Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №627 від 31.10.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Офіційно

Рибак пообіцяв вирішити проблеми мешканців Рівненщини

Рибак пообіцяв вирішити проблеми мешканців Рівненщини

Цього тижня на Рівненщині побував Голова Верховної Ради України Володимир Рибак, який відвідав обласний перинатальний центр, Національний університет водного господарства та природокористування, взяв участь у розширеному засіданні координаційно­консультативної ради з питань місцевого самоврядування. Як зазначалося на зібранні, це – перший за всі роки Незалежності України робочий візит Голови ВР у Рівненську область.

Зустріч пройшла в сесійній залі Рівненської облради. Як за замовленням, того дня в Рівному була чудова погода, яка зовсім не нагадувала осінь. На вулицях обласного центру можна було побачити перехожих без верхнього одягу. Тепло було й у залі – у прямому та переносному розумінні. У прямому, тому що температура повітря перевищувала 20 градусів (у багатьох присутніх склалося враження, що зала не обладнана приладами регулювання подачі теплоносія). А у переносному, тому що зустріч розпочалася з приємного ­ Володимир Рибак отримав від голови Рівненської облради Юрія Кічатого почесну відзнаку облради. Після того вручив відзнаки Верховної Ради мешканцям Рівненщини, які внесли вагомий вклад у розбудову регіону. З­поміж них – перший заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації Анатолій Юхименко, міський голова Рівного Володимир Хомко, начальник УМВС у Рівненській області генерал­майор міліції Василь Лазутко.

На засіданні Володимир Рибак торкнувся як політичних, так і суто господарських питань. Щодо першого блоку, то Голова Верховної Ради не виключає можливості законодавчого обґрунтування лікування Юлії Тимошенко за кордоном. За його словами, нині на розгляді у Верховній Раді перебувають два закони про лікування за кордоном людей, які відбувають покарання, тяжко хворіють і не мають можливості у закладах відбування покарання відповідним чином пролікуватися. На думку Володимира Рибака, Тимошенко може підпадати під дію цих законів.

“Я так дивлюся на компроміси більшості, компроміси опозиції, і такий закон може бути прийнятий Верховною Радою”, ­ зазначив Голова Верховної Ради.

Особливий розділ виступу Голови Верховної Ради стосувався боротьби з корупцією в Україні. Як стало зрозумілим із почутого під час засідання, найближчим часом у державі планується створення нової організації, яка займеться ліквідацією цього явища на всіх рівнях.

“Президент ставить завдання – з корупцією на всіх рівнях треба закінчувати, адже вона скоро з’їсть усіх нас. Тому ми сьогодні розглядаємо можливість прийняття європейських стандартів по Генеральній прокуратурі, ми розглянули в першому читанні закон, який стосується незалежності суддів, і третій закон – повинен бути окремий орган, який займеться лише корупцією на всіх рівнях. Там не буде своїх і чужих. І на це бюро ніхто не зможе чинити впливу. Тому воно називається незалежне бюро розслідувань, направлене на боротьбу з корупцією”, ­ підкреслив високий гість.

Окрім того, під час зустрічі йшлося про надання більших можливостей регіонам у вирішенні проблем територіальних громад.

“Є питання, які максимально потрібно перенести для вирішення на місцях. Тому президент ставить питання при формуванні бюджету на 2014 рік провести децентралізацію в системі управління і у фінансовій системі. Не потрібно, щоб їхали з сільської ради до Києва розглядати ці питання. Є керівник області, якого призначив Президент, і ці питання повинні вирішуватися на місцях”, ­ зазначив спікер Верховної Ради.

Під час зустрічі з місцевими посадовцями були висловлені критичні зауваження на адресу столичної влади. Одне з них – затримка коштів територіальних громад казначейством. Володимир Рибак визнав, що проблема справді існує, і пообіцяв найближчим часом зустрітися з керівником уряду та вжити заходів для її вирішення.

31.10.2013Ярослав ТАРАСЕНКОРівне-Ракурс №10 від 31.10.2013p. 
На головну сторінку