Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №404 від 09.07.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Офіційно

Комплексний підхід до проблем села

Юлія Тимошенко винесла на розгляд Уряду пакет із чотирнадцяти урядових постанов, покликаних не допустити демпінгу в закупівлях зерна цьогорічного врожаю, запобігти монополізму на зерновому ринку, посилити контроль за імпортом м’ясомолочної та іншої сільгосппродукції тощо.

Кожне засідання Кабінету Міністрів у сучасних умовах перетворюється на штаб із прийняття антикризових заходів. Oсоблива увага - агропромисловому комплексу країни. Оскільки він залишається одним із небагатьох, де простежуються елементи стабільності. Ось і відкрите засідання уряду 1 липня було присвячено комплексному розв’язанню проблем села.

За умов здорожчання нафти на світових ринках, катастрофічного браку кредитування з боку вітчизняної банківської системи, шаленого тиску на кордонах імпортної продукції, який значно перевищує докризові показники, цей пакет набуває неабиякого значення для держави. За словами Юлії Тимошенко, рік у рік село стикається з одними й тими ж проблемами - проведення посівної кампанії, жнивування, подальшим збутом і зберіганням вирощеного врожаю. І долати їх доводиться мало не титанічними зусиллями уряду. Саме тому запропонований комплексний підхід дає змогу розв’язувати згадані проблеми не ситуативно, а зважено й системно.

Першим паростком політики уряду на підтримку села стала організація торік Аграрного фонду. Йому певною мірою вдалося замінити банківську систему, врятувавши тим від кредитного кризового голоду практично весь аграрний комплекс. А з 1 липня запроваджено державні закупівлі до фонду ячменю нового врожаю за заставними цінами. Цим кроком уряд намагається вибити грунт з-під ніг заповзятливих ділків, які на початку жнив демпінгують на ринку зерна.

Крім того, повідомила Юлія Тимошенко, уряд пролонгував угоду з Кременчуцьким нафтопереробним заводом, аби аграрії й надалі могли купувати дизельне пальне за ціною 4200 грн. за тонну. Загалом, як відзначили в ході урядового засідання голова Всеукраїнського союзу сільськогосподарських підприємств Юрій Карасик, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко та голова Асоціації фермерів України Іван Томич, вони цілковито підтримують дії чинного уряду, спрямовані на розвиток українського села. Адже чи не вперше за всі роки незалежності Кабінет Міністрів впритул підійшов до розв’язання проблем аграрного комплексу держави.

Днями в Україні розпочалися жнива. За даними профільного міністра Юрія Мельника, в семи областях уже намолочено понад півтора мільйона тонн зернових, що навіть дещо перевищує показники минулого, набагато успішнішого року. Враховуючи перехідні залишки торішнього врожаю, ресурсний запас на 2009 - 2010 маркетинговий рік на ринку зерна очікується в межах 51 млн. тонн. Це забезпечить нам більш-менш спокійні позиції, здобуті у минулому маркетинговому році. За його результатами Україна увійшла до чільної трійки світових експортерів зерна, випередивши з показниками 24,5 млн. тонн таких знаних лідерів як Росія, Казахстан, Канада, США. До слова, Україна охопила 15 відсотків світового ринку, а наше зерно експортувалося до понад 60 країн.

Міністр також назвав ті проекти урядових рішень, які забезпечать вітчизняним аграріям зміцнення здобутих позицій. Серед них - затвердження порядку видачі дозволів на ввезення в Україну тварин, продуктів тваринного походження, репродуктивного матеріалу, ветеринарних препаратів, кормів. Визначено й порядок використання коштів Стабілізаційного фонду для здешевлення кредитів, фінансування інвестиційних проектів у АПК. Окремим актом буде врегульовано здешевлення відсотків за кредитами для селян. Також зі Стабфонду фермерські господарства матимуть змогу отримувати кредитну допомогу. Неабияку увагу приділено державній підтримці сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. На поточний рік визначено й порядок формування продовольчого державного резерву.

За результатами роботи Юлія Тимошенко доручила Мінтрансзв’язку розібратися з підвищенням до 70 відсотків портових зборів, що вже призвело до здорожчання на 42 відсотки послуг припортових елеваторів. За таку самодіяльність винних слід неодмінно звільняти з посад, наголосила Прем’єр. А чиновникам вона порадила обмежити апетити, які зростають у них відповідно до сезону жнив. Так само доручено вивчити підвищення вантажних тарифів щодо Укрзалізниці.

Антимонопольний комітет разом з Мінпромполітики отримали доручення розібратися з незрозумілим підвищенням на 60-70 відсотків ціни на вітчизняні запчастини до сільгосптехніки. Реагувати на подібні речі є безпосереднім обов’язком профільних відомств без зайвих нагадувань Прем’єра і доведення людей до організації страйкових комітетів, наголосила Юлія Тимошенко. А міністра внутрішніх справ зобов’язано розробити і, що найголовніше, втілити в життя порядок якнайбільшого сприяння пересуванню сільгосптехніки автошляхами України.

09.07.2009“Урядовий кур’єр”, 02.07.2009



Рівне-Ракурс №10 від 09.07.2009p. 
На головну сторінку