Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №357 від 14.08.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Консультація

"Хліб", яким бджоли годують своїх діток

"Хліб", яким бджоли годують своїх діток

У старовину молодятам після весілля щодня давали їсти мед, щоб їхні майбутні діти були здоровими. Напевно тому перший місяць після одруження називається медовим. Утім, бджіл здавна шанували не лишень українці. Ще в Древньому Єгипті на емблемах єгипетських фараонів зображувалася бджілка. Уже тоді мед був не тільки їжею, а й лікувальним, косметичним та консервуючим засобом. Вважається, що всі без винятку продукти бджільництва є лікувальними та корисними для здоров’я, навіть мертві бджоли. А ще кажуть, що пасічники живуть щонайменше років на тридцять довше за інших людей. І тому, що їдять мед, і тому, що їх кусають бджоли. Чи справді це так, ми розпитували пасічницю з тридцятип'ятирічним стажем Валентину МАРТИНЮК (на фото).

- Справді так. Усі продукти, які дають бджоли, приносять здоров’я людині. У меді міститься майже вся таблиця Менделєєва, вітаміни, мінерали, ферменти, кислоти тощо. Кожен сорт меду має як свій смак, так і лікувальні властивості, - каже пані Валентина і показує, запрошуючи скуштувати, на слоїки й баночки з пахучим медом із різнотрав’я, з липи, квітковим, гречаним. - А які це трудівники! На світанку бджоли-розвідники вилітають у пошуках нектару. Повертаються і по-своєму повідомляють іншим членам рою, куди саме треба летіти за пилком.

- Який мед найпопулярніший у рівнян?

- Найкраще купують мед квітковий, із різнотрав’я та гречаний.

- Липовий же мед заспокоює, допомагає проти кашлю, безсоння, спазмів, він чудово зміцнює серце. Акацієвий - незамінний у лікуванні жіночих захворювань, при хворобах кишково-шлункового тракту, жовчних і ниркових хвороб. М’ятний - вгамовує біль, зміцнює організм, поліпшує травлення та нормалізує жовч. Нервовим людям добре вживати м’ятний, мелісовий мед та з конюшини. Проти варикозного розширення вен гарно допомагає ріпаковий та каштановий. Вересковий та каштановий мед - добрий помічник при лікуванні простатиту.

- А що це за препарати такі з досить непростими назвами: трутневий гемогенат, бджолиий підмор? Упевнена, Ви й чимало рецептів знаєте...

- Бджолиний підмор (мертві бджоли) - дуже ефективний. Знаю, наукові дослідження підтвердили, що лікувальні властивості бджолиного підмору зумовлені речовинами, які містяться у хітиновому покриві бджіл (гепарин і гепароїди). Ці речовини гальмують запальні процеси, сприятливо впливають на кровоносну систему, стан судин, стабілізують кров’яний тиск. Підмор використовують у формі лініменту, спиртового екстракту, розпару.

Розпар підмору накладають на ділянку запалення, панарицію, варикозного розширення вен. Його готують так: 100 г підмору заливають дуже гарячою водою, але не перевареною, і настоюють 15 хв. Потім отриману масу відтискають через марлю. На хворе місце накладають шар марлі, а зверху - розпар, все це накривають целофаном, закріплюють еластичним бинтом і тримають до охолодження.

Лінімент із бджолиного підмору використовують у разі болю у суглобах і тромбофлебіту. Бджолиний підмор розтирають на порошок, змішують з гарячою оливковою олією (1 ст. л. порошку на 200 мл олії). Зберігають у холодильнику в пляшці з темного скла. Втирають у болючі місця, попередньо трішки нагрівши лінімент.

Спиртовий же екстракт підмору застосовують для стабілізації кров’яного тиску, у разі серцево-судинних захворювань, захворювань нирок, судин головного мозку (по 15-20 крапель екстракту після їди впродовж 1-2 місяців). Тому й кажу, що у бджіл навіть отрута цілюща, головне, щоб бджоли збирали нектар в екологічно чистій місцевості. Але найбільша для нас, пасічників, біда, коли бджолиний рій зненацька невідомо куди йде з вулика. Бувало, готуєш їх до зими, доглядаєш: звечора наче все гаразд, а вранці дивишся – немає. І таке трапляється за останні п'ять років доволі часто. Мабуть, не та природа стала...

- Якщо регулярно їсти мед, то жодна болячка не страшна?

- Три-чотири рази на день по 3-4 чайні ложки меду щодня – ось найкраща норма споживання меду. Його можна розсмоктувати або розчиняти у теплій воді й пити вранці та ввечері за 1,5-2 години перед їжею. Але в жодному разі не додавайте його в гарячий чай, бо тоді мед втрачає лікувальні властивості.

- Ви розповідали, що сусідська родина взимку не хворіла, бо влітку їли квітковий пилок.

- Квітковий пилок неоціненний! Ним бджоли годують своїх діточок. З’їжте і ви за літо його грамів 400-500, і попрощаєтеся із простудою. Знаю, що квітковий пилок рекомендують для лікування хвороб статевої, нервової, ендокринної, судинної систем, а також печінки, підшлункової залози, для підвищення фізичної активності.

Про те, як вибрати справжній мед та про інші ліки з продуктів бджільництва – на сторінках Ракурсу Здоров’я у наступному числі “РР”.

14.08.2008Ольга ЯРОШ



Рівне-Ракурс №10 від 14.08.2008p. 
На головну сторінку