Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №666 від 25.07.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Абетка здорового харчування

Шпинат

Шпинат

Хто б міг подумати, що найближчий родич відомого бур’яну – лободи, такий корисний і цінний. Знайомтеся – шпинат – рослина, вирощувана як овочева культура. Користь шпинату для здоров’я неоціненна, це справжня криниця корисних і потрібних речовин. Шпинат широко використовується в європейській і східній кухні, як дуже смачний, поживний і корисний продукт.

Склад шпинату

До складу шпинату входить безліч речовин, необхідних для здоров’я людини. Це вітаміни В1, В2, D, С, Р, РР, До, мікроелементи, органічні кислоти, білки і каротин. За змістом білку зелень шпинату поступається тільки гороху і квасолі.

100 г шпинату містять: 91,4 г води, 2,9 г білків, 0,4 г жирів, 3,6 г вуглеводів, 0,4 г ди- і моносахаридів.

Енергетична цінність продукту – 23 кКал на 100 г продукту. Завдяки такій мінімальній кількості калорій і максимально корисному хімічному складу, шпинат входить до основної маси дієт і вважається ідеальним продуктом для тих, хто стежить за фігурою і хоче скинути вагу.

Зелень шпинату багата фолієвою кислотою і Токоферолом (вітаміном С), які допомагають організму боротися з передчасним старінням, запобігають неправильному розвитку плоду і викидням. Кальцій, що міститься в шпинаті, зміцнює кісткову систему і зуби, хлорофіл і залізо позитивно впливають на стан крові. Залізо – це відмінний профілактичний засіб проти анемії, з його допомогою підвищується гемоглобін і збільшується кількість червоних тілець в крові.

Шпинат – це справжній рекордсмен за змістом йоду. Цей елемент допомагає засвоюватися поживним речовинам, і чинить вплив на протікання усіх процесів в організмі.

Завдяки великій кількості протирахитного вітаміну А, цю корисну зелень включають в дитяче харчування. Шпинат рекомендується давати дітям, які відстають в розвитку. Він показаний до вживання при виснаженнях і людям, що перенесли важкі хвороби. Свіжий, перероблений або заморожений шпинат чинить позитивний вплив на ясна, зуби і рекомендується до вживання при туберкульозі.

Листя шпинату містить сапоніни, що покращують роботу кишковика. Завдяки ним, вживання цього овочу активізує перистальтику кишковика, нормалізує роботу усієї травної системи, виводить шлаки і токсини з організму. Шпинат, при регулярному вживанні, загальмовує розвиток онкології. Окрім цього, листя овочу виводить з організму радіонукліди. Речовини, що містяться в рослині, активізують вуглеводний обмін, заспокійливо впливають на нервову систему, стимулюють вироблення важливих гормонів, допомагають впоратися із стресовими станами. Тому шпинат повинен входити в раціон тих, хто працює в умовах нервової напруги.

Вплив шпинату на організм

Шпинат унікальний тим, що після кулінарної обробки, заморожування і консервації, зелень зберігає корисні властивості. Окрім усього перерахованого цей овоч, потрапляючи в організм, може:

- поповнювати запаси вітамінів і корисних елементів, це особливо актуально в період весняного авітамінозу;

- зміцнювати імунітет;

- чинити позитивний вплив на зір, запобігати відшаровуванню клітковини;

- зміцнююче діє на судини;

- виявляти профілактичну дію при гіпертонії;

- сприятливо впливати на роботу підшлункової залози;

- уповільнювати процеси старіння в організмі;

- м’яко стимулювати роботу кишковика;

- запобігати патологіям розвитку в дітей.

Єдиний недолік шпинату – це підвищений вміст щавлевої кислоти. Її надлишок в організмі призводить до утворення каменів. Шпинат протипоказаний людям з ревматизмом, подагрою, захворюваннями нирок і сечового міхура.

25.07.2014



Рівне-Ракурс №10 від 25.07.2014p. 
На головну сторінку