Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №676 від 02.10.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Патріотична виставка

25-та річниця Народного Руху

25-та річниця Народного Руху

До 25-ої річниці Народного Руху України 25 вересня в Рівному було проведено ряд святкових заходів. Засновники НРУ кажуть, що в цьому році влада присвятила більше уваги цій події. Цього дня голова Рівненської ОДА Сергій Рибачок разом із представниками Народного Руху України поклав квіти до пам’ятної дошки В’ячеславу Чорноволу. Вшанували патріотів і біля пам’ятника “Загиб­лим за Україну” на майдані Магдебурзького права та поклали вінки на могилу визначного громадсько-політичного діяча Василя Червонія.

У приміщенні Рівненського обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки “За Україну, за її волю”. На зустрічі були присутні активісти НРУ, які творили історію Незалежної України. Спогадами ділилися Іван Дем’янюк, Валерій Войтович, Назарій Волощук, отець Юрій Велігурський, Алла Українець та інші. Присутні згадували ключові події такі як “Ланцюг єднання” та установчу конференцію НРУ. В експозиції представлені особисті речі, документи, фотографії як із фондів РОКМ, так і з особистих архівів засновників Рівненської крайової організації НРУ за перебудову. Оригінальні експонати вис­тавки – український прапор, піднятий вперше над міською радою 17 червня 1990 р., а також саморобні козацькі й національні прапори, виготовлені Ніною Криштальською, Ольгою Булавською, Ольгою Дем’янюк, які вперше були підняті на “Козацьких могилах”. Окрема добірка матеріалів розповідає про активістів Товариства української мови ім. Т.Г.Шевченка: Валерія Войтовича, Олександра Волощука.

Бандурист Назарій Волощук, який виконав на відкритті кілька козацьких пісень, впізнав себе на кількох фото, які були на виставці. Він пригадав що ще в юному віці разом із батьком ходив на мітинги.

- Усі ми навчалися в радянській школі і знаємо, що російська мова була мовою міжнаціонального спілкування. В ті часи українська мова вважалася другорядною. Мене, як майбутнього працівника культури, дуже хвилювало питання розвитку української мови. Тому на фото з архівів ми бачимо мітинг, який відбувся після установчої конференції НРУ 22 липня 1989 року. Люди на фото йдуть з гаслами “Де державний статус української мови?”, який і був прийнятий у жовтні того ж року.

02.10.2014Олекса ГОСТРОЗІР



Рівне-Ракурс №10 від 02.10.2014p. 
На головну сторінку