Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №236 від 20.04.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Урочисті події

Справа В’ячеслава Старченка живе та перемагає

Справа В’ячеслава Старченка живе та перемагає

Гра на духових та ударних інструментах не втрачає своєї актуальності

Труби, валторни, саксофони, флейти, баритони, фаготи, кларнети... Навряд чи пересічна людина правильно назве кожен із цих музичних інструментів. Та скільки, виявляється, талановитої молоді професійно виконує на них чудову музику! Юнак тендітними паличками вдаряє по віброфону, і ллється музика, схожа на краплі дощу, що розбиваються на підвіконні... Ось маленький хлопчик на кларнеті грає ніжний романс, а це вже цілий ансамбль “духовиків” бадьоро мережить народні мотиви...

Усе це, та й не тільки можна було побачити, а, головне, почути на концерті, присвяченому урочистому закриттю ІІ Всеукраїнського конкурсу молодих виконавців (ансамблів) на духових та ударних інструментах ім. В’ячеслава Старченка. Того дня вільних місць у залі обласного музично-драматичного театру практично не залишилося. Публіка зібралася різна: від діячів культури та викладачів до студентів і просто цінителів музичного мистецтва. Цей конкурс, як і попередній, був присвячений пам’яті чудової людини - В’ячеслава Старченка - завідувача кафедрою колишнього Рівненського інституту культури, який передчасно пішов з життя, але зумів підготувати багато талановитих музикантів.

Впродовж трьох днів, з 12 по 16 квітня, на різних майданчиках нашого міста проходили виступи виконавців різних вікових груп. Участь у змаганні брали музиканти з усіх куточків України, а також з Узбекистану, Грузії, Білорусі, Кореї, Китаю, Греції, Німеччини та Франції, - всього 399 учасників. А відкрив гала-концерт син В’ячеслава Старченка - лауреат двох Європейських премій Андрій Старченко. Своє соло на кларнеті він, певна річ, присвятив батькові.

У першому всеукраїнському конкурсі, започаткованому минулого року Рівненським державним гуманітарним університетом, взяло участь 160 виконавців із двадцяти областей України. Нагороди молодим талантам вручали народний артист України, доктор мистецтвознавства, професор Національної музичної академії України ім. П. Чайковського Володимир Апатський, доктор мистецтвознавства, професор Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Петро Круль, професор Київського національного університету культури і мистецтв, президент гільдії трубачів-професіоналів України, кандидат мистецтвознавства Валерій Посвалюк, професор Львівської музичної академії ім. В. Лисенка Борис Олійник.

Гран-прі отримали квартет саксофоністів “Джаз-класік” з Івано-Франківська, Станіслав Руснак та Володимир Дмитрів (Національна музична академія України), Тетяна Самусенко (музичне училище РДГУ), Олег Соколов (Київська музична школа ім. Лисенка) та Лео-Брас квінтет (Львівська музична академія ім. В. Лисенка).

- Маємо надію, що наступний, ІІІ Всеукраїнський конкурс молодих виконавців на духових та ударних інструментах, стане міжнародним, - каже директор конкурсу, завідувач кафедрою духових та ударних інструментів РДГУ Степан Цюлюпа. - А поки що хочеться подякувати тим, хто допоміг провести цей урочистий захід, а саме заступнику міністра освіти і науки, заслуженому працівнику освіти України Михайлу Степку, ректору РДГУ Руслану Постоловському та генеральному директору мережі магазинів “Маркет меблі” Мирону Мочарному.

20.04.2006Анна ТАРАСОВА



Рівне-Ракурс №10 від 20.04.2006p. 
На головну сторінку