “Архсервіс” Валентин Дем’янов, який ознайомив присутніх із проектом детального планування мікрорайону Тинне.

­ Проект детального планування мікрорайону Тинне з`явився внаслідок розробки генерального плану міста Рівного, ­ зазначив Валентин Дем'янов. Генеральний план включає у себе не тільки побудову житла, але й являє собою цілу структуру архітектурних об`єктів загальнообласного та загальноміського значення, місць для відпочинку, громадські споруди, соціальні об’єкти, а також території, зарезервовані під інженерні мережі.

Особливість Тинного полягає в тому, що на тій території є приватна забудова, яка долучена до міста Рівного. І згідно генерального плану міста Рівне, саме в мікрорайоні Тинного передбачається районний центр, тобто структура громадських споруд, які мають забезпечувати не тільки будинки на території Тинного, але й усю округу.

Незвичайними є і геологічні умови. Справа в тому, що ґрунт на тій території має чималий родючий шар, який потребує масової рекультивації. Це унікальна ситуація. Такого величезного масиву прекрасних земель на території Рівного більше ніде немає. Окрім того, Тинне місцями має складний рельєф, через що потрібна інженерна підготовка, і для реалізації проекту мікрорайону вкрай необхідне будівництво доріг. Більше того, сам мікрорайон оточений струмками, і на ньому немає жодної інженерної структури, а тому потрібне встановлення трансформаторних підстанцій, газорозподільчих пунктів, каналізаційних мереж та інших елементів, необхідних для життя.

Також на території мікрорайону, згідно результату аналізу, знаходяться залишки древнього поселення, могильників та залишки курганів, а тому окремі території цього мікрорайону мають ще й культурно­археологічне значення.

У цьому мікрорайоні заплановано 150 ділянок під приватне будівництво та 250 ділянок ­ під будівництво блокового житла. Така забудова є альтернативою багатоповерховим та панельним будинкам, окрім того, є дешевшою за індивідуальне житло.

Реалізація проекту мікрорайону потребує значних інвестицій. А привабливою для інвестора є цілісна структура, а не окремі забудовані ділянки. Житло є останнім ґудзиком на “костюмі”. Спочатку потрібно розкроїти костюм, зшити його, а потім пришивати ґудзики. Якщо вдасться повністю і послідовно реалізувати проект, то Тинне стане комфортним мікрорайоном європейського рівня. Почати ж роздавати ділянки під забудову вже зараз, без побудови інфраструктури, доріг та інженерних мереж ­ безперспективно.

Присутній на засіданні комісії депутат міської ради, голова громадської організації “Батьківщина молода” Володимир Зіль наголосив на тому, що потрібно шукати інші ділянки, де може вже зараз відбуватися процес індивідуальної забудови, щоб черга поступово почала скорочуватися. Він також запропонував членам комісії ознайомитися з методикою розподілу землі, яка є в інших містах, озвучивши пропозицію активістів спільно з громадськістю провести круглий стіл для обговорення проекту положення про розподіл землі під забудову. Голова комісії з цим погодилася і повідомила, що вже найближчим часом подібний круглий стіл може бути організований.

27.03.2014Олександр ШЕВЧУК, Піка



Рівне-Ракурс №10 від 27.03.2014p. 
На головну сторінку