Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №413 від 09.09.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ми запитали

Чи варто ігнорувати умови кредитного договору?

На найбільш поширені питання читачів щодо прав і обов’язків позичальника, який має заборгованість перед банком за споживчим кредитом і потрапив у скрутне фінансове становище, відповідає начальник відділу економічної роботи та грошово-кредитних відносин Управління Національного банку України в Рівненській області Тетяна ГІНДІНА.

- Національний банк України з метою захисту прав позичальників під час укладення ними кредитних договорів роз’яснив їхні права і обов’язки у “Пам’ятці позичальника, який має заборгованість перед банком за споживчим кредитом і потрапив у скрутне фінансове становище. Згідно з цим документом, отримавши кредит, Ви як позичальник банку зобов’язані повернути банку основну суму боргу, сплатити проценти за користування ним у розмірах і в строки, встановлені умовами кредитного договору.

Крім того, умовами кредитного договору часто передбачається необхідність здійснення позичальником інших платежів, пов’язаних із отриманням, обслуговуванням та погашенням кредиту як на користь банку (комісії за відкриття поточного/карткового рахунку, здійснення розрахунково-касового обслуговування, забезпечення обслуговування кредитної заборгованості, що, наприклад, пов’язано з бажанням позичальника отримувати виписки за кредитним/картковим рахунком, здійснення валютно-обмінних операцій, надання консультаційних, у тому числі юридичних послуг тощо), так і на користь третіх осіб (страхові платежі, платежі за послуги нотаріусів, інших осіб, біржові збори тощо).

У разі невиконання або неналежного виконання обов’язків, передбачених кредитним договором щодо забезпечення повернення кредиту, а також у разі втрати або суттєвого погіршення стану наданого в заставу майна, яке залишається у Вашому користуванні, банк має право вимагати від Вас дострокового повернення кредиту та сплати фактично нарахованих процентів. Право банку пред’явити таку вимогу також, як правило, зазначено в кредитному договорі.

Крім того, банки накопичують інформацію про стан обслуговування кредитів позичальником, у результаті чого формується його кредитна історія. Усі Ваші дії або бездіяльність, що призведуть до неналежного погашення кредиту, можуть вплинути на якість Вашої кредитної історії. Надаючи кредити, банки, як правило, перевіряють кредитну історію позичальника. Наявність у позичальника негативної кредитної історії може стати в майбутньому підставою для надання банком кредиту за більш високою процентною ставкою або, взагалі, для відмови у наданні кредиту.

09.09.2009Тетяна ФІНКЕВИЧ, “Ділове Рівне”



Рівне-Ракурс №10 від 09.09.2009p. 
На головну сторінку