Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №890 від 06.12.2018p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс економiки

Ігор Мічуда: «Місцеве самоврядування роблять люди…»

Ігор Мічуда: «Місцеве самоврядування роблять люди…»

Ми всі залежимо від влади. Це правда. Однак, саме поняття влади досить аморфне. Тому слід розрізняти виконавчу владу, владу законодавчу, судову та місцеве самоврядування. Саме ця гілка влади святкує 7 грудня День місцевого самоврядування. Треба зазначити, що прості громадяни частіше всього стикаються саме з місцевою владою, і від того наскільки система місцевого самоврядування ефективно працює, залежить життя людей, які проживають на тій чи іншій території. Отже, що сьогодні являє система місцевого самоврядування у нас в Рівному та області, автор поцікавився у відомого громадського діяча Ігоря Мічуди, який сьогодні керує Державною архітектурно - будівельною інспекцією в Рівненській області.

- В якому стані знаходиться наша система місцевого самоврядування?

- Наше місцеве самоврядування знаходиться стані місцевого самоврядування. Якщо серйозно, то будь-яку систему творять люди. Можна мати недосконалу систему, але якщо в ній працюють чесні, ініціативні люди, які хочуть щось зробити, то система буде працювати ефективно. Назвати наше місцеве самоврядування неефективним не можна. Є повноваження, бюджети, можливості працювати. Питання в іншому - дуже багато людей іде у владу для того, аби вирішувати свої питання замість того, щоб вирішувати питання громади. Я бачу основну проблему місцевого самоврядування саме в цьому.

- Чи потрібно, на Вашу думку, збільшувати повноваження органів місцевого самоврядування?

- Питання не таке просте, як здається. З одного боку чим більше будуть мати повноважень обласні, міські, районні та сільські ради, тим краще. Однак, ми вже бачимо і зворотній бік цього процесу. Деякі міста перетворились на такі собі «царства». Треба розуміти, що закони пишуться для всіх. Яскравий приклад - наш міський комунальний ДАБК та міське Управління архітектури. Через те, що працівники цих структур систематично відмовлялись надавати обласному ДАБІ, як контролюючій структурі, необхідну інформацію, було порушено кілька карних справ на міських чиновників. Ще раз наголошую – закон один для всіх, і тому немає різниці, хто його порушує – чиновники державної чи комунальної установи. Всі вони рівні перед законом. По - іншому бути не може, тобто повноваження йдуть тільки разом із обов’язками та відповідальністю.

- Куди рухається наша система самоврядування?

- Ми знаходимось в процесі зміни місцевих еліт. Це неминуче, і я думаю найближчі місцеві вибори це продемонструють. Люди все прискіпливіше дивляться на дії тих, кого вони обрали. Це нормальний процес. Що ж стосується самої системи, то вона потребує реформування. На мою думку, давно вже назрів процес скорочення чисельності депутатського корпусу місцевих рад. Думаю Рівному досить 17 депутатів, а для обласної ради вистачить 35 депутатів. Також потрібно змінювати саму виборчу систему. На моє глибоке переконання найбільш ефективною буде виключно мажоритарна система, в якій своїх кандидатів зможуть висувати не тільки політичні партії, а й громадські організації.

06.12.2018Записав Володимир Конєв



Рівне-Ракурс №10 від 06.12.2018p. 
На головну сторінку