№680 від 30.10.2014p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Прес-конференція
29 жовтня у залі засідань виконавчого комітету Рівнеради (вул. Соборна 12а, 3 поверх) відбулася прес-конференція, присвячена презентації соціологічних досліджень, проведених на прохання міської влади Міжнародним економіко-гуманітарним університетом ім. С. Дем’янчука.
Крім того, під час прес-конференції представники ЗМІ дізналися думку громади Рівного з приводу перейменування однієї з площ міста на площу Небесної сотні, а також окремих вулиць іменами загиблих в зоні АТО Рівненських воїнів.
Крім того, серед запропонованих рівнянам питань була тема обмеження в обласному центрі продажу алкогольних напоїв та перенесення ринку “Північний”.
Про перейменування Привокзальної площі на честь Небесної сотні
Таку ідею підтримують 68,95% рівнян. У той час, 16,68% рівнян проти цього, а ще 14,37% опитаних - не визначилися. Проте мешканці просять мера Рівного Володимира Хомка, що якщо міська влада може запропонувати іншу площу для перейменування, вони б цього хотіли. У свою чергу Володимир Хомко зазначив, що перейменування цієї площі було б доречним, адже поблизу пропонують перейменувати і вулицю Кіквідзе на Небесну сотню. Всього участь в цьому опитуванні взяли 2554 респонденти.
Про перейменування вулиць
У своїй більшості рівняни підтримують перейменування вулиць на честь загиблих Героїв Небесної сотні та загиблих в зоні АТО рівненських солдат і добрововольців.
Так, за перейменування вулиці Решетнікова іменем загиблих у зоні АТО висловилися 51,95% рівнян, а ось 29,87% були проти цього. 18,18% - не визначилися. Всього було опитано 154 респонденти, з 270 мешканців вулиці.
Натомість, перейменування вулиці Федіна на честь загиблих у зоні АТО підтримали 64,52% респондентів, 22,58% - проти, а 12,9% - не визначилися. На цій вулиці мешкає 84 людини, з них 31 було опитано.
А щодо вулиці Руднєва то її перейменування підтримує 50% опитаних, 39,39% - проти, а 10,61% опитаних - не визначилися. Опитано 66 рівнян з 91 мешканця вулиці.
Стосовно вулиці Бахарєва то тут картина виглядає таким чином 53,33% рівнян - за, 32% - проти, а 14,67% - не визначилися.
А ось з вулицею Галузо і Кулікова, ледь не сталася прикрість. Справа в тому, що цієї вулиці не має навіть, на карті і тому її ледь знайшли студенти, які і проводили опитування. Мешканці єдиного будинку на цій вулиці, а це одна сім’я, яка складається з двох людей, підтримали ідею перейменування.
Інтерв`юери, які проводили соцопитування стверджують, що перш за все рівнян цікавило технічне питання перейменування, тобто наскільки складно буде їм займатися переоформленням документів.
З цього приводу Володимир Хомко зауважив, що безпосередньо паспортний стіл йому не підпорядковується, але він звернеться до них, щоб ті не зволікали з переоформленням документів, а вулиці перейменовуватимуть почергово, розпочавши з тих, на яких результати соцопитування дали найбільш позитивний результат.
Про демонтаж радянського герба на Дубенському кладовищі та “за” зміну надпису на стелі
За результатами опитування, 60,95% рівнян підтримують таку ідею. Ще 21,89% - проти цього, а 17,16% опитаних не визначилися. Всього було опитано 2558 респондентів.
Мер Рівного Володимир Хомко:
- Після 9-го травня я найняв фірму, щоб провести опитування. 64 % мешканців хочуть, щоб був парад. 10 % проти. Якби я послухав тих людей, що до мене прийшли, то довелося б прийняти неправильне рішення. Отже, треба враховувати думку і тих, хто сидить вдома та не висловлює її. Тепер буду з різних питань звертатися по допомогу щодо опитування і лише після цього прийматиму рішення, за яке буде більшість. Не приховаю, що це дешевше.
Про перенесення ринку “Північний”
В результаті опитування 8115 мешканців Рівного, 32, 21% хочуть його перенести, а ось 40,41% мешканців Рівного не підтримали цю ініціативу, а 27,39% ще не визначилися. Нагадаємо, що на останній сесії Рівнеради мешканці вулиці Князя Романа вимагали ліквідувати ринок “Північний” або перенести його в інше місце, за межі мікрорайону. Вони стверджували, що ринок створює чимало незручностей, а також блокує доступ до будинків. Тому і було проведено опитування.
Мер Рівного Володимир Хомко запевняє, що створить для рівнян, які не хочуть ринку, оптимальні умови.
- Визнаю, що людям, які мешкають поруч, ринок заважає. Але переносити його ми не будемо. Ми зробимо так, щоб незручності, які створює близькість ринку були мінімальними. Ви уявляєте, яким би було обурення, якби я пішов на вимогу тих, хто до мене звертався з вимогою перенести ринок.
Про заборону продажу алкоголю
За результатами соціологічного дослідження, яке проводилося з 1 по 15 листопада, 51,9% рівнян підтримують заборону продажу алкоголю з 22 години до 8 години ранку. Ще 26,52% опитаних проти цього, здебільшого це рівняни, яким до 31 року. Ще 21,58% рівнян - не визначилися. Всього було опитано 2530 респондентів. Цікаво, що 33% громадян віком від 18 до 30 років не підтримують обмеження продажу алкоголю, тоді як близько 65% рівнян віком від 31 року підтримують дане рішення.
Натомість, міський голова Рівне Володимир Хомко запропонував протягом півроку провести експеримент стосовно заборони продажу алкоголю у нічний час та подивитись, що з цього вийде, а тоді вже приймати остаточне рішення.
- Обмежити час продажу алкоголю - це ініціатива двох колишніх депутатів. Проте опитування не показує чіткої думки мешканців нашого міста, тому ми поставимо на сесії це питання, але із часовими рамками, а через півроку проведемо нову соціологію, яка і достеменно покаже, як нам далі рухатись. Я попрошу депутатів, щоб ми зробили такий експеримент. І через півроку проведемо ще одне опитування: залишати так чи ні. Я себе пам’ятаю до 30 років і я також змінився, - підкреслив мер Рівного Володимир Хомко.
30.10.2014 | Георгій ПАВЛОВСЬКИЙ |
Рівне-Ракурс №680 від 30.10.2014p. На головну сторінку |