Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №657 від 22.05.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#На часі

Доля видобутку бурштину

Доля видобутку бурштину

Створити робочу групу з депутатів Верховної Ради України від Рівненщини для внесення законопроектів щодо легалізації видобутку бурштину вирішили на колегії в ОДА.

- На сьогодні легального шляху на законодавчому рівні, щоб вирішити це питання, немає, - зауважив голова Рівненської ОДА Сергій РИБАЧОК. – А тому я, як голова ОДА, маю чіткі наміри в короткі терміни зробити все, що залежить від обласної адміністрації, аби надати нашим законодавцям у Верховну Раду чіткі пропозиції щодо легалізації видобутку бурштину-сирцю. Ці рекомендації повезуть до Києва наші депутати від Рівненської області.

Присутні на колегії і голови райдержадміністрацій північних районів, і народні депутати, правоохоронці, представники лісового господарства шукали шляхи виходу з ситуації, яка останнім часом загострилася. Мова йде не лише про події в Сарненському районі, де постраждали люди. А зокрема, в момент проведення колегії мешканці двох сіл Рокитнівського району перекрили дорогу, чим утруднили рух транспорту. Таким чином селяни намагалися поділити територію видобування бурштину. Як доповів під час колегії начальник УМВС області Микола Щирук, на місце перекриття дороги негайно виїхав начальник райвідділу міліції, там вже працюють правоохоронці.

Щодо більш конкретних пропозицій по видобутку бурштину, то тут є два шляхи.

- Можна, як варіант, створити комунальні чи будь-якої форми власності підприємства на місцях, де б працювали самі мешканці тих північних районів, які вже добре знають цю справу. Цей шлях простіший і швидший. Є ще й інший – спростити видачу пакету документів тим підприємствам, які хочуть займатися видобутком бурштину. Це дасть нові робочі місця та додаткові надходження до бюджету. Проте цей шлях довший. Сьогодні в області є лише два підприємства - “Бурштин України” та центр “Сонячне ремесло”, які мають дозвіл на видобуток бурштину. Але їм знадобилося 7 років, а, може, й більше, щоб пройти усі процеси, починаючи з моменту геологічної розвідки грунту. На цьому шляху зараз є дуже багато бюрократичних перешкод, - наголосив директор департаменту економіки та розвитку торгівлі Ігор ТИМОШЕНКО.

22.05.2014www.rv.gov.ua



Рівне-Ракурс №10 від 22.05.2014p. 
На головну сторінку