Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №746 від 22.02.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Як зібрати ртуть з підлоги?

Як зібрати ртуть з підлоги?

Якщо Ви випадково упустили градусник (або ртутну лампу) і він розбився, сильно не переживайте — ртутні кульки, що розкотились смертельної небезпеки не представляють. Правда, кульки ртуті можуть зайти у важкодоступні місця і якщо їх вчасно не зібрати, вони почнуть виділяти шкідливі для організму випаровування. А пари ртуті можуть викликати поступове отруєння Вашого організму. Тому розсипану на підлозі ртуть необхідно по можливості зібрати повністю.

Як зібрати ртуть з підлоги швидко, дотримуючись мір безпеки

 Насамперед, виведіть з приміщення дітей і домашніх тварин (якщо такі присутні), надівши гумові рукавички (можна навіть надіти вологу марлеву лицьову пов’язку), обережно зберіть осколки в склянну баночку, природно, з кришкою.

Чим можна зібрати ртуть, розсипались по підлозі або килиму?

Існує кілька перевірених варіантів, як зібрати ртуть з підлоги:

1. За допомогою шприца (без голки) або гігієнічної груші, втягніть ртутні кульки в порожнину використовуваного предмета.

2. Закотити (акуратно) кульки на паперовий листок або в конверт, використовуючи малярський пензлик (у хороших господарів він завжди відшукається).

3. Можна “зачепити” кульки ртуті скотчем або лейкопластиром.

УВАГА! Навіть не намагайтеся зібрати ртуть пилососом або вологою ганчіркою. Така дія лише збільшить процес випаровування ртуті.

Зібрану ртуть, а також всі предмети, використані при “ліквідації”, необхідно помістити в ту ж скляну ємність (куди поклали осколки лампи або градусника), закривши надійно кришкою.

Поверхню підлоги бажано обробити розчином марганцівки (в 1 літрі води розмішайте 2-3 грами речовини) кілька разів.  Не варто викидати тару із зібраною “отрутою” у сміттєвий бак або сміттєпровід (потурбуйтеся про здоров’я інших людей). Краще подзвонити (або віднести) до найближчого відділу з демеркуризації (утилізації шкідливих речовин), який зобов’язаний провести подальшу утилізацію заражених предметів.

22.02.2016



Рівне-Ракурс №10 від 22.02.2016p. 
На головну сторінку