Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №571 від 04.10.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Абетка здоров’я

Магній

Магній

Стомлюваність, дратівливість, порушення сну, перебої в роботі серця, тремтіння і спазми м’язів, високий кров’яний тиск та закрепи - часті результати нестачі магнію в організмі.

Магній входить до складу або впливає на активність більше 300 ферментів, в основному регулюючих біоенергетичні процеси в організмі, а також діяльність серцево-судинної системи і рівень жирів у крові.

Магній бере участь в різних процесах метаболізму. Він грає важливу роль при процесі скорочення м’язів (у тому числі серцевого м’яза), підтримує нормальний ритм серця, впливає на нервово-м’язову збудливість. Стимулює захисні механізми організму, впливає на правильний розвиток кісткової системи, а також надає заспокійливу дію. Магній є макроелементом, необхідним для правильного функціонування клітин.

Відомий американський кардіолог Роберт Адкінс вважає, що не менше 98 відсотків людей потребують додаткового прийому магнію, а список можливих результатів регулярного прийому препаратів магнію швидше схожий на список бажань практично кожного “сердечника”:

• серцевий ритм стає стабільним;

• знижується кров’яний тиск;

• поліпшується баланс калію - ще одного мінералу, необхідного для нормальної роботи серцево-судинної системи;

• серце перекачує більший об’єм крові, не вимагаючи додаткового постачання киснем;

• знімається спазм кровоносних судин, завдяки чому поліпшується кровообіг;

• рідше трапляються напади стенокардії;

• знижується здатність крові згущуватися, завдяки чому зменшується вірогідність виникнення тромбів;

• рівень “доброго холестерину” ЛВП росте, а “поганого холестерину” ЛНП - падає.

Магній як засіб для профілактики і лікування остеопорозу за ефективністю перевершує кальцій. Хоча кальцію в кістковій тканині незрівнянно більше, ніж магнію, магній грає важливішу роль для забезпечення міцності кісток, оскільки він забезпечує баланс кальцію в організмі. Деякі учені навіть вважають, що міцність кісток залежить не стільки від кількості в раціоні кальцію, скільки від кількості магнію. При нестачі магнію додатковий прийом кальцію замість користі може принести шкоду, тому що прийнятий кальцій осідатиме не в кістках, а де завгодно, у тому числі на стінках кровоносних судин. Завдяки магнію кальцій вільно переміщається по організму, зміцнюючи кістки та зуби, а його надлишок виводиться з організму у такому стані, який не утворює камінців у нирках та печінці.

Здатність організму повноцінно засвоювати цукор тісно пов’язана з наявністю в організмі запасів магнію, тому цей мінерал грає важливу роль для людей, страждаючих цукровим діабетом або резистентністю до інсуліну. Прийом препаратів магнію при діабеті II типу сприяє більш легкій стабілізації рівня цукру в крові.

Добова потреба в магнію складає приблизно 300 мг і зростає при прискореному проходженні через травний тракт, надмірному споживанні алкоголю, стресових ситуаціях, надмірному споживанні їжі. Найбільше магнію знаходиться в таких продуктах: какао-порошок, гарбузове насіння, пшеничні висівки, соя, мигдаль, банани, пивні дріжджі, горох, насіння льону, арахіс, гречана та ячмінна каші.

04.10.2012



Рівне-Ракурс №10 від 04.10.2012p. 
На головну сторінку