Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №371 від 20.11.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Як нас дурять

У грі на автоматах легше програти квартиру, аніж виграти

Кожен із нас мріє виграти джек-пот. На ці гроші можна було б купити квартиру, побудувати будинок, придбати автівку і втілити в життя будь-яку найзаповітнішу мрію. Проте часто так трапляється, що грошей, витрачених на отримання виграшу, вистачило б, щоб реалізувати свою мрію без ніякого азарту. Рівнянин Валерій, мріючи про власне житло, піддався азарту й за три роки витратив на гральних автоматах 45 тисяч доларів. За ці гроші можна було б придбати непогану квартиру…

Сьогодні зіграти у гральні автомати можна будь-де: вони розміщені в ігрових залах, стоять під відкритим небом, не обмежуючи доступ навіть дітям. І якщо раніше у полон до “одноруких бандитів” можна було потрапити лише у місті, то зараз у будь-якому селі є це шкідливе досягнення цивілізації. Жадоба до гри з’являється у людини разом із бажанням швидкого збагачення. Але, як кажуть, безкоштовний сир буває лише в мишоловці, й мільйонерами стають не ті, хто грає, а ті, хто популяризує цей напрямок “лохотрону”.

Справжній бум гральних автоматів в Україні розпочався наприкінці 2003 року, коли для їх встановлення був потрібен лише патент, а не ліцензія. Тоді, купуючи апарат за тисячу доларів, можна було відбити ці гроші вже за кілька днів. Тим більше, що зазвичай на один патент встановлювали відразу кілька ігрових автоматів. З роками цей вид бізнесу стало неможливо регулювати ані на законодавчому, ані на місцевому рівнях. Така нерегульованість ринку неабияк вигідна суб’єктам грального бізнесу.

Тим часом залежність від гральних автоматів стала справжньою хворобою суспільства, яка є подібною до наркоманії та алкоголізму, і досить важко виліковується.

- Я визнаю себе залежним, - розповідає Валерій. - Мав колись мрію купити квартиру і почав грати в автомати. Спочатку щодня “спускав” по кілька гривень, потім сума почали зростати. Пройшов час, і я помітив, що через мою залежність родина тиждень може харчуватися лише хлібом та молоком. А коли порахував, скільки грошей я витратив за цей час на своє захоплення, то виявилося, що цієї суми вистачило б на нове власне житло. І хоча я усвідомлюю, що залежний, самотужки впоратися з цією проблемою не можу.

Станом на 1 вересня 2008 року в Державній податковій інспекції м.Рівне зареєстровано 34 суб’єкти господарювання, які здійснюють свою діяльність на території міста у сфері грального бізнесу. Причому 70 відсотків із загальної кількості зареєстрованих у інспекції суб’єктів є представниками інших регіонів України (філії, відокремлені підрозділи юридичних осіб).

У медичних колах залежність від азартної гри називається лудоманією, і вона не менш небезпечна, ніж алкоголізм чи наркоманія. За словами рівненського психолога, частіше до нього звертаються не хворі, а їх близькі. Залежність від гри руйнує родини та перетворює людину на зомбі. Вона прокидається з єдиною мрією: кинути кілька монет до грального автомату. Це справжня катастрофа, вихід з якої - донести до свідомості людини справжні причини популяризації гральних автоматів.

Робота будь-якого грального автомату залежить від “мозку”. Це плата, яка програмується на виграш чи програш та веде гру. Людина думає, що сама керує грою, а на практиці все виявляється навпаки. Саме тому ані виробники цих автоматів, ані власники мереж ігрових розваг, ані адміністратори залів ніколи не грають. Цей процес від самого початку - “лохотрон”, а бажаючих взяти у ньому участь - досхочу. Отож, вводячи себе у залежність та фінансову кабалу від “одноруких бандитів”, потрібно чітко усвідомлювати, що це – “гра в одні ворота”. І навіть якщо людині вдалося виграти, варто пам’ятати, що це також є частиною програми.

З початку поточного року співробітники податкової міліції спільно з працівниками інших правоохоронних органів вилучили з незаконного обігу 352 гральні автомати на суму 3,6 мільйона гривень. У більшості випадків суб’єкти підприємницької діяльності порушують вимоги ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення порядку провадження господарської діяльності).

20.11.2008Любов РОМАНЮК



Рівне-Ракурс №10 від 20.11.2008p. 
На головну сторінку