Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №561 від 26.07.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Під контролем

Ліками не отруять

Фахівці Держслужби з лікарських засобів в області позбавили права на оптову та роздрібну торгівлю чотирьох представників фармацевтичного ринку, які не дотримувалися ліцензійних умов господарювання. Ще 43 порушників зобов’язали усунути недоліки в роботі. Загалом цьогоріч перевірили діяльність 83 ліцензіатів.

Водночас фахівці проінспектували якість лікарських засобів у процесі їх виробництва, транспортування, збері­гання та реалізації. За результатами 437 перевірок, порушників оштрафували майже на 25 тисяч гривень. Крім того, їх зобов’язали відшкодувати до держбюджету 43 тисячі 700 гривень.

Разом із тим, аби убезпечити покупців від фальсифікату, в лабораторії з контролю якості лікарських засобів та медичної продукції цьогоріч проаналізували понад 900 серій медикаментів. Вимогам документації не відповідали 136 партій, які вилучили з обігу.

За словами заступниці голови облдержадміністрації Світлани Сад, на Рівненщині й надалі посилено стежитимуть за якістю імпортних і вітчизняних ліків, а також точками їх продажу, адже від цього залежить здоров’я краян.

Як наслідок, 24 липня у Рівному відкрили одну із семи в Україні лабораторій із контролю якості лікарських засобів та медичної продукції.

6 мільйонів 800 тисяч гривень  саме стільки витратили із держбюджету на переоснащення лабораторії.

 Ми отримали це обладнання завдяки наполегливості, обізнаності працівників лабораторії,  розповідає заступниця голови облдержадміністрації Світлана САД.  Адже кожен, хто працює у цьому закладі, пройшов відповідне навчання, отримав сертифікат, свідоцтво та право працювати в лабораторії, проводити аналізи, які запобігатимуть появі на ринках фальсифікованих ліків. Варто зазначити, що ми вже маємо результати, якими задоволене і населення, і Державна інспекція лікарських засобів в Україні. Це обладнання допоможе втілювати всі регіональні програми, які є в Рівненській області.

У західному регіоні лабораторії із таким новітнім обладнанням є лише у Львові та Рівному.

Завдяки новітньому обладнанню працівники лабораторії зможуть визначати якість ліків за одинадцятьма показниками, а не за чотирма, як це було раніше. Чіткість та оперативність результатів досліджень забезпечують повністю автоматизовані процеси роботи приладів.

 Найчастіше підробляють препарати, які розрекламовані,  розповідає начальник Державної інспекції з лікарських засобів Сергій ЛЕБІДЬ.  Зараз настільки якісно підробляють ліки, що споживач практично не може відрізнити справжній товар від фальсифікованого. Торік ми виявили два випадки фальсифікованої продукції, а цього  жодного. За перше півріччя ми провели 901 аналіз препаратів, з них 136 не відповідало вимогам законодавства. Також наша лабораторія отримала ліцензію на обіг наркотичних засобів та прекурсорів, що дозволить контролювати якість і цієї групи ліків.

26.07.2012Юлія ГОЛИК



Рівне-Ракурс №10 від 26.07.2012p. 
На головну сторінку