Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1037 від 13.10.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Як підготувати ремонтантну полуницю до зими: корисні поради

Як підготувати ремонтантну полуницю до зими: корисні поради

Ремонтантна полуниця – це культура, яка дає два або навіть три врожаї за один сезон за умов сухої і теплої осені. Щоб радіти великим, смачним ягодам і наступного сезону, восени треба здійснити ряд заходів з догляду за цією рослиною.

Режим поливу

Щойно були зібрані останні ягоди, кількість поливів треба скоротити. Вологу вносити лише за потреби.

Лише на початку жовтня можна переходити до здійснення вологозарядних поливів. Слід проводити їх з частотою 1 раз на 7 днів. Здійснювати цю процедуру варто доти, поки ґрунт не насититься вологою до самого коріння.

Якщо осінь дощова, то кількість поливів варто скоротити або зовсім відмовитися від заходу.

Внесення добрив

Один з найважливіших осінніх заходів – підгодівля рослин. Вона необхідна для ремонтантної полуниці, оскільки дворазове плодоношення протягом сезону вимагає достатньої кількості поживних елементів і сильно виснажує ґрунт.

Багато садівників використовують готові комплексні препарати, придбані у спеціалізованих магазинах. У їх складі міститься достатня кількість корисних елементів.

Деякі городники вважають за краще готувати суміші самотужки.

Можна використати:

• суперфосфат – 3 частини;

• сірчанокислий калій – 2 частини.

Гранули треба рівномірно розсипати під кущиками рослин. Потім трохи присипати землею і ретельно пролити водою. На 1 м2 посадки вистачить 50 г суміші.

Добрива у такому вигляді поступово насичують ґрунт поживними елементами, швидше вбираються кореневою системою і засвоюються рослиною. Це дає можливість полуниці підготуватися до сезону холодів.

Ще одна ефективна підгодівля, яку варто використати, складається з мінеральних добрив і органіки.

Компоненти:

• коров’ячий гній – 1 л;

• вода – 10 л;

• суперфосфат – 2 ст. л.;

• деревна зола – 1 склянка.

Усі складові необхідно ретельно перемішати і настояти добу. Потім взяти 1 л робочого розчину, розвести 1 л води і полити полуницю у міжряддях.

Обрізка

Процедуру для ремонтантної полуниці необхідно проводити за потреби. Слід братися за обрізку восени, з настанням перших заморозків. Великий обсяг пагонів не варто видаляти, оскільки це може негативно позначитися на плодоношенні.

Обрізати варто:

Пізні квітконоси

Вони забирають багато сил у рослини, не дозволяючи повністю підготуватися до періоду спокою.

Листя

Сухе, пожухле, з ознаками захворювання або гниття.

Деякі садівники здійснюють процедуру руками. Цього робити не можна – можна істотно травмувати рослину і це стане причиною її загибелі.

Обрізку треба здійснювати лише гострим секатором, попередньо продезінфікувавши його у розчині марганцівки.

Погоду варто обирати суху і похмуру, але без дощу.

Якщо на віддалених частинах рослин немає ознак хвороби або ураження комахами, то таке бадилля треба закласти у компостну яму.

Укриття ремонтантної полуниці восени

Остання процедура, яку варто здійснити восени – укриття полуниці. До неї переходять, щойно на вулиці встановлюються морози. Невелика від’ємна температура, до –5 градусів за Цельсієм, є відмінним природним загартовуванням рослини, яке підвищує її стійкість до різних захворювань і погодних коливань.

Ремонтантну полуницю можна вкрити мульчею, роблячи навколо неї шар у 15 см.

Зазвичай використовується один з матеріалів:

Ялинове гілля і хвоя

Вони добре зберігають тепло на грядці, не перешкоджають циркуляції повітря, захищають рослини від промерзання і пересихання. Навесні, змішуючись з ґрунтом, покращують його водо- і повітропровідність, роблячи ґрунт більш пухким. Однак вони не підходять для ґрунту з високою кислотністю.

Солома

Зберігає тепло і вологу, поступово перегниваючи, збагачує ґрунт корисними елементами. Однак вона стає приманкою для гризунів, які оселяються у соломі у холодну погоду.

Компост

Він надійно вкриває рослини, розкладаючись, зігріває кореневу систему.

Треба приділяти особливу увагу підготовчим роботам восени, оскільки від правильно проведених заходів залежить майбутній врожай.

13.10.2021



Рівне-Ракурс №10 від 13.10.2021p. 
На головну сторінку