№663 від 03.07.2014p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#"З миру по нитці"
Зараз у світі існує понад 500 платформ колективного фінансування, але не всім українцям зрозуміла ця нова форма фінансування творчих проектів. 27 червня за підтримки молодіжної платформи “Яскраво” відбулася презентація проекту так званого “Спільнокошту” - платформи колективного фінансування.
Завдяки ідеї “Спільнокошту”, а проект підтримало 1128 доброчинців, зібрали 233 тисячі 296 гривень, що вже перевищило необхідну для видання альбому суму в 130 тисяч гривень.
Організатори зустрічі розповіли про ідею “Спільнокошту”, навели приклади реалізації творчих проектів, методів збору коштів та відповіли на питання присутніх.
За словами організаторів зустрічі, в Україні перша платформа “краудфандінга” була створена в 2008 році. Тоді на сторінці ресурсу “Велика ідея” з’явилася вкладка “Спільнокошт”. За час свого існування цей “перон ідей” допоміг профінансувати 27 проектів на суму понад 2 мільйони гривень. “Спільнокошт” любить творчі проекти, підприємницькі ініціативи та соціальні задуми із зрозумілою метою. Перевагу мають проекти, автори яких можуть відповісти на питання “Чому мій задум краще втілювати спільно?”.
- Працюю більше 10 років фінансистом міжнародних банків, - розповідає засновник рівненського джаз-клубу “Джем” Сергій Гемберг. - У банківській сфері, аби надати кредит для проекту, потрібна велика команда ризик-аналітиків, які вивчають прибутковість бізнес-проектів і лише згодом їх фінансують. Із “Спільнокоштом” усе по-іншому – є велика довіра зі сторони організаторів, але необхідно зацікавити людей оригінальним проектом.
Щодо проекту Юрка Журавля, то в даному випадку для успішного збору коштів велику роль відіграла його популярність та велика кількість прихильників у соцмережах, де Юрко має не одну тисячу шанувальників творчості. Звісно, на момент подачі заявки ми прорахували усі можливі ризики, один з яких був – девальвація гривні, бо усі витрати на друк та папір рахуються відповідно до курсу валют. З часу започаткування проекту він вже девальвував на 30-40 відсотків, і цей фактор ми також враховували.
За перший день проекту на книгу було зібрано 8 тисяч гривень. Це був гарний знак, що діло піде. У середньому від однієї людини на наш проект припало 200 гривень. Діапазон сум, які надходили, був від 10 до 259 гривень, але були й такі, хто жертвував від 1500 до 2000 гривень. 508 доброчинців отримали попередній продаж альбому. Але більше половини учасників просто надали кошти для його видання.
Задля успішної реалізації вашого проекту має бути представлена зрозуміла ідея та сплановані строки виконання, ну і, звісно, ця ідея має бути актуальною та емоційно захоплювати людей. Так само важливо шукати співучасників проекту, бо це і є суть “Спільнокошту”.
Сам Юрко Журавель не був присутнім на заході, бо в цей час з гуртом “Ot Vinta” перебував на гастролях в канадському місті Торонто, презентуючи під час музичних виступів українській діаспорі виставку малюнків, які увійдуть до альбому “Карика-Дурка”.
03.07.2014 | Олекса ГОСТРОЗІР |
Рівне-Ракурс №10 від 03.07.2014p. На головну сторінку |