Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №417 від 08.10.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Духовність

Юлія Тимошенко - за помісну Україну

Вселенський Патріарх благословив її на добрі справи

Нещодавно Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко зустрілася з делегацією Вселенського патріархату - митрополитом Франції (Галльським) Еммануїлом, старшим секретарем Священного Синоду Вселенського Патріархату архімандритом Елпідофором (Ламбрініадісом) та священиком Василієм Папафанасіу.

Ця зустріч цікава тим, що раніше релігійні питання вважалися виключною компетенцією Президента України Віктора Ющенка. Як стало відомо, під час зустрічі Юлія Тимошенко повідомила, що підтримує ідею відкриття у Києві постійного представництва Вселенського патріархату та висловила переконання, що ця благородна справа отримає в Україні підтримку від усіх церковних конфесій, від усіх гілок влади та від представників усіх політичних сил.

Тимошенко підкреслила, що для України об’єднання православ’я було б епохальною подією: “Я всім серцем прагну цього. Це дозволило б Україні стати на порядок сильнішою. Народ України є високодуховним, віруючим, і для нас єдність православ’я є дуже важливою, бо водночас це єдність держави”.

Як повідомляє “Урядовий портал”, у свою чергу Митрополит Еммануїл передав Прем’єр-міністру України вітання від Вселенського патріарха Варфоломія та зазначив, що Його Святість підтримує та благословляє главу українського уряду на служіння Україні та на добрі справи в ім’я своєї країни. “Ми підтримуємо вас у вашій боротьбі і ви маєте благословення Священного синоду. І пам’ятайте, що спочатку була хресна мука, а потім - воскресіння”, - заявив глава делегації українському прем’єру. Від імені синоду він також благословив Тимошенко на продовження праці у напрямку об’єднання українських церков.

Як стверджують аналітики, згадана зустріч засвідчила, що Юлія Тимошенко має намір надалі приділяти свою увагу подоланню роз’єднання в Українському православ’ї. “Це важлива зустріч. Симптоматична. Вона засвідчила, що Юлія Тимошенко бере на себе естафету підтримки ідеї утворення в Україні єдиної помісної Церкви. До останнього часу ми бачили, що Тимошенко намагалася публічно дистанціюватися від релігійних питань, зосереджуючись на економіці (це, до речі, цілком природно для глави уряду), то тепер ми стали свідками того, як вона демонструє свою політику, як майбутній Президент країни”, - стверджує експерт із релігійних питань, політолог Юрій Дорошенко. За його словами, важливим є те, що глава уряду вперше чітко підтримала створення в Києві подвір’я (представництва) Константинопольського патріархату.

“Віктор Ющенко так і не спромігся відкрити подвір’я, або принаймні дати чіткі гарантії. Хоч, здавалося, питання помісної церкви для нього протягом років було першорядним, такою собі улюбленою забавкою. На Банковій трохи не вивішували гасло: “Він будує помісну церкву”. На жаль, можемо констатувати, що у підсумку президентства Ющенка питання єдності та помісності Української православної церкви так і не було розв’язане. Більше того, воно сприймалося у Секретаріаті Президента (між іншим, людьми, далекими від релігії, професійними комсомольцями), лише у ключі порятунку іміджу президента. А це, безумовно, лише шкодило справі. Бо весь сценарій 1020-річчя Хрещення Русі, монети та біг-борди з зображенням Віктора Ющенка, разом із Вселенським патріархом яскраво доводили: головний тут не патріарх, не проблематика, а глава держави. Це чудово зрозумів Патріарх Варфоломій під час візиту до Києва і тому не зробив жодних реальних кроків на шляху до врегулювання канонічного статусу Української православної церкви”, - пояснює Юрій Дорошенко.

Експерт наголошує, що оточення Ющенка активно експлуатувало тезу про те, що він - єдина надія помісної церкви. “Секретаріатом президента формувалася думка про те, що з відходом Ющенка це питання залишиться без державної уваги. Іміджмейкери Президента поширюють тезу, що ось, мовляв, не буде Ющенка і ніхто не дбатиме за помісну Церкву, українську мову, вшанування борців за незалежність й інше. Зустріч Юлії Тимошенко з представниками Вселенської патріархії (до речі, за моєю інформацією, вона відбулася на прохання делегації Константинополя) довела: Юлія Тимошенко не є далекою від гуманітарних проблем українського суспільства. Вона хоче і може вже як майбутня глава держави, взятися за їх вирішення. Інша справа, що стиль роботи Тимошенко є більш прагматичний, а, отже, і більш результативний”, - каже Юрій Дорошенко.

Таким чином, можна вже відзначити реальну активність глави уряду на ниві державно-церковних відносин. Юлія Тимошенко вже зуміла налагодити плідну спів-працю між Кабінетом міністрів України та Всеукраїнською радою церков - представницького органу традиційних релігійних організацій України. Уряд навіть прийняв ряд довгоочікуваних рішень, які спрямовані на підтримку діяльності Церков. Відбуваються регулярні зустрічі з духовними лідерами: зокрема, главою Української православної церкви Київського патріархату Патріархом Філаретом, керівником Української православної церкви (у єдності з Московським патріархатом) митрополитом Володимиром. Нещодавно під час робочої поїздки до Львова Тимошенко відвідала архієпископа Львівського Української греко-католицької церкви Ігоря Возняка. Все це засвідчує: Юлія Тимошенко знається не лише на економічних, але й культурних питаннях, вона цілісно бачить життя України та може ефективно їх вирішувати.

08.10.2009Олександр СЛІПЧУК



Рівне-Ракурс №10 від 08.10.2009p. 
На головну сторінку