Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №955 від 17.03.2020p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

Важкий вік: 5 правил догляду за підлітковою шкірою

Важкий вік: 5 правил догляду за підлітковою шкірою

Підліткова шкіра - одна з найбільш непередбачуваних речей в світі. І хоча акне та інші «принади життя», звичайно, можуть пройти повз дитину, шанси на це мінімальні.

А на що максимальні? Ну, наприклад, на те, що гормональні зміни, пов'язані із статевим дозріванням (воно, до речі, настає в період з 12 до 20 років), будуть впливати на шкіру підлітка з голови до п'ят. І головне тут - своєчасно вжити заходів.

Догляд за шкірою підлітка, щоб запалення були зведені до мінімуму, а самооцінка не постраждала, повинен будуватися відповідно до певних правил.

Щоденне очищення

Шкіру обличчя і тіла важливо мити щодня, щоб видалити надлишки масел, бруду і бактерій - але це ще не все. У підлітка має з'явитися свій кошт для вмивання (наприклад, ніжна пінка), яке не залишить забруднень жодного шансу. Його варто використовувати перед сном, щоб осіли на шкірі бактерії не перемістилися на подушку і все не зіпсували.

Мус для вмивання очищає проти акне, Biore

А ще пінку можна локально наносити на прищики на спині, грудях і сідницях - це допоможе зняти свербіж і прискорить загоєння.

Достатнє зволоження

Необхідність підсушування прищів - один з найбільш шкідливих міфів про підліткової шкірі. Тому що це так не працює. Насправді, чим більше сухої стає шкіра, тим активніше починають працювати сальні залози, так що результат кампанії виходить прямо протилежний.

Ось чому схильну до запалень і висипань шкіру важливо регулярно зволожувати: краще чимось легким, але ефективним.

Щотижневе відлущування

Якщо все, здається, зроблено правильно, а прищів на обличчі підлітка не стає менше, причина, можливо, в відмерлих клітинах. Вони закупорюють пори, дозволяючи бактеріям, які потрапили туди, плодитися і розмножуватися. Так що без ексфоліатора - отщелушівающего продукту на додаток до всього перерахованого - теж не обійтися.

Дерматологи рекомендують звернути увагу на засоби з кислотами (наприклад, пілінги-скатки) і м'які скрабірующіе стіки, які дуже дбайливо працюють зі шкірою. Інший варіант - щіточка типу Clarisonic (потрібна буде насадка для чутливої ??шкіри) з нанесеною на неї очищає пінкою.

Продукти точкової дії

Важливо пояснити підліткові - хоча він, як відомо, може чинити опір - що прищі давити не варто. Точніше, робити це можна, але вкрай обережно і з дотриманням всіх заходів безпеки. Тільки ось це йому краще не говорити, тому що другу частину він, готові сперечатися, не почує. Так що офіційна версія звучить наступним чином: прищі давити не можна, але можна на них точково впливати.

До речі, підліткам можуть сподобатися антибактеріальні патчі. Чудовим чином вони прищі, звичайно, не прибирають, але вирішують головну проблему - дитина перестає чіпати запалену область. І це, якщо чесно, половина успіху.

Візит до фахівця, рекомендуем искать мастеров и салоны на barb.ua

Пам'ятайте, що якщо стан шкіри підлітка все більше схоже на катастрофу, варто звернутися за допомогою до дерматолога - косметологи Рівного. Спеціаліст підбере правильний догляд, підкаже, як діяти в критичних ситуаціях, і, можливо, дасть рекомендації по харчуванню, якщо вони будуть потрібні. Тому що попереджати, як відомо, завжди простіше, ніж лікувати.

17.03.2020



Рівне-Ракурс №10 від 17.03.2020p. 
На головну сторінку