Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №227 від 16.02.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Прес-конференція

Руслан Романюк виступає за чесну конкуренцію рівненських видань

Надзвичайно бурхливою стала прес-конференція, організована начальником управління у справах преси та інформації Рівненської облдержадміністрації Руслана Романюка. І це не дивно, адже тема, що її порушив новий начальник управління, напряму торкалася місцевих ЗМІ. Зокрема, йшлося про монополізацію друкованих засобів масової інформації, яка, виявляється, має місце в Рівному, про ситуацію, яка виникла у зв'язку з реєстрацією додатку до «Провінційної газети» та ін.

Як заявив Руслан Романюк, «окремими суб'єктами інформаційної діяльності допускаються порушення чинного законодавства. Зокрема, у газетах не вказуються всі необхідні вихідні дані, або ж вони не відповідають дійсності».

В перекладі з «чиновницької» на звичайну мову це означає, що окремі видавці з тих чи інших міркувань завищують реальний наклад своїх газет. Робиться це, як правило, для того, аби збільшити надходження від реклами. Місцевим бізнесменам пропонується розмістити свою рекламу в нібито шалено популярному виданні, яке насправді… не таке вже й популярне. Боротися з цим явищем непросто. Звичайно, управління у справах преси зобов'язують друкарні контролювати тиражі і слідкувати, аби у вихідних даних газет не з'являлися «зайві» нулики. Так, наприклад, чинять на Волині, де систематично контролюються вихідні дані у виданнях, що друкуються у Волинській обласній друкарні. До речі, саме там постійно друкуються такі рівненські видання, як «Об'ява», «Рівне-Ракурс» та «Теле-Ракурс». А от у Рівному, за словами Руслана Романюка, спроба перевірки фахівцями управління друкарні «Видавничого дому «ОГО» закінчилася нічим. Працівників управління просто не пустили в цех.

Інше питання щодо монополізації друкованих ЗМІ теж торкнулося медіа-імперії пана Данилова. За словами Руслана Романюка, управління володіє конкретними фактами обмеження, а інколи й відмови в реалізації окремих періодичних видань. До речі, з подібною «практикою» колег із «ОГО» зіткнулися й видання «Ракурсу». Так, уже майже рік тривають переговори про продаж популярного в регіоні тижневика безкоштовних оголошень «Об'ява» в мережі «ОГО-прес». На жаль, безрезультатно. Те ж стосується і газети «Теле-Ракурс». Хоча прямої відмови від менеджерів «ОГО-прес» немає, але умови співпраці, запропоновані ними, є, м'яко кажучи, не джентльменські. А минулого тижня редакцію повідомили, що «ОГО-прес» більше не буде продавати «Ракурс розваг» - видання, яке також випускає наша фірма. На прохання пояснити причину відмови відповідь була більш ніж дивна: мовляв, кіоскери плачуть, бо дуже багато видань, тому треба від чогось відмовлятися. Тут узагалі важко щось сказати. Дійсно, вільна конкуренція серед газет, нічого не скажеш!..

Що ж до звинувачень у начебто політичному підгрунті подібних перевірок, то вони абсолютно безпідставні, стверджує Руслан Романюк. Йдеться ж бо не про втручання в діяльність ЗМІ: влада на те і влада, щоб гарантувати рівні можливості для розвитку всіх без винятку видань. І тільки читач може вибирати, що йому читати. А для цього він повинен мати свободу вибору. В цьому й полягає істинна демократія.

16.02.2006Володимир КОНЄВ



Рівне-Ракурс №10 від 16.02.2006p. 
На головну сторінку