Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №662 від 26.06.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Будьте уважні

Паразитарна загроза від укусів комах

Паразитарна загроза від укусів комах

Літо – це не тільки пора відпусток і відпочинку, а і час підвищеної ймовірності бути укушеним комахами. Укуси комах не лише неприємні, але і небезпечні, адже вони можуть переносити збудників деяких паразитарних і інфекційних захворювань. До таких паразитарних захворювань, актуальних для Рівненщини, відносяться дирофіляріоз, кліщовий енцефаліт, малярія.

Дирофіляріоз підшкірний гельмінтоз, що передається через укуси комарів. У тілі комара, що напився крові хворої тварини (сімейства собачих, котячих чи вівєрових), відбувається розвиток личинки. Такий комар, укусивши тварину або людину, упорскує в кров дозрілу личинку, з якої виростає дорослий гельмінт довжиною до 15 см., що може пересуватися під шкірою. Лікування захворювання полягає у оперативному видаленні паразита.

В області з 2005 р. зареєстровано 21 випадок дирофіляріозу (у 2013 році – 4). В Україні за 2013 р. зареєстровано 252 випадки дирофіляріозу.

Заходи щодо попередження захворювання людини на дирофіляріоз полягають в боротьбі з комарами, але окрім цього необхідно захищати від укусів комарів та своєчасно лікувати домашніх тварин (собак та котів), що можуть бути джерелом захворювання.

Малярія – паразитарне захворювання, збудником якого є найпростіші (плазмодії малярії), що передаються від хворої до здорової людини через укуси малярійних комарів. Хвороба найбільш поширена в країнах з тропічним кліматом. У минулому році місцеві випадки малярії реєструвалися у 97 країнах. Основний симптом захворювання - періодичне підвищення температури тіла. За тяжкого злоякісного перебігу хвороба може закінчитись смертю. Якщо хвора на малярію людина не звернеться за медичною допомогою, то вона наражає на небезпеку не тільки своє життя, а і життя інших людей, бо в нашій місцевості є комарі, які можуть переносити збудника захворювання від хворої до здорової людини. Також заразитися може і дитина від хворої матері внутрішньоутробно чи під час пологів, людина, якій перелили кров від хворого, та особи, які повторно використовують вже використані хворим шприци.

Захворюванню можна запобігти або знизити важкість перебігу, якщо перед від’їздом в країни небезпечні (ендемічні) по малярії почати приймати хіміопрофілактичні протималярійні препарати та продовжити таку профілактику під час перебування в країні і після повернення з неї. З приводу призначення таких препаратів необхідно проконсультуватися у лікаря-інфекціоніста. Також потрібно захищатися від укусів комарів перебуваючи в країні з жарким кліматом (застосування репелентів, сон під сітчастою запоною тощо).

За 2013 р. в Україні було зареєстровано 78 завізних випадків малярії у цивільних громадян (в т. ч. 4 - летальних). На обліку у нашій області протягом року знаходилось 6 потенційних вогнищ завізної малярії.

(продовження в наступному номері)

Головний спеціаліст

епідемвідділу

ГУ Держсанепідслужби

у Рівненській області

26.06.2014Головний спеціаліст епідемвідділу ГУ Держсанепідслужби у Рівненській області Грицюта Л.В.



Рівне-Ракурс №10 від 26.06.2014p. 
На головну сторінку