Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №573 від 18.10.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Господині на замітку

Пошкрябану праску врятує парафін

Якщо ви скористаєтеся нашими порадами щодо догляду, звичні для вас речі ще не один рік радуватимуть вас блиском і красою.

Не залишилося засобу для миття посуду?

Використайте рідкий пральний порошок (гель). Розчиніть чайну ложку гелю у гарячій воді й помийте посуд (краще у гумових рукавичках). Якщо потрібно відчистити пригорілі каструльки і сковороди, замочіть їх із кондиціонером для білизни в гарячій воді на декілька хвилин. Потім весь посуд ретельно сполосніть.

Якщо нема чим випрати білизну, на замінюйте пральний порошок засобом для миття посуду. Засоби дуже піняться і можуть зіпсувати пральну машину.

Закінчився пральний порошок?

Для делікатної і нижньої білизни підійде шампунь. Плямки можна спочатку запрати, потім налити в них прохолодної води, розвести невелику кількість шампуню і випрати, як зазвичай.

Потрібно вивести пляму?

Підійде перекис водню (3%). Ефект від нього приблизно такий же, як і від відбілювача для кольорової білизни. Обробляти перекисом можна більшість видів тканин. Просто потріть пляму тампоном, змоченим у перекису, а потім змийте гарячою водою.

Немає засобу для видалення плям із килимів?

Спробуйте дитячі серветки або вологі серветки для зняття макіяжу. Спершу змочіть пляму на килимі мокрим рушником, а потім потріть його серветками, змінюючи їх у міру забруднення. Промокніть поверхню килиму мокрою ганчіркою або сухою серветкою.

Пошкрябали праску?

Якщо ви зробили помилку і почистили підошву праски наждачним папером або ножем, зробивши тим самим поверхню шорсткою і непридатною для прасування, це можна ще виправити.

Для початку необхідно натерти парафін. Потім змішати його з дрібною кухонною сіллю, посипати цю суміш тонким шаром на аркуші паперу і накрити серветкою. Далі слід розігріти праску до 100 °C і прасувати отриману суміш з парафіну і солі. Після виконаної процедури поверхня праски повинна знову стати гладкою.

Заляпали меблі?

Плями від води на лакованій поверхні можна видалити за допомогою борошна. Необхідно поверхню меблів посипати борошном і терти тампоном, змоченим в рослинному або машинному маслі до повного зникнення плями.

Неполіровані меблі можна мити мильною водою. У жодному разі не можна використовувати на таких меблях поліроль - він залишає жирні плями.

Якщо металеві деталі ваших меблів (ручки, замки і так далі) потемніли, їх можна очистити за допомогою суміші нашатирного спирту, зубного порошку і води. Необхідно потьмянілу поверхню натерти до блиску.

Для чищення м’яких меблів пилососом рекомендується обернути щітку марлею, змоченою в солоній воді (1 чайна ложка солі на 1 літр води).

Дерматинову або шкіряну оббивку м’яких меблів необхідно протирати вологою ганчіркою. Потім нанести на поверхню меблів збитий яєчний білок.

Пластикові кухонні меблі необхідно мити розчином прального порошку (1 столова ложка порошку на 1 літр води).

Якщо на ваших меблях з’явилися роздуті місця, їх можна видалити, поклавши на таке місце декілька шарів паперу, і прасувати гарячою праскою. Однак такий спосіб не підходить для полірованих меблів.

Потемніло золото?

Якщо золота або срібна прикраса потьмяніла, її необхідно протерти мильною водою з додаванням нашатирного спирту (5-6 крапель спирту на склянку води). Після цього необхідно помити її в чистій воді і добре витерти фланеллю.

Якщо на виробі з’явилася пляма йоду, його необхідно помістити на 15-20 хвилин у розчин гіпосульфіту (застосовується при прояві фотографій). Після цього промити водою і натерти фланеллю.

Якщо на срібному виробі з’явився темний наліт, його можна видалити промивши прикрасу в теплій воді з додаванням нашатирного спирту (1 столова ложка на літр води), а потім почистити м’якою тканиною, змоченою зубним порошком. Після цього необхідно промити виріб в теплій воді і витерти.

18.10.2012



Рівне-Ракурс №10 від 18.10.2012p. 
На головну сторінку