Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №641 від 30.01.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Бережіть себе

Тримайте у теплі голову й ноги

Той, хто ходить в холодну пору року без шапки і теплих шкарпеток, частіше матиме проблеми зі здоров’ям.

Кровоносні судини під дією холоду звужуються, а за таких умов вірусам легше атакувати організм. Британські науковці довели це, провівши дослідження за участю 180 осіб. Серед цілком здорових волонтерів нежить першими підхопили ті, хто розгулює на холоді без шапки і теплих шкарпеток.

Зв’язок між переохолодженням і застудою безпосередній. А саме: холодне чи мокре взуття та шкарпетки призводять до охолодження ніг, які віддають тепло. Через гомілку проходять великі вени, тому кров швидко охолоджується. Окрім того на стопах є багато біологічно активних точок. До речі, як і на вухах ­ їх перемерзання також часто призводить до нежитю та болю у горлі. Ці точки відповідають за всі органи й системи. А переохолодження призводить до розбалансування систем організму.

Під впливом холоду може розвинутися спазм головного мозку, що призводить до сповільнення його кровопостачання. Звідси ­ і біль голови, і запальні процеси у вухах та дихальних шляхах (отит, ангіни, синусит, гайморит тощо). Окрім того переохолодження голови може спровокувати загострення хронічних хвороб, наприклад, невралгії чи тонзиліту.

Перебування без шапки під холодним дощем або у вітряну осінню чи зимову погоду (навіть при +50С) призводить і до погіршення перебігу гіпертонії, зростання показників внутрішньочерепного тиску. Волосся стає ламким, сухим і рідким: переохолодження призводить до порушення кровопостачання волосяних цибулин. Вони “всихають”, і людина втрачає волосину за волосиною.

Якщо ви перемерзли, щоб запобігти захворюванню насамперед треба якомога швидше надягнути сухі шкарпетки та взуття. Не можна ходити у вологому, навіть якщо у приміщенні тепло. У садках та школах обов’язковим є змінне взуття, варто принести запасну пару і в офіс. Замерзлі ноги треба розтерти до відчуття тепла.

Щойно відчули ознаки застуди, якомога скоріше промийте ніс та прополощіть горло сольовим розчином (півчайної ложки солі на склянку води). Випийте гарячого чаю з лимоном та малиною, імбирем, калиною. Це допоможе зігрітися і забезпечити організм аскорбіновою кислотою, що активізує імунітет.

30.01.2014Завідувач пункту (НК) м. Острог НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області Ярослав АНДРОСЮК



Рівне-Ракурс №10 від 30.01.2014p. 
На головну сторінку