Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №233 від 30.03.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Репортаж у номер

Довгобуд педінституту оживе.

Довгобуд педінституту оживе.

Після двадцяти років »простою»

Мабуть, усі, хто свого часу навчався або нині навчається в Рівненському державному гуманітарному університеті, щодня мали змогу “милуватися” незавершеною будівлею, яка має не дуже-то привабливий вигляд... Проте віднедавна там розпочалися ремонтні роботи, і вже через рік-два, обіцяють будівельники, реконструйоване приміщення справді милуватиме око перехожих. А головне – значно збільшиться навчальних аудиторій для здобуття освіти студентами цього закладу.

За словами ректора РДГУ Руслана ПОСТОЛОВСЬКОГО, лабораторно-навчальний корпус РДГУ починав будуватися ще років двадцять тому, в 1986-му році. Відтоді законсервовану через нестачу коштів споруду Міністерство освіти пропонувало продати через аукціон.

- Сьогодні ми відновлюємо будівництво, - говорить Руслан Михайлович. - І, повірте, це дуже важлива справа. Завдяки сприянню Рівненської обласної державної адміністрації, перш за все, її голови Василя Червонія, міністра освіти Станіслава Ніколаєнка і, звісно, директора інвестиційно-будівельної компанії “Інвестжитлобуд” В’ячеслава Пугайка, остання інвестує в цей проект 2,5 мільйона гривень, ми нарешті маємо змогу реалізувати проект, який роками чекав цієї миті. Разом з тим, вирішиться неабияка проблема із навчальними аудиторіями, адже якщо раніше в педінституті навчалося три тисячі студентів, то зараз наш університет нараховує 13 тисяч охочих здобути освіту. І хоча нині ми орендуємо приміщення в Інституті культури, проблема з навчальними корпусами існує неабияка.

- Ми сподіваємося, що з обласного бюджету будуть виділені певні кошти, міністерство й Кабмін також обіцяють допомогти. І поступово, нехай не за рік, але за два напевно, цей корпус таки буде завершено. Я надзвичайно вдячний нашій обласній адміністрації, а також блоку Костенка-Плюща, який підтримав нас, - зазначив Руслан Постоловський.

Перший заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації Олег КОВАЛЬЧУК на зустрічі з журналістами сказав:

- Справді, кількість студентів РДГУ за цей період зросла майже в чотири рази, - тож потрібно щось робити, щоб відбудувати нові корпуси. Саме тому, власне, і велися ці тривалі переговори щодо залучення додаткового інвестора з тим, аби зберегти це недобудоване приміщення. Наступним кроком буде внесення державних і місцевих інвестицій.

Передісторію ж

того, як було вирішено взятися до відновлення корпусу, який упродовж стількох років стояв непорушно, повідав директор інвестиційно-будівельної компанії “Інвестжитлобуд” В’ячеслав ПУГАЙКО:

- Якось мене викликав голова РОДА Василь Червоній. Подивися, мовляв, який корпус занепадає, одного дня він може просто розвалитися! Потрібно негайно щось робити, знайти спосіб інвестування... А невдовзі я зустрівся з Русланом Михайловичем, і ми спільно дійшли до того, що будемо відновлювати цей довгобуд...

Затим велися довгі переговори з Міністерством освіти, які, за словами В’ячеслава Васильовича, проходили дуже важко і тривали, немало небагато, півроку. І ось, лише нещодавно, заступником міністра освіти, нарешті таки була підписана довгождана інвестиційна угода, згідно з якою ІБК “Інвестжитлобуд” інвестує кошти на добудову корпусу, а натомість РДГУ відмовляється від частини земельної ділянки і надає підприємству змогу будувати на ній житло для рівнян.

- У першу чергу ми займемося дахом, вставимо пластикові вікна, аби утеплити приміщення. Крім того, необхідно зняти частину верхнього поверху, щоб переобладнати його під шатровий дах. Словом, перша, виділена нами частина коштів, піде, в основному, на те, щоб зберегти будівлю. Частково їх повинно вистачити і на внутрішні оздоблювальні роботи.

Фінансову підтримку для відновлення будівництва корпусу обіцяв надати міністр освіти Станіслав Ніколаєнко, коли приїжджав у Рівне. Загалом, на завершення будівництва, за словами В’ячеслава Пугайка, потрібно близько 7-ми мільйонів гривень.

30.03.2006Алла РОГАШКО



Рівне-Ракурс №10 від 30.03.2006p. 
На головну сторінку