Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №307 від 30.08.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Народні гуляння

Андрій Ткачук: “Для когось свято, а для нас - робота”

Андрій Ткачук: “Для когось свято, а для нас - робота”

Рівнянам не вистачало тільки культури поведінки...

Справді, масові гуляння для нашого народу - чи не одна з основних складових українського менталітету. Ось і рівняни в черговий раз гучно та масштабно відсвяткували як День незалежності, так і День рідного міста. Ми приймали та слухали закордонних гостей, відвідували виставки та ярмарки, співали разом із відомими музичними гуртами, спостерігали за святковим феєрверком. Але як все готувалося, з якими проблемами стикалися організатори святкувань, якою була роль спонсорів в організації заходів, - кореспондент “Рівне-Ракурсу” вирішила розпитати у начальника управління культури та туризму Рівненського міськвиконкому Андрія ТКАЧУКА.

- Пане Андрію, чи все вдалося здійснити, що задумувалося? Скільки було затрачено коштів та людських зусиль на організацію святкування?

- В організаційному плані, на жаль, вдалося виконати заплановане на 70-75 відсотків. І справа зовсім не у фінансах. Свою роль зіграли політичні аспекти, адже зараз триває період передвиборної агітації. Багато хто хотів використати святкування як засіб політичної реклами. Знову стикнулися з наболілим - тендерами, які мусили проводити, наприклад, щодо проживання приїжджих гостей на фестиваль “Древлянські джерела”. До нас приїхало шість іноземних колективів із Польщі, Росії, Литви, Іспанії, Грузії, Латвії. Взагалі, проблема поселення більше двохсот чоловік зараз надзвичайно актуальна, адже після початку ремонту готелю “Мир” її стало дуже важко вирішувати.

В організації заходів брали участь всі, без винятку, працівники сфери культури: від начальників до техпрацівників. Для когось свято, а для нас - робота.

- Все ж, яка роль спонсорської підтримки?

- Фактично 70 відсотків коштів, витрачених на організацію святкових заходів до Дня незалежності та Дня міста Рівного, - це спонсорська допомога. І дуже радує, що нам вдалося долучити до цієї справи так багато небайдужих меценатів. Відповідно, це вплинуло на якість та яскравість розваг для жителів міста. Активну участь взяли і рівненські підприємці, хоча були й такі, що використовували масовість та територію святкування лише для своєї реклами та торгівлі.

- Які враження отримали гості від участі у концертах?

- Цікаво було почути від іноземних гостей, що у них таких масових святкувань ніхто не влаштовує, тому для них поспостерігати за цим - щось нове та невідоме. Так, учасники чоловічого хору з Івано-Франківська заявили, що надзвичайно вражені організацією свят у Рівному. Будемо сподіватися, що вони не лукавили.

- А рівняни?

- Ми намагалися зі своєї сторони зробити все можливе, аби мешканцям обласного центру сподобалося святкування. Шкода тільки, що з їхньої сторони не було ніякої віддачі. Наступного ранку, проходячи майданом Незалежності, отримав яскраве підтвердження. Не вистачає культури поведінки, культури поводження у громадських місцях. Невже так важко не смітити собі ж під ноги? Після побаченого думаю, що важко...

30.08.2007Юліана ТЕТРівне-Ракурс №10 від 30.08.2007p. 
На головну сторінку