Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №761 від 02.06.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

Дачна аптечка:

Дачна аптечка:

все необхідне для надання першої допомоги

Влітку багато наших читачів міняють міські квартири на дачні будиночки. Це, в першу чергу, пенсіонери, які не тільки самі переїжджають на дачу, але і забирають з собою внучат на оздоровлення. Друга категорія - відпускники, що віддають перевагу місцевому, а не морському клімату, риболовлі на тихому озері, а не вивченню пам’яток далекого і ближнього зарубіжжя. Деякі загалом і в цілому проводять на дачі від чотирьох до шести місяців. Але навіть якщо ви буваєте на дачі у вихідні, то і в ці два дні може різне трапитися. А щоб проблеми зі здоров’ям не застали зненацька, потрібно подбати заздалегідь. Заготовити аптечку. А що має в ній перебувати?

Перш за все, тим, у кого є хронічні захворювання, слід подбати про лікарські препарати, які людина приймає постійно.

І, звичайно ж, про предмети для надання першої медичної допомоги при всякого роду травмах (порізах, саднах, ранах та ін.) Це - вата, бинт, йод, перекис водню, а також засоби для загоєння. А якщо на місці рани вже пішло нагноєння, не обійтися без мазі Вишневського або ихтиоловой.

При ударах, розтягненнях, болях у спині допоможуть мазі диклофенак, фіналгон, фастум гель, фелоран гель, найзгель та ін.

Навіть якщо у людини здорове серце, на спеці іноді можуть виникнути проблеми, тому потрібно мати при собі на дачі і в поході такі загальновідомі препарати для серця, як валідол, корвалол, нітрогліцерин, настоянки пустирника і валеріани.

Багато хто від перевтоми «завдяки» праці праведній на рідних сотках страждають безсонням. Настойки пустирника і валеріани як чудові заспокійливі засоби дуже навіть непогано допоможуть справитися з цією проблемою.

Ще одна часта проблема городян на дачі - головний біль. Тому радимо не забути про такі препарати, цитрамон, спанган або спазмалгон.

При зміні меню, в якому на дачі більше зелені та іншої «паші», часто трапляються проблеми зі шлунком.

Від розлади шлунка допоможуть смекта, лоперамід, активоване вугілля, при болях - но-шпа чи дротаверин. Добре, якщо є і ферментні препарати на допомогу шлунку - фестал, мезим, панкреатин, панзинорм та ін.

Сонячні опіки - ще одна напасть, що підстерігає за містом. Слід дотримуватися обережності і помірность, приймаючи сонячні ванни, або під час роботи на грядках, захищати шкіру спеціальними кремами. А мінімізувати наслідки «захопленості засмагою» допоможе препарат пантенол, який продається в аптеках у вигляді спрею, гелю, молочка і чудово загоює шкіру. Пантенол допоможе також при термічних ушкодженнях шкіри, тріщинах і дерматиті.

Як відомо, Пушкін любив би літо червоне, коли б «не спека, не комарі, та мухи». Але це - даність, яку ні обійти, ні об’їхати. Для захисту житла від мух можна купити спеціальну липку стрічку, а кватирки на вікнах затягнути марлею або москітної сіткою.

А для захисту тіла (для дорослих і дітей з врахуванням їх віку) від укусів комарів, мошок, гедзів та інших кровососних комах є дуже ефективні засоби серії OZZ, ДЕТА, Kontra, які випускають у вигляді кремів, кремів-гелів, лосьйонів і лосьйонів- спреїв.

На випадок алергічної реакції бажано мати в аптечці діазолін, аплеркапс, кларитин або інші препарати, а від підвищеної температури (щоб вона не застала зненацька) - препарати парацетамол або панадол.

Будемо сподіватися, що відпочинок на дачі протягом усього літа буде тільки приємним. Однак краще перестрахуватися, адже береженого Бог береже. Не хворійте!

02.06.2016



Рівне-Ракурс №10 від 02.06.2016p. 
На головну сторінку