№605 від 30.05.2013p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Спортивні танці
Термін “бальні танці” походить від слова бал, яке в свою чергу походить від латинського ballare, що означає танцювати. Бальні танці зародилися як танці привілейованих класів, тоді як нижчі класи танцювали народні танці.
Спортивні бальні танці вважаються претендентом на включення в програму Олімпійських ігор, але ймовірність того, що це станеться в найближчому майбутньому, мізерна, зважаючи на сучасну тенденцію скорочення кількості видів спорту на Олімпіадах.
Найпрестижнішим змаганням у світі бального танцю вважається Блекпульський фестиваль танцю, що проводиться в англійському місті Блекпул.
Не стоїть осторонь цієї справи і Рівне. Так, 25 травня в палаці культури “Хімік” уже втретє відбулись Всеукраїнські змагання зі спортивного танцю “Перлини Рівного 2013”. Ініціатором проекту виступив Рівненський спортивний танцювальний клуб “Фортуна” (Президент клубу Ніна Подопригора). Окрім того, “Перлини Рівного 2013” долучились до збору коштів, які підуть на лікування маленького рівнянина Аскольда Павловича, у якого діагностували рак. Так, у танцювальній залі була розміщена скринька для збору коштів для Аскольда.
Участь у змаганнях приймали танцювальні пари з Рівного, Луцька, Старокостянтинова, Нововолинська, ВолодимирВолинського. Всі учасники були розподілені на три відділення ще й за віковими категоріями, наймолодшим виповнилося лише 4 роки, а найстаршими були 25річні спортсмени. Пари змагалися в двох програмах: європейській та латиноамериканській. Найкращих визначала суддівська бригада, до складу якої увійшли професійні арбітри з Рівного, Тернополя, Луцька, Старокостянтинова та Харкова.
Щоб не травмувати серця наймолодших учасників, які змагалися в 1му відділенні, було прийнято рішення нагородити дипломами та медалями всі танцювальні пари, які виявили бажання продемонструвати своє вміння. Тому жодний із маленьких танцюристів не залишився без уваги, кожний із них отримав нагороду, правда, різного ґатунку, тобто за 13 місце в залежності від проявленого артистизму, майстерності, граціозності.
Але, звичайно, найбільш цікавими для глядацької аудиторії були виступи учасників 2го та 3го відділення. Ось тут вже тривала справжня запекла боротьба за медалі та кубки. Спортсменів нагороджували індивідуально в кожній категорії в двох програмах: європейській та латиноамериканській. Приємно зазначити, що в більшості переможцямиволодарями кубків і призерами були рівненські пари.
За словами учасників змагань, всіма умовами вони задоволені й сподіваються, що проведення заходів такого рівня, стане доброю традицією, і вони ще не раз зможуть продемонструвати свою майстерність, радуючи палких прихильників спортивного танцю.
Після завершення змагань, кореспондент “РівнеРакурса” поспілкувався з президентом Рівненського спортивного танцювального клубу “Фортуна” Ніною ПОДОПРИГОРОЮ.
Ніно, коли був створений клуб?
Громадська організація Спортивний танцювальний клуб “Фортуна” заснований у 2006 році. За сім років існування СТК “Фортуна” виховав чемпіонів області та призерів України. Вихованці неодноразово завойовували серця суддів всеукраїнського та міжнародного класу, адже за плечима багатий досвід виступів і здобуті перемоги на змаганнях України. Сьогодні прийнято розглядати конкурсні бальні танці, як “артистичний вид спорту”.
Спостерігаючи за граціозністю виступів пар, плавністю рухів, складається враження, що спортивні танці нескладні і не потребують особливих зусиль, але, напевно, насправді це лише так здається на перший погляд.
Спортивні танці за інтенсивністю підтримок і складністю елементів можна порівняти з танцями на льоду. Тому дуже важливо парам, які прагнуть зростати в майстерності, постійно брати участь у місцевих, регіональних, всеукраїнських та міжнародних турнірах. Для того, щоб пару не забували судді, їй необхідно, як кажуть, “бути в колі зору”, тобто тримати своє місце в рейтингу змагань.
Яким чином проводиться оцінювання виступу тієї чи іншої пари?
Судді оцінюють пари, керуючись лише своїми ідеалами, тобто, як правило, їхнє оцінювання є суб’єктивним. Тому перше місце не дається за більшу кількість поворотів чи темп рухів. Усі учасники змагань зі спортивних танців повинні демонструвати розуміння музики та відчуття ритму. Аналогічні вимоги в художній гімнастиці.
До речі, наскільки нам відомо, в змаганнях приймав участь і Ваш п’ятирічний син Всеволод.
Так, але Всеволод поки що робить перші кроки в спортивних танцях. Загалом я не наполягаю на цьому, та він вже сам палає бажанням займатися, і це мене дуже радує. Не знаю чи вийде з нього справжній спортсмен, але те, що заняття танцями йому підуть лише на користь факт незаперечний. Приємно також, що сьогодні Всеволод став володарем свого першого кубка, танцюючи в парі з Ліною Якобчук.
А що для Вас спортивні танці?
Танцювальний спорт це не хобі, це стиль життя. Якщо серйозно займатися, то голова весь час зайнята танцями. Неважливо, обідаєш ти чи їдеш в автобусі. Скрізь тебе супроводжує ритм музики, прораховування рухів, постійно з’являються нові цікаві ідеї. Інакше і бути не може…
Хто допомагав Вам в організації та проведенні змагань, адже для цього необхідно не лише бажання?
Перш за все, хочу висловити подяку за надану допомогу у підготовці та проведенні змагань батьківському комітету СТК “Фортуна”, директору палацу культури “Хімік” та директору ЗОШ №9.
30.05.2013 | Юрій РАЧКОВСЬКИЙ |
Рівне-Ракурс №605 від 30.05.2013p. На головну сторінку |