Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №444 від 15.04.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Хто шукає - той знайде

Ніколи не здавайтесь!

Ніколи не здавайтесь!

З пошуком роботи кожна людина зіштовхується хоча б раз у житті. Але навіть якщо таке з вами сталося не вперше, це не означає, що ви застраховані від помилок. Якими вони бувають і як їх уникати - про це наша підбірка інформації.

1. Погано складене резюме. Пам’ятайте: яке резюме, таке й перше враження. Ваші сильні якості повинні бути винесені на початок резюме й докладно описані, а про слабкі сторони згадайте лише мимохіть. Писати потрібно коротко і виділяти важливу інформацію. Резюме - це спосіб перевірки грамотності, рівня освіти і смаку.

2. Ви не скористалися вказівками про те, як саме компанія має отримати інформацію про вас. Якщо в оголошенні написано, що потрібно надіслати резюме електронною поштою - надсилайте. Якщо ви продемонстрували, що не хочете користуватися їхніми правилами, то перше враження буде негативним і шансів одержати роботу у вас буде менше.

3. Якщо ви надсилаєте резюме електронною поштою - назвіть файл своїм ім’ям, а не стандартним. Посаду ж можна зазначити в самому резюме або в темі листа.

4. Пошук роботи за допомогою газетних оголошень. Це дуже трудоємкий, але неефективний спосіб. Насправді до газет доходить інформація лише про 10 відсотків вакансій. Крім того, багато оголошень публікують просто у вигляді реклами.

5. Пошук роботи винятково через Інтернет. Багато компаній викладають інформацію про наявні вакансії на сайтах, проте частина фірм тримають такі дані для того, аби просто “накопичувати” резюме.

6. Пошук роботи лише за допомогою знайомих. Це ненадійний варіант. Ваші знайомі не займатимуться вашими справами так активно, як би вам хотілося. Розглядайте цей варіант як додатковий.

7. Після співбесіди ви не цікавитеся, з ким варто зв’язуватися згодом. Це серйозний прорахунок. Дізнайтеся, кому вам треба подзвонити, щоб з’ясувати перспективи одержання роботи.

8. Після співбесіди ви безуспішно намагаєтеся зв’язатися з менеджером по персоналу і припиняєте це заняття, вирішивши, що ваша кандидатура відхилена. Краще подзвонити безпосередньо керівнику підрозділу.

9. Після відправлення свого резюме ви сподіваєтеся, що вам у будь-якому разі повідомлять результат. Проте рідко яка компанія надсилає листа, якщо вони вибрали іншого претендента. Кращий спосіб - постійні дзвінки в кадрову службу з нагадуваннями про ваше існування.

10. Ваше резюме цілком присвячене колишнім здобуткам. В такому разі воно сприймається, як підбиття підсумку життя. Ви повинні орієнтуватися на майбутнє: минуле має показати, на що ви спроможні в майбутньому.

11. Ви претендуєте на роботу, у якій не розбираєтеся. Якщо в оголошенні сказано, що кандидат має володіти певними якостями і досвідом, не варто ставити себе в безглузде становище, якщо ви цим не володієте.

12. Ви не встановили особистий контакт із працівником, який проводив з вами співбесіду. Постарайтеся, щоб враження склалося позитивне.

13. Погані манери. Це, наприклад, розсилання резюме відразу в кілька десятків компаній. Варто запам’ятати назви фірм, куди ви надсилали інформацію, щоб не пошитися в дурні. І не ображайте працівників відділу кадрів (пригадайте вислів: “кадри вирішують все”).

14. “Білі плями” у біографії. Часто в резюме докладно показано, чим займався автор у період із 1996 по 1998 і з 2000 по 2009 роки. А що відбулося з ним у 1999-2000 роках? Або автор, який має вищу освіту, повідомив, що два роки працював продавцем у магазині. Подібна ситуація - не рідкість, але вона потребує пояснення.

15. Покажіть, що ви вмієте! Мрія роботодавця - співробітник, на навчання якого не доведеться витрачати багато часу. Тому на вагу золота кандидати, які вже володіють потрібними навичками.

15.04.2010



Рівне-Ракурс №10 від 15.04.2010p. 
На головну сторінку