Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №497 від 21.04.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Добра справа

Горіхова алея фтизіатрів

Горіхова алея фтизіатрів

Хто чим займався на всеукраїнському суботнику, а завідувачі відділень Рівненського обласного протитуберкульозного диспансеру на території лікарні висаджували деревця горіха волоського.

Ініціаторами шляхетного починання стали адміністрація та профком медичного закладу. І якщо зелені насадження - це ознака цивілізованості взагалі, то тубдиспансер апріорі повинна оточувати зелена зона, де добре дихається легеневим хворим, які лікуються тривалий час і свіже повітря їм необхідне, як життя.

Забезпечили молоденькими саджанцями лікарі Юрій Процюк та Віктор Коваль. Чому обрали саме горіхи? Тому, що їх плоди - це комора вітамінів групи А, Е, В, Р, З, мінеральних речовин: калій, натрій, фосфор, залізо, магній, кальцій, йод. На 60% вони складаються з ненасичених жирів, які не містять холестерину. Крім того, волоський горіх - чудове джерело білка, який гарно може замінити тваринний. Горіх містить цілий комплекс біологічно активних речовин, що позитивно впливає на стан судин головного мозку. Також доведено, що волоські горіхи здатні зняти сильну нервову напругу. Завдяки вмісту йоду волоський горіх рекомендується при патології щитоподібної залози. З перегородок готується спеціальний відвар для лікування запалення легенів. Залізо і кобальт, що містяться в горіхах, допомагають при лікуванні недокрів’я; завдяки вмісту магнію та калію їх рекомендують людям, що страждають від різних серцевих хвороб, а також гіпертонікам. Лікарі стверджують, що волоський горіх має бактерицидні та ранозагоювальні властивості, а також сприяє нормалізації діяльності кишечника.

Березовий гай Рожанського

Навпроти вікон стаціонару тріпочуть листям два ряди берізок, які три роки тому посадив головний лікар Рівненського обласного протитуберкульозного диспансеру Ростислав Рожанський. А ще в його подальших планах - посадка шовковиці, позаяк це дерево корисне від коріння до листя. Тим часом горіхова алея теж потребуватиме догляду, це - формування крони дерев, стеження за кислотністю ґрунту, внесення мінеральних та органічних добрив тощо.

Горіх волоський - швидкоросла, світлолюбна, теплолюбна, посухостійка рослина. Цвіте у квітні-травні, плоди достигають у вересні. В Україні горіх поширений у садово-паркових культурах, у лісових насадженнях як плодова супутня порода, у лісосмугах і придорожніх посадках. Назва горіх волоський походить від назви Волощина (історична область у Румунії між Карпатськими горами та Дунаєм), звідки його вперше привезли до України.

21.04.2011Ольга ЯРОШ



Рівне-Ракурс №10 від 21.04.2011p. 
На головну сторінку