Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №712 від 25.06.2015p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс подій

Річниця Берестечка – свято чи день жалоби?

Річниця Берестечка – свято чи день жалоби?

Є в нашій історії події, які важко однозначно ідентифікувати. Однією з них є битва під Берестечком. Цей епізод Великої визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького до сих пір по різному трактується істориками. Дійсно, на відміну від попередніх битв під Жовтими Водами та Корсунем, козацьке військо під Берестечком зазнало поразки.

Однак мужність українських вояків викликала повагу навіть у ворогів. Вже в двадцятому сторіччі на місці битви був збудований меморіал «Козацькі могли», до якого кожен рік у червні приходили тисячі патріотів, аби віддати шану захисникам України. Особливо це було важливо у важкі часи. Так, між 1921 та 1939 роками, саме Берстечко було тим місцем, де збиралися активісти українських організацій, а польська поліція влаштовувала справжні полювання на українських патріотів. І все ж люди йшли з року в рік на «Козацькі могили». Сьогодні, коли ситуація в нашій державі є надзвичайно складною, і знову, як і три з половиною сторіччя тому, гинуть на полі битви захисники України, вшанування героїв минулого набуває особливого значення. Серед тих хто чотирнадцятого червня нинішнього року взяв участь в урочистостях на полі Берестецької битви були й працівники відродженого Рівненського «Льонкомбінату». Автор попросив власника підприємства Олега Червонюка розповісти про те, як він сприймає цю дату в нашій історії, і чому колектив вирішив цього року взяти участь в урочистих заходах.

- Наша історія дійсно дуже складна і трагічна. Питання як відноситися до битви під Берестечком, думаю, кожен мусить вирішити для себе сам. Я вважаю, що подвиг героїв тієї Великої визвольної війни заслуговує на нашу шану та повагу. Що ж стосується форми цієї самої поваги, то я проти того, аби все зводилося тільки до жалобних церемоній. Козаки самі по собі були людьми веселими і воювати проти ворогів пішли за те, щоб в Україні життя було щасливе, за це й гинули наші воїни на полях битви. Тому логічно, аби кожна річниця битви під Берестечком була прикладом того, що наш народ шанує свою історію і, попри усі негаразди, вірить в світле майбутнє нашої держави. Тому вважаю, що добре коли на самому полі Берестецької битви поряд із офіційними заходами та виступами політиків проходить ярмарок, і всі охочі можуть придбати національні сувеніри, спробувати козацький куліш та на кілька годин зануритися в атмосферу далеких часів. Це потрібно, бо є непереможним той народ, який вміє не тільки добре працювати й воювати, а й відпочивати. Ось і ми вирішили наше професійне свято – День працівників легкої промисловості відзначити патріотичною акцію на полі Берестецької битви. Вважаю це правильним.

25.06.2015Записав Володимир Конєв



Рівне-Ракурс №10 від 25.06.2015p. 
На головну сторінку