Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №664 від 10.07.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Про ефективність

Валентин Кирилюк:“Комунальні підприємства сьогодні мають працювати економно”

Валентин Кирилюк:“Комунальні підприємства сьогодні мають працювати економно”

Так вважає начальник Комунального підприємства “Управління майновим комплексом” Рівненської обласної ради, який всього півроку керує одним з найбільших обласних комунальних підприємств. Проте на ці шість місяців припали дуже важливі події в житті як країни в цілому, так і Рівненщини зокрема. Протягом цього часу найважливіші об’єкти обласної влади не залишилися без тепла, води та електрики, майно обласної громади збережено, а в адмінустановах створені всі умови для нормальної роботи органів влади. Мало того, Валентин Кирилюк постійно втілює в життя досить революційні проекти, які стосуються всієї комунальної галузі.

Про майбутні плани та очолюване підприємство Валентин Володимирович і розповів кореспонденту газети “Рівне Ракурс”.

­ - Комунальне підприємство “Управління майновим комплексом” Рівненської обласної ради було створено майже десять років тому на засадах спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міст Рівненської області. На сьогоднішній день на балансі підприємства перебувають сім будівель, серед яких найбільш відомою є приміщення обласної ради, де окрім того знаходиться і обласна адміністрація. Лише в цій будівлі довжина трубопроводів холодного та гарячого водопостачання сягає ледве не двох кілометрів, протяжність електромереж - 9630 погонних метрів, а мереж теплопостачання - 6,5 кілометра. Лише ці цифри говорять про складність господарства головного адміністративного будинку області, який повинен функціонувати без збоїв, попри усі негаразди. І це нам вдається.

Але для мене не менш важливим є питання пошуку резервів економії бюджетних коштів, адже переконаний, що саме такі підприємства як наше повинні бути флагманами в боротьбі за економію коштів. За ці півроку роботи я переконався, що джерел економії дуже багато.

Розповім про один із них – сонячну енергію. Взимку сонце теж гріє, отже, сонячна сторона будівлі прогрівається більше. Тобто, на її опалення можна витрачати менше тепла. Для цього треба лише розумно регулювати опалення різних частин будівлі. Технічно це робиться дуже просто і не вимагає серйозних витрат на нове обладнання, а ось економія за нашими підрахунками становитиме 10­15% від загальної вартості тепла. А тепер давайте порахуємо, скільки можна зекономити газу, якщо всі бюджетні установи почнуть використовувати аналогічну технологію. Окрім того, використання сонячного тепла може суттєво заощадити не лише бюд­жетні кошти, а й кошти мешканців багатоповерхових будинків Рівненщини. Враховуючи ще й те, що нинішнього опалювального сезону платитимемо за гекокалорії. Тому така заощадливість аж ніяк не буде зайвою.

Це лише один приклад того, як в нинішніх складних умовах, коли в усіх державних та комунальних підприємствах існують проблеми з фінансуванням, можна зменшити витрати. Насправді форм і методів заощад­ження дуже багато.

Ще один приклад. У приміщенні Рівненської обласної ради усі батареї закриті дерев’яними коробами. Це, звичайно, естетично. Але в такому разі тепло використовується неефективно, адже значна його частина не йде на обігрів приміщення, наштовхнувшись на перепону у вигляді дерев’яного короба. Як це ще можна назвати інакше, аніж неефективне використання тепла, за яке установи справно платять, та ще й немалі кошти.

Одразу виникає питання, ­ чи потрібні для усунення цього недоліку значні інвестиції, щоб зберегти бюджету аж ніяк не зайві сьогодні кошти? Відповідь зрозуміла і проста – в жодному разі.

Якщо країна взяла курс на Євросоюз, то скорочення витрат на енергоспоживання до середньоєвропейських норм чи не одне з найголовніших завдань. А наскільки мені відомо, середньоєвропейські норми енергоспоживання суттєво різняться в порівнянні з нормами в Україні, причому українців мало турбує енергозбереження, а лише економія власних коштів. Але це ж загалом взаємопов’язані речі. І яким чином платити менше, якщо не дбати про економію. І це вже не питання бажання, а вимога часу, а отже, і наша сьогоденна реальність. І більше, часу на так звану "розкачку" в нас уже немає. Потяг уже рушив зі станції, а наздогнати його на наступному перегоні буде нелегко. І в такому випадку саме державні та комунальні підприємства повинні демонструвати приклад, як економити, за рахунок чого і таке інше…

10.07.2014Володимир Конєв



Рівне-Ракурс №10 від 10.07.2014p. 
На головну сторінку