Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1024 від 22.07.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Які квіти не можна садити поруч з трояндами

Які квіти не можна садити поруч з трояндами

І мова йде зараз навіть не про ті квіти, яким необхідні інші умови утримання – тінь або густа півтінь, кислі грунти, глинистий грунт, близьке залягання вод – а про ті, сусідство з якими може нашкодити королеві саду.

Наприклад, навіть якщо вам дуже хочеться посадити біля троянди папороть або хосту, то через деякий час вас спіткає розчарування – не відчуватимуть себе добре на сонячному місці, який ви відвели під розарій, рослини, що віддають перевагу волозі і тіні.

Однак ніякої шкоди троянді папороть не принесе, і хворіти або менш рясно цвісти через таке сусідство вона не буде.

Але існують і небажані сусіди, на які троянда погано реагує, і їх не так уже й мало. Про них ми і поговоримо.

Цибулинні першоцвіти – дуже непогані сусіди для троянд, за однієї умови – вони будуть висаджені таким чином, щоб при викопуванні цибулин восени коріння троянди не були пошкоджені.

Можна посадити тюльпани на передньому плані квітника, можна збоку, можна – і це найідеальніший варіант – в контейнері, однак не варто їх садити між вашими красунями і занадто близько до них, інакше після того, як їх коріння будуть пошкоджені, зиму вони можуть і не пережити.

Те ж саме стосується жоржин і гладіолусів – мало того, що цибулини потрібно викопувати, так як у відкритому ґрунті вони не зимують, так ще й ці яскраві і дуже красиві рослини цвітуть разом з трояндами і, зрозуміло, відволікають увагу від королеви саду.

Роза в розарії – це основна квітка, центр композиції, тому і рослини до неї потрібно підбирати такі, які будуть саме відтіняти і підкреслювати її красу, а не відволікати від неї увагу.

Лілії – абсолютно не вважаємо їх придатними сусідами для троянд, причому в основному через самопочуття лілій. Їм необхідна аерація, а коріння у троянд великі і глибоко йдуть в ґрунт. Крім того, лілії не виносять обожнюваний трояндами перепрілий гній, який є відмінною мульчею.

Та й сильний яскравий аромат лілій, який деякі називають “задушливим”, однозначно “заб’є” тонкі пахощі троянд.

Втім, якщо ви категорично бажаєте бачити лілії поруч з трояндами, вдалої композиції домогтися можна, тільки обов’язково враховуйте нелюбов лілій до органіки.

Іноді радять висаджувати поруч з трояндами іриси , і виглядають вони дійсно непогано, тим більше що відцвітають раніше, але майте на увазі, що вони можуть не пережити того укриття, яке необхідно трояндам, і просто згнити під ним.

Дивовижно виглядає поряд з трояндами вишуканий вербійник з подовженими спадаючими гілочками, проте таке сусідство небезпечно – вербійник розмножується підземними кореневищами, які агресивно розростаються і можуть “задушити” троянди. А ось додати його в букет троянд – відмінна ідея.

Те ж саме можна сказати про конвалії, анемони, живучки, будре і гірко . Це абсолютно невідповідне сусідство для ніжних троянд.

А ось чебрець, розмарин, шавлія і лаванда чудово підійдуть для розарію – вони не завадять трояндам рости і чудово відтіняють їх вишукану красу.

При цьому лаванда ще й відлякає від трояндочок попелиць, які є справжнім лихом для молодих пагонів.

Поганими сусідами для троянд буде черемха, калина та бузок – ці квітучі чагарники можуть залучити до ваших красунь гризучих шкідників.

Дуже уважно підходьте до вибору сусідів для королеви саду, беручи за основу класичні поєднання, і ваш розарій буде завжди чудовим.

22.07.2021

Рівне-Ракурс №10 від 22.07.2021p. 
На головну сторінку