Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №680 від 30.10.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Лікбез

Як не впійматись на гачок і не придбати підроблену горілку?

Як не впійматись на гачок і не придбати підроблену горілку?

На Рівненщині рідко, але трапляються випадки торгівлі фальсифікованими алкогольними напоями. Так, працівниками відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Рівненській області з початку року виявлено 12 суб’єктів господарювання, які торгували алкоголем за цінами нижчими ніж мінімальні роздрібні, та 10 таких, що зберігали алкогольні напої з сумнівними марками акцизного податку. На порушників очікує 91 тис. грн фінансових санкцій.

Як наголошують в ГУ ДФС області, для того, щоб не купити неякісної фальсифікованої горілчаної продукції, покупцям слід придивлятися уважніше. Адже така покупка може загрожувати вашому здоров’ю і навіть життю.

Отож, щоб визначити справжність продукту, необхідно звернути увагу на ряд чинників.

АКЦИЗНА МАРКА

Першим етапом визначення справжності продукту є наявність акцизної марки. На легальній продукції акцизна марка клеїться тільки в строго призначеному для її розміщення місці: збоку на шийку пляшки, поверх ковпачка і знову на шийку пляшки. Колір акцизної марки повинен відповідати виду напою. Марка для лікеро-горілчаної продукції вітчизняного виробництва виготовляється у зеленій кольоровій гамі, для імпортної – фіолетовій.

Зараз на полицях магазинів можуть ще зустрічатися акцизні марки старого і нового зразка. Нові зразки суттєво відрізняються графічним дизайном та кольоровою гамою. Кожна марка має графічний захисний елемент та голограму, які не можуть бути відтворені шляхом сканування, копіювання та друку. Марки для алкогольних напоїв містять позначення: “АВ ЛГП” (алкоголь вітчизняний (лікеро-горілчана продукція) та “АІ ЛГП” (алкоголь імпортний (лікеро-горілчана продукція). Крім того на марки нанесені реквізити, що відображають індекс регіону України, що відповідає місцезнаходженню виробника продукції, позначений двома цифрами (для вітчизняної продукції), серія із чотирьох літер і шестизначний номер, два двозначних числа (місяць і рік, у якому вироблено марки для алкогольних напоїв) через скісну риску та сума акцизного податку (для алкогольних напоїв), сплаченого за одиницю продукції, з точністю до тисячного знака.

ЕТИКЕТКА

Етикетка та контретикетка повинні міцно триматися на пляшці. Під етикеткою не повинно бути повітряних утворень і складок. Усі написи повинні бути чіткими і ясними, містити повну та достовірну інформацію. Оригінальні фірмові етикетки наклеюються на заводі автоматично, тому вони повинні бути рівні, без перекосів, розривів та слідів клею. Якщо мазки клею нерівномірні і на склі помітні його сліди, ці етикетки клеїлися не в заводських умовах. (Далі буде)

30.10.2014



Рівне-Ракурс №10 від 30.10.2014p. 
На головну сторінку