Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №661 від 19.06.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#З перших вуст

Володимир Хомко: „З липня 2012 року - хронічний цейтнот!”

Володимир Хомко: „З липня 2012 року - хронічний цейтнот!”

Все тече, все змінюється. Якщо ще недавно владу в містах України критикували за бездіяльність, то в умовах, склалися тепер, радіємо, коли бачимо, що проводяться хоч якісь роботи, а комуналка працює без ексцесів.

Для того, щоб зрозуміти, як владі Рівного вдається тримати ситуацію під контролем, кореспондент “Рівне Ракурса” завітав до міського голови Володимира Хомка.

- Володимире Євгеновичу, наскільки ситуація в першому півріччі нинішнього року відрізняється від того ж періоду 2013 року?

- Однозначно можу сказати, що, м’яко кажучи, краще не стало. Взагалі ж стан справ у містах України невпинно погіршується, приблизно з липня 2012 року. Ті роботи, які вдається виконувати, даються все з більшою кров’ю, а виною всьому казначейство.

На даний час у Рівному „висить” майже 10 мільйонів гривень. Уявляєте, скільки можна було б зробити в місті за ці кошти, а всього по Україні для своїх потреб уряд забрав із міських скарбниць аж 28 мільярдів. Ця цифра просто жахає, адже на фоні падіння виробництва мало ймовірно, що ці кошти таки будуть повернені найближчим часом. А це наші з вами: дороги, дахи, дитячі майданчики та інше. Цілком очевидно, що нас чекають нелегкі часи. Хоча повірте, що Рівне при цьому, на фоні України, виглядає досить пристойно. Вочевидь, що, попри нарікання, наші комунальники не найгірші.

- Зростають тарифи на комунальні послуги. Що можна зробити, щоб хоч якось полегшити наслідки від подорожчання води, тепла, газу тощо?

- По-перше, зауважу, що подорожчають абсолютно всі комунальні послуги, причому по всій Україні, і досить суттєво. Така вимога МВФ. Хоч це звучить цинічно, але мушу визнати, що вимога вірна. Але робити це треба було пос­тупово. А наші уряди, наче “страуси”, ховали голову в пісок. Думали, що само собою розсмокчеться. А тепер все і одразу, та ще й на фоні падіння гривні й економіки. Тепер потрібно терміново вдосконалювати систему соцзахисту. Щоб усі незахищені верстви отримали субсидію. Окрім того, ще й відсутня нормальна інформаційна кампанія. Я з острахом чекаю осені, коли рівняни отримають нові рахунки. Їм доведеться дуже сильно затягнути “паски”.

- Що Ви очікуєте від другого півріччя 2014 року?

- Відверто кажучи, нічого доброго. Через падіння гривні міський бюджет втратив біля 300 мільйонів реальних коштів, та й ті, що залишилися, з казначейства неможливо „видерти”. І це все на фоні підняття тарифів і військових дій на сході. Проте, незважаючи ні на що, докладемо всіх зусиль, щоб ситуація в місті була контрольованою, а комунальні підприємства продовжували працювали без збоїв.

Саме в такий екстремальний час влада перевіряється на міцність. Я вас запевняю, що у нас працює достатньо кваліфікованих і досвідчених працівників, аби зробити все, щоб рівняни не відчули цих проблем. У місті і надалі буде чисто, спокійно і комфортно.

19.06.2014Володимир Конєв



Рівне-Ракурс №10 від 19.06.2014p. 
На головну сторінку