Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №661 від 19.06.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Відверта розмова

Готуй сани влітку

Готуй сани влітку

Нинішня “газова війна”, яка має всі шанси стати довготривалим конфліктом, може суттєво вплинути на ті галузі економіки, які споживають великі обсяги “блакитного палива”. Серед таких підприємств на Рівненщині можна виділити ТОВ “Рівнетеплоенерго”, яке за минулий опалювальний сезон використало для генерації тепла 75 мільйонів кубометрів газу. Як на підприємстві збираються економити в сезоні 2014-15 років, розповів керівник ТОВ “Рівнетеплоенерго” Степан КОРОПЕЦЬКИЙ.

- Є кілька шляхів економії газу. По-перше, це ощадливе ставлення до тепла самими споживачами. Для цього необхідно, щоб у кожному будинку був встановлений лічильник тепла з погодним регулюванням, що дасть змогу без збитку для споживачів економити паливо. Сьогодні ми активно працюємо над тим, щоб наші потужності використовувалися максимально ефективно. Маю на увазі навантаження на одну котельню. Чим воно більше, тим менше газу споживається на одну гігакалорію тепла. Якщо в 2010 році на виробництво однієї гігакалорії витрачалося майже 145 метрів кубічних газу, то минулого року цей показник знизився до 133,5 метра кубічних. Таким чином економія була доволі суттєвою.

Другий чинник, який дає змогу економити, - мінімальні втрати тепла при його транспортуванні. Потрібно вчасно замінити труби. Лише цього року в Рівному плануємо замінити не менше 10 кілометрів труб, що під час опалювального сезону дасть свій ефект. Хочу також підкреслити, що ми міняємо труби, а не латаємо їх. І це дуже важливо.

Зрозуміло, що потрібно шукати шляхи переведення котелень на альтернативні види палива, але цей процес надто складний і довготривалий. Для цього мало переобладнати самі котельні на тверде паливо, потрібно ще й мати на їхній території чималі склади для палива, а сьогодні місць для цього немає. Тим не менше дві наші невеличкі котельні вже працюють на щепі, яку постачає “Трест зеленого господарства”. До речі, ця щепа – відходи, які раніше просто викидалися. Думаю, такий досвід потрібно поширювати.

19.06.2014Володимир КОНЄВ



Рівне-Ракурс №10 від 19.06.2014p. 
На головну сторінку