Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1046 від 16.12.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс культури і освіти

На Рівненщині презентували книгу про бій у Микитових ровах

На Рівненщині презентували книгу про бій у Микитових ровах

Видання «Здовбиця 1944-го. Микитові рови» присвячене маловідомій сторінці у визвольній боротьбі на Волині – бою Здовбицької теренової сотні УПА з частинами військ НКВС. У презентації взяли участь науковці, історики, жителі села Здовбиця.

У березні 1944 року у нерівному бою поблизу Здовбиці полягло понад п’ять десятків здовбичан, а вирватися з оточення пощастило лише окремим бійцям УПА. Ця сторінка стала чи не найтрагічнішою в історії села. Однак досі широкому загалу про цей бій відомо дуже мало.

– Бій у Микитових ровах передував Гурбенській битві, яка відбулася того ж року у квітні. У книзі можна прочитати спогади очевидців, ознайомитися з документами, у яких міститься інформація про ті події. Йдеться у виданні й про останнього провідника УПА на Волині Анатолія Маєвського, який у 1955 році загинув саме в Здовбиці, – розповів Юрій Шадий, який є упорядником книги.

Нове видання, яке вийшло за підтримки меценатів накладом 1000 примірників, дасть змогу пролити світло на досі невідомі сторінки цієї події. У книзі зібрано та проаналізовано чималий пласт спогадів та документів. Працювали над виданням нині вже покійний директор Здолбунівського історико-краєзнавчого музею Олег Тищенко, науковець Ігор Марчук та жителька Здовбиці Олеся Федорук.

Нині важливо не лише шанувати події минулого, а й робити все для того, аби пам’ять про них зберегли наступні покоління, вважає голова Рівненської обласної ради Сергій Кондрачук, який завітав на презентацію.

– Для мене ця книга особлива, адже у ній йдеться про події, пов’язані з моїм рідним селом. Микитові рови – це місце, де ми разом з Юрієм Шадим отримали перший досвід організації молодіжних таборів, практикували перші публічні виступи… Це, без перебільшення, святе місце для жителів Здовбиці. Дуже важливо, що знаходяться ті, хто готовий сприяти виданню таких важливих для сучасників і нащадків книг. Однак до їхнього видання повинні долучатися не лише меценати. Нині на Рівненщині вже діє обласна програма національно-патріотичного виховання, і сподіваюся, що наступного року матимемо й повноцінну програму книговидання, у межах якої ми зможемо системно видавати такі праці, – зазначив голова обласної ради.

16.12.2021



Рівне-Ракурс №10 від 16.12.2021p. 
На головну сторінку