Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №640 від 23.01.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Пряма лінія

Запитували-відповідаємо

Який порядок заповнення податкової накладної при здійсненні попередньої (авансової) оплати за товари/послуги, що мають відокремлену вартість?

Відповідно до п. 14 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 01.11.11 №1379, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22.11.11 за №1333/20071 (далі ­ Порядок №1379) податкова накладна виписується на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок, як попередня оплата (аванс).

Згідно п.12 Порядку №1379 до розділу I податкової накладної вносяться дані у розрізі номенклатури постачання товарів/послуг, зокрема:

графа 3 ­ номенклатура товарів/послуг продавця;

графа 5 ­ одиниця виміру товарів/послуг ­ грн., шт., кг, м, см, м. куб., см. куб., л тощо;

графа 6 ­ кількість (об’єм, обсяг) постачання товарів/послуг. У разі якщо послуги не мають таких показників, а вимірюються лише у вартісному вираженні, у графі 6 вказується: “послуга/проценти тощо”.

У разі здійснення часткової оплати за товари (послуги) в графі 6 може бути зазначено, як ціле так і дробове значення, для визначення якого, необхідно суму передоплати за товари/послуги поділити на ціну поставки одиниці продукції. (Наприклад: при частковій оплаті 1000 грн. за 12 стільців, у разі якщо вартість одного стільця становить 124 грн., для розрахунку кількості (об’єму, обсягу) поставки товарів необхідно 1000 грн./124 грн.=8,0645, тобто у графі 6 зазначити дробове значення “8,0645”).

Чи є об’єктом оподаткування ПДВ кошти, що надійшли орендодавцю у вигляді компенсації комунальних послуг та послуг на поточне утримання приміщень від орендаря?

Кошти, що надійшли орендодавцю у вигляді компенсації комунальних пос­луг та послуг на поточне утримання приміщень від орендаря, включаються до бази оподаткування ПДВ та підлягають оподаткуванню на загальних підставах за основною ставкою.

Чи застосовується адміністративна відповідальність до посадових осіб суб’єкта господарювання ­ платника ПДВ, якщо ним порушується вимога щодо реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних?

У разі порушення платником ПДВ порядку ведення податкового обліку, у тому числі вимог щодо надання на реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, до його посадових осіб застосовується адміністративна відповідальність, передбачена ст.163 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Зокрема, відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, ­ тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, зазначені вище, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, ­ тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За який звітний період та в який термін платнику податку на прибуток потрібно подавати декларацію з податку на прибуток, якщо в середині року платник переходить на спрощену систему оподаткування?

Платник податку на прибуток підприємств, у разі переходу на спрощену систему оподаткування з початку кварталу, має подати до органів доходів і зборів декларацію за період перебування на загальній системі оподаткування в терміни, передбачені для подання податкової звітності з податку на прибуток для квартальної звітності (40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду).

Як з метою оподаткування визначити, що платіж за ліцензійним договором вважається “роялті”?

Якщо платник податку володіє правом інтелектуальної власності на об’єкт інтелектуальної власності та реалізує своє майнове право на такий об’єкт шляхом надання ліцензіату права на використання цього об’єкта, при цьому, ліцензійним договором не передбачено умови, які б надавали право користувачу об’єкта інтелектуальної власності продавати, передавати або відчужувати зазначений об’єкт, то для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств платежі за таким ліцензійним договором вважаються “роялті”.

23.01.2014



Рівне-Ракурс №10 від 23.01.2014p. 
На головну сторінку