Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №547 від 12.04.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Проблема

Кашлюк небезпечний для немовлят

В останні роки спостерігається тенденція до зростання захворюваності дітей на кашлюк у багатьох розвинених країнах світу, незважаючи на високий відсоток осіб у популяції, які охоплені профілактичною вакцинацією. Зокрема, у Фінляндії, де кількість імунізованого населення перевищує 98%, захворюваність на кашлюк серед дітей за останнє десятиріччя зросла з 30 випадків до 150 на 100 тисяч немовлят. Аналогічні ситуації виникли в Австралії, Канаді, США. Кашлюк належить до десяти найбільш вагомих причин смертності дітей раннього віку, щорічно реєструють у світі 294 000 смертей дітей від цієї недуги.

У Рівному станом на 1 січня 2012 року спостерігається значне підвищення захворюваності на кашлюк, яке становить 35 випадків (14,2 на 100 тис. населення), що в 3,9 рази вище в порівнянні з 2010 роком.

Кашлюк - гостре інфекційне захворювання - викликається надзвичайно заразливою бактерією. Хвороба поширюється повітряно-крапельним шляхом на відстані 2-3 м. Хворіють діти частіше у віці від декількох місяців до 5-8 років. Ті, що перенесли кашлюк, набувають стійкого імунітету.

Загрозливим життю ускладненням кашлюку є пневмонія. Крім того, під час кашлю напруга тіла настільки сильна, що це може викликати грижі, випадання прямої кишки і крововилив в мозок. Протягом декількох подальших років у дитини, що перенесла кашлюк, з’являється схильність до інших захворювань дихальних шляхів, що супроводжуються кашлем.

Єдиним ефективним засобом запобігання захворюваності є вакцинація. Вакцину проти кашлюку часто вводять разом з вакцинами проти дифтерії і правцю дітям до 7 років. Для дітей старше 7 років вакцину проти кашлюку в комбіновану вакцину не додають, оскільки хвороба у цьому віці вже не настільки небезпечна.

Кашлюк дуже небезпечний для немовлят, оскільки після кашлю вони не можуть добре відновити дихання. Малюкові потрібен ретельний догляд. Якщо він часто блює, то йому буде важко їсти, тому зніміть режим годування і годуйте відразу ж, як тільки малюк заспокоїться після кашлю чи блювання.

Поради для мам:

1. Залишайтеся з дитиною під час нападів кашлю, бо вона може дуже страждати.

2. Якщо дитина часто кашляє і блює після кожної їжі, давайте їжу малими порціями, але частіше відразу після нападу кашлю.

3. Забавляйте дитину - напади будуть рідкісними, якщо її увагу відвернути; однак не дозволяйте занадто збуджуватись або перевтомлюватись - це може спричинити кашель.

4. Спіть з дитиною в одній кімнаті, щоб бути поруч під час нападу кашлю вночі.

5. Не дозволяйте нікому курити у присутності дитини і не давайте їй ніяких ліків від кашлю.

12.04.2012Ярослав КОЛОБОВ



Рівне-Ракурс №10 від 12.04.2012p. 
На головну сторінку